Przesłania jako zbiór zasad, którymi powinniśmy się kierować

Poprzez decyzję o czytaniu przesłań stajemy się uczniami Wywyższonych Nauczycieli. Powinniśmy przyjąć wszystkie wskazówki zawarte w przesłaniach nie jako abstrakcyjne, lecz jako bezpośrednie zasady, którymi powinniśmy kierować się w naszym życiu.

Surija 21 czerwca 2007 r.
Obecnie macie możliwość prawie bezpośredniego kontaktu. Wykorzystajcie tę możliwość i postarajcie się odnosić się do naszych przesłań nie jak do bajek, jakich słuchaliście w swoim dzieciństwie przed snem. Postarajcie się odnosić do naszych przesłań jako do instrukcji ze wskazówkami, które powinniście wykorzystać w swoim życiu. Uwierzcie mi – możliwość, którą otrzymujecie teraz, daje wam ogromną przewagę. Tym sposobem mamy zamiar wyrwać z sieci iluzji miliony strumyków życiowych, okłamane dusze, które wcielenie za wcieleniem błąkają się w dżungli iluzji i napotykają na całe masy strachów, wątpliwości, smutku i bólu.
Po raz kolejny rzucamy swoje sieci rybackie, żeby wyciągnąć z wody planu astralnego tysiące i miliony zabłąkanych dusz.
Przychodzimy dać wam impuls energetyczny, który pozwoli wam obudzić się i skierować spojrzenie ku Niebiosom, ku mocnemu słonecznemu Nowemu Dniu, Dniu, którego wschód już prześwituje, już się pojawia.

Lanello, 9 grudnia 2009
Nauka która nie jest na niczym zaczepiona, która nie jest stosowana w życiu i nie obejmuje wszystkich planów Bytu włącznie z planem fizycznym, jest w rzeczywistości martwą Nauką.
Nauka Wielkiego Białego Bractwa zawsze odróżniała się od mnóstwa innych nauk które zawsze istniały, z tym że zawsze dążyliśmy do stosowania w praktyce naszą Naukę. I to nie w postaci abstrakcyjnych duchowych praktyk o (przejawieniu się) różnych mistycznych sztuczek, sprowadzaniu energii i tym podobnych. Zawsze staraliśmy się realizować w praktyce te wzorce, które podawane są w Nauce i które trzeba stosować w codziennym życiu.
Można mówić bardzo długo o Przykazaniach Boskich, można o tym mówić tysiąc lat, lecz wystarczy żeby jeden Raz zobaczyć prawdziwych ludzi, którzy naśladują te Przykazania w swoim życiu i ten wzorzec pozostanie w świadomości do końca życia.
Dlatego tak ważny jest wzorzec na planie fizycznym. Dlatego też niestrudzenie mówimy o tym i przydzielamy energię do jego stworzenia.
Właśnie dlatego że wzorzec ten jest życiowo ważny dla dzieła Nauczycieli, on napotyka tak mocny opór na planie fizycznym, astralnym i mentalnym. Spójrzcie ilu było ludzi, którzy chcieli dołączyć do dzieła Nauczycieli. Gdzie się oni podziali? Od razu gdy mowa była o konkretnych działaniach na planie fizycznym, wszyscy ci ludzie natychmiast znaleźli sobie inne zajęcia w swoim życiu, inne bardziej wygodne nauki, religie, które nie traktują tak boleśnie ich ego i nie zrażają go.
...
Mamy wysoką trybunę z której możemy udzielać naszą Naukę. Z każdym dyktandem przychodzi energia która powinna zostać przez was przyswojona i zostać skierowana na wykonanie planów Bractwa.
Z wielkim żalem obserwujemy jak dostarczana z wielkim trudem przez nas energia do waszej oktawy jest rozpraszana na bezsensowne rozmowy, puste pogawędki, a na dodatek intrygi i obgadywania.
Nigdy wcześniej Bractwo nie miało możliwości mówienia jednocześnie do tak wielkiego audytorium. Mam na myśli rozpowszechnianie Nauki poprzez Internet. Uświadamiamy sobie, iż poziom słuchaczy jest różnorodny i staramy się udzielać Naukę w taki sposób, żeby będąc na różnych poziomach świadomości, każdy mógł czerpać coś dla siebie. Dlatego Nauka udzielana jest za pomocą bardzo prostych słów i dotyczy głównie materii rozumianej przez wszystkich.
Każde czasy wymagają udzielania Nauki w określony sposób. Mamy szczerą nadzieję, że wcześniej czy później ilość udzielanych przez nas dyktand wzrośnie w postaci  waszej Wyższej Świadomości.
Jednak nie zapominajcie, że zadaniem numer jeden jest stworzeniem miejsc na kuli ziemskiej, gdzie Nauka będzie zastosowana w praktyce w całej pełni.
Jest wystarczająco dużo dusz Światła, które właśnie w związku z tą misją są obecnie wcielone. Pomóżcie nam rozpowszechnić Nauki, żeby zostały one usłyszane przez te dusze rozproszone po całym świecie.
Nie tracę nadziei, że będę usłyszany i zrozumiany przez tych, dla których dziś mówiłem.


Ukochany Lanello, 16 czerwca 2010r.

Zapewniamy, że jeśli będziecie podążać za radami Wywyższonych Mistrzów, które są dawane w tych naszych przesłaniach udzielonych poprzez naszego posłannika, to będziecie mieli w ręku kompas i mapę, które wyprowadzą was z gąszczu iluzji.
Jednak nawet czytając nasze przesłania potraficie stworzyć karmę, za każdym razem, gdy odczuwacie krytykę, osąd oraz inne negatywne cechy podczas czytaniu naszych przesłań. Jeżeli nasze przesłania powodują w was uczucie negatywne – nie czytajcie ich. Przynajmniej tak nie stworzycie karmy.
Nie można uczyć kogoś, kto nie chce się uczyć. Dlatego naszym zadaniem jest dać prawidłowy kierunek i orientację tym, którzy mogą z tego skorzystać.

Pan Lanto, 7 grudnia 2009

... powinniście metodycznie przeczytać wszystkie dyktanda, jedno po drugim, których udzielaliśmy poprzez naszego posłannika w tych ostatnich latach. W swojej całości wszystkie te przesłania zawierają Naukę, powołaną do pokazania Drogi którą WywyższeniNauczyciele chcą, żeby ludzkość teraz podążała. Ani jedno przesłanie nie zawiera całkowitej informacji i jej pełni. Poszczególne przesłania są jak pojedyncze koraliki, które należy przewlec na nici waszej świadomości i wtedy staną się one drogocennym naszyjnikiem. Naszyjnik ten będzie posiadać cudowne właściwości – dające możliwość uratowania waszej duszy. 

Elochim Cyklopea
19 grudnia 2009r.
Udzielamy wam naszej pomocy i wsparcia w postaci tych przesłań. Powinniście bardzo dbale podchodzić do wszystkiego co jest wam dawane. Zbierajcie w ukrytym miejscu każdą perłę i kamień drogocenny, które zawarte są w każdym przesłaniu. I gdy nastaną czasy jeszcze ciemniejsze i bez żadnego światła, wyjmijcie ten skarb, i będzie on mógł uratować wam Życie. Nie to Życie, które istnieje na planie fizycznym, a Życie, które jest wieczne. Wasza świadomość stanowi przepustkę do wiecznego świata. I ten kto zdolny jest zakwitnąć w błocie życia jako doskonały lotos Boskiej świadomości, zasłuży na prawo wstępu do wiecznego Życia.


Zaratustra 8 grudnia 2009
Jak wam się wydaje, co może wydarzyć się na Ziemi, jeśli bardzo dużo ludzi będzie pochłaniało to, o czym mόwią Wyżsi Nauczyciele (Wzniesieni Władcy)? Czy planeta zyska na tym?
Myślę, że im większa ilość ludzi będzie czytała nasze przesłania, tym bardziej pomyślniejsza będzie stawała się sytuacja na Ziemi i tym lepsze warunki do rozwoju ludzkich dusz powstaną na Ziemi. Jednak co przeszkadza ludziom zestroić się z tym, co przekazują Wyżsi Nauczyciele? Co wam przeszkadza?
Poziom rozwoju większość ludzi po prostu nie pozwala im na odbiόr tego, co mόwimy. Ich świadomość jest całkiem pochłonięta planem fizycznym i nie jest w stanie oderwać się od tego planu.
Istnieje inny typ ludzi, ktόrzy podejrzewają o czymś, czego nie można odebrać przez fizyczne zmysły. Sięgają po wszelkie sposoby, by zmusić to “coś” do służenia sobie za pomocą magii, czarnoksięstwa i rόżnorodnych praktyk. To jest najniższy poziom, ktόry jest zdolny odbierać nasze przesłania. Lecz ci ludzie, niestety, nie są zdolni zobaczyć Prawdy, ktόrą zawierają nasze przesłania, są zdolni tylko do wykorzystywania informacji z naszych przesłań do służenia swojemu ego. Takich ludzi jest sporo. Jednak nasze przesłania nie są przeznaczone dla nich.
Nasze przesłania są przewidziane dla poziomu świadomości ludzi, ktόrzy są w stanie pomyśleć nie tylko o sobie, swoich bliźnich i zadowolenia wyłącznie fizycznych potrzeb, swoich i swego otoczenia. Nasze przesłania przewidziane są dla ludzi, ktόrzy  zastanawiają się nad takimi wiecznymi pojęciami jak Służenie, samooddanie. Z punktu widzenia większości ludzi, zamieszkujacych planetę, tacy ludzie są podobni do białych krukόw. Jak można wierzyć w to, czego nie da się pomacać? Jak można poświęcać temu swόj czas, działać w imię czegoś abstrakcyjnego, czego się nie zobaczyć, żyć według wnioskόw, wychodzących poza ramy jednego życia.
Przykro, że owych ludzi jest mniejszość wśrόd zamieszkujących kulę ziemską, lecz gwoli tych ludzi przychodzimy i nadajemy nasze przesłania.
Na wiosnę obserwujecie wszyscy, jak kwitną drzewa, ziele. Wszyscy obserwujecie, jak jesienią stopniowo dojrzewają owoce, nasiona.
Mija jakiś czas i z nasion wyrastają nowe rośliny. Jednak większość nasion nie daje nowych pędόw. Większość nasion ginie. To można odnieść też do ludzi. Każdy z was posiada potencjał do rozwoju, do ujawnienia swej Boskiej potęgi. Jednak nie każda ludzka istota ten potencjał może rozwinąć i ujawnić.

Gautama Budda 2 stycznia 2010r.
Każdy z was ma Życie jako swojego nauczyciela. To jak odnosicie się do wszystkich problemów i sytuacji powstających w waszym życiu może albo was wywyższać na drodze ewolucji albo popychać was daleko do tylu.
Bardzo wiele problemów wewnątrz was mogłoby zostać rozwiązanych jeżeli podążacie za radami, które otrzymaliście od prawdziwego Nauczyciela na planie fizycznym. Mam wielką nadzieję, że nastąpi taki złoty czas, gdy będą dostępni wcieleni Nauczyciele Szambali. I będą oni mogli przychodzić i udzielać wam swojego szkolenia bezpośrednio.
Obecnie używamy instytucji posłannictwa, żebyście mogli po prostu utrzymać kierunek w waszym życiu. Dla wielu te nasze przesłania stanowią strzałkę kompasu, do którego mają możliwość porównać swój kurs życiowy. To jest również bardzo ważną sprawą. W ten sposób wiele dusz ma możliwość otrzymać kierunek w życiu.

Władca Moria 21 stycznia 2010 roku
Nawet wtedy, gdy realnie nic się nie dzieje, a ludzie po prostu czytują nasze przesłania w pozytywnym nastroju i to też oddziaływuje na życie społeczeństwa, a nawet na gospodarkę i politykę. Tak, ukochani, wpływ energii naszych przesłań odbywa się bez waszej świadomości, poza waszym fizycznym umysłem. Wlewamy nektar Boskich energii do waszych serc, serc tych, którzy są gotowi. Przechodząc przez wasze niższe ciała, Boska energia jest w stanie wpływać na wszystko, co was otacza.
Przede wszystkim zmienia waszą świadomość. O tym nie ustajemy powtarzać, do tego usilnie dążymy, ponieważ ludzie znajdujący się w bardziej wysokich stanach świadomości nie dopuszczają wielu rzeczy, które były możliwe w przeszłości. Wystarczy tylko jedna osoba, która potrafi utrzymywać swoją świadomość na dość wysokim poziomie, żeby utrzymać równowagę w zasięgu kilku kilometrów od miejsca, w którym mieszka.

Sanat Kumara, 22 listopada 2010r.

Stan planety jest taki, że niemożliwe jest dalsze przyjmowanie naszej Nauki oraz energii w niej zawartej i nie stosowanie jej, nie wykonując tego o czym w niej powiedziano. Jeśli uczeń chodzi do szkoły i za każdym razem jest mu wykładany nowy materiał, a on nie uczy się i dostaje tylko niskie oceny, nie przeszedłby on do wyższej klasy. Dlatego teraz udzielamy tylko zaleceń odnośnie praktycznego zastosowania danej przez nas Nauki i są one skierowane do tych z was, którzy są w stanie usłyszeć i wykonać to co przez nas powiedziano; do tych, którzy pracują nad własnym doskonaleniem i dla dobra całego waszego świata.

W waszych systemach prawnych istnieje zasada, że niewiedza prawa nikogo nie usprawiedliwia. Jest to ważne i pełne mocy i dla prawa Karmy. Jednak wy chcecie znać prawa i mimo to nie przestrzegać ich, oraz nie ponosić odpowiedzialności za jego nieprzestrzeganie. Sami się zastanówcie czy jest to możliwe.

Kochani moi, wiemy jak jest wam trudno w waszym świecie materialnym i nikt wam nie mówi że musicie zastosować od razu całą tą Naukę w pełni oraz to że jeśli jej nie zastosujecie natychmiast, ponosicie odpowiedzialność karmiczną! Jednak wielokrotnie wam mówiono że ważne jest by przejawić chęć zmiany na lepsze oraz wyrazić swój zamiar tej zmiany, a również swoją wytrwałością i podążaniem przy zastosowaniu Nauki w waszym życiu, choćby krok za krokiem, powoli, lecz nieustannie i w prawidłowym kierunku. Ten nasz Posłannik teraz pracuje w najbardziej ciężkich warunkach, w jakich pracował którykolwiek nasz posłannik przez ostatnie kilkaset lat, z powodu czasu w którym żyjecie teraz oraz z powodu stanu ziemskiej ludzkości, jak i całej waszej planety. Tak, że moim zaleceniem dla was teraz jest-nie próbujcie obciążać jej teraz dodatkowo jakąkolwiek negatywnością, lecz bądźcie jej pomocni i dziękujcie Bogu iż mimo wszystko ona zgodziła się pracować żebyście mogli łatwiej przejść przez to co nadchodzi. 

 

 

Aktualności | Przesłania | Opisy Mistrzów | Ostatnie przesłania | galeria | linki | Książki | Download | Moje artykuły | O mnie
Budowa Świata | Ludzka dusza | Prawo Karmy | Choroby i cierpienia | Religia, Bóg | Działania na planie fizycznym | Praca nad sobą | Pomoc innym i Ziemi
Nadchodzące zmiany | Służba wielkiemu białemu bractwu | Inne cywilizacje | Dodatki, ułaskawienia