28 czerwca 2012 -  Kuthumi

Pewne wyjaśnienia

o Prawach Karmy i Reinkarnacji

                JAM  JEST  Kuthumi.

                Tematem naszego dzisiejszego wykładu ponownie będzie wasza świadomość, ponieważ obecnie nie ma dla was niczego ważniejszego. Wasza świadomość jest tym czymś, co zbliża was do Boga lub też od Niego oddala. Tak więc wszystko w waszym życiu jest określane przez poziom waszej świadomości.

                Zatem nieśpiesznie rozważajmy te wieczne tematy.

                Zanim przyszedłem do was, miałem rozmowę z Posłannikiem w moim przybytku. W jej trakcie starałem się zrozumieć, jak najlepiej można przekazać wam zadnia, które stoją na porządku dziennym przed wcieloną ludzkością. Wiedzcie, że ze zdziwieniem odkryłem, iż całą wiedzę i rozumienie, jakie należało wam przekazać, już jest zawarta w przesłaniach, które regularnie i miarowo dawaliśmy wam poprzez naszego Posłannika w ciągu ostatnich ośmiu lat.

                Nie mam już czego dodać do tego, co zostało powiedziane.

                Tylko po to, żeby podtrzymać dzisiejszy przekaz i wykorzystać Boską możliwość, powtórzę niektóre prawdy tym, którzy przyszli, aby zapoznać się z dzisiejszym Przesłaniem.

                Przychodzę po raz kolejny, a nasze spotkania wyglądają tak, jakbym za pomocą najbardziej precyzyjnych instrumentów – pincety i pędzelka – próbował odnaleźć i pokazać wam te subtelne procesy, które zachodzą w waszej świadomości. Pokazuję wam krok po kroku, jakie jest niezbędne postępowanie w tej czy innej sytuacji, żeby zachować cząstkę Boga w sobie i nawiązać z nią bezpośredni kontakt.

                Jak wielkie bywa moje zdziwienie, gdy po naszych rozmowach wystawiacie swoją istotę pod wielki wodospad (w oryg.: całą ciężarówkę) ludzkich niedoskonałości np. włączając telewizor lub biorąc udział w jakiejś masowej rozrywce (mecz, koncert).

                Możecie sobie tylko wyobrazić jak ogromna kupa śmieci masowej świadomości dostaje się do waszej podświadomości na każdej imprezie masowej wraz z muzyką niskiej jakości, wraz z niskimi wibracjami, które przenikają was, wraz z zapachem smażonego mięsa lub też alkoholu.

                Nasze spotkania z wami i wasze zabawy rekreacyjne z telewizorem i masami ludzi, mają różne kategorie wagowe. Powinniście raz na zawsze zdecydować się i określić, w którą stronę zamierzacie pójść: w kierunku szczytu Boskiej Świadomości czy też na śmietnik historii.

                Ja nie mogę zabronić wam i pozbawić ani jednej z waszych rozrywek, ani jednego z waszych miłych przyzwyczajeń. Jedynie sami możecie podjąć decyzję i zgodnie z nią działać. Moje zadanie polega po prostu przekazaniu wam wiedzy i zrozumienia tego, co będzie z wami w jednym i w drugim przypadku.

                Zauważcie, że nie straszę was i nie stosuję żadnego przymusu. Po prostu miło rozmawiamy i wyjaśniam wam konsekwencje waszych działań.

                Jednym z głównych filarów i kamieni węgielnych przekazywanej nauki jest Prawo Karmy i Prawo Reinkarnacji, ponieważ wszystko pozostałe jest konsekwencją tych dwóch podstawowych podwalin Nauki.

                Na przykład, nikt do was nie przyjdzie i nie zabroni swobodnego rozporządzania swoją energią seksualną. Możecie sobie pozwolić na wszelakie nadużycia. Powinniście jednak rozumieć, że im bardziej niekontrolowanie trwonicie swój potencjał seksualny, tym mniej pozostaje wam energii życiowej do kontynuowania ewolucji. Słabsze też będzie wasze potomstwo, jeśli takie w ogóle będzie, i tym większą liczbą chorób obciążacie siebie i wszystkich swoich bliskich krewnych.

                Do czego to prowadzi? Oczywiście do degradacji i zwyrodnienia. Jedynie przez kilka pokoleń zdrowa komórka społeczeństwa, jaką jest wasza rodzina i ród przemienią się ukrzywdzonych i chorych ludzi, którzy nie są zdolni do dalszej ewolucji.

                Jeśli pragniecie, aby wasz ród rozkwitał, a sami chcecie cieszyć sięć doskonałym zdrowiem do końca życia, to jesteście skazani na cnotę i wstrzemięźliwość. Jak widzicie, niczego nie wymyślam, po prostu logiczne wyjaśniam wam działanie Prawa Karmy czyli konsekwencji.

                Jeśli bardziej szczegółowo przyjrzymy się Prawu Reinkarnacji, to z dużym prawdopodobieństwem [można przewidzieć, że] otrzymacie wcielenie w tym samym rodzie, w którym teraz jesteście wcieleni. Jeśli nie zadbacie o moralność w swojej rodzinie, to za kilkadziesiąt lat przyjmiecie swoje kolejne wcielenie w tej samej rodzinie, ale będzie ona obarczona niemałą ilością chorób, z których wiele nie pozwala na kontynuację życia. W taki oto sposób zachodzi wymieranie i zwyrodnienie tych, którzy nie przestrzegają Boskiego Prawa, ale prawa masowej świadomości, które przyjęte jest obecnie w waszym społeczeństwie.

                Uwierzcie mi, że upłynie już nie tak dużo czasu, licząc ziemską miarą, i wszelakie ostatki świadomości masowej będą zmuszone wieść żałosną egzystencję gdzieś w koloniach dla osób niepełnosprawnych takich jak rezerwaty dzikusów w Australii.

                Jeśli nie chcecie pozostać na poboczu drogi ewolucyjnej, to będziecie musieli rozpocząć podążanie za naszymi zaleceniami, które przekazujemy, w tej liczbie i z ninijszymi.

                Dzisiejszy wykład był bardzo ważny. Jest on tym bardziej aktualny, im mniej czasu pozostaje ludzkości jako całości na to, aby zdecydować, którą drogą chce podążać: czy tą, którą uczą ludzkość Wniebowstąpieni Mistrzowie, czy tą, która jest mocno narzucana przez środki masowego przekazu.

                Bardzo liczę na to, że choć dziesiąta część ludzi, którzy zapoznają się z tym moim Przesłaniem, poważnie zastanowi się nad konsekwencjami dla swojej świadomości, w dużej części wynikającymi z tego, co jest swobodnie propagowane w społeczeństwie, ale nie jest tak pożyteczne dla waszej istoty jak nasze Przesłania.

 

JAM  JEST  Kuthumi.
 

 

 

Aktualności | Przesłania | Opisy Mistrzów | Ostatnie przesłania | galeria | linki | Książki | Download | Moje artykuły | O mnie
Budowa Świata | Ludzka dusza | Prawo Karmy | Choroby i cierpienia | Religia, Bóg | Działania na planie fizycznym | Praca nad sobą | Pomoc innym i Ziemi
Nadchodzące zmiany | Służba wielkiemu białemu bractwu | Inne cywilizacje | Dodatki, ułaskawienia