28 czerwca 2013 -  Kuthumi

Boska Prawda odnajdywana jest
nie przez zewnętrzne poszukiwania, ale przez wewnętrzne rozpoznanie

JAM  JEST  Kuthumi. Dzisiaj rozpatrzymy jeszcze kilka kwestii Nauki, której Mistrzowie Mądrości nauczają ludzkość Ziemi.

            Potrzeba trochę czasa, abym był w stanie zbliżyć się do was poprzez światy. Proces współdziałania światów, jak też proces przekazania naszych Przesłań, jest jeszcze niedostatecznie znany światowej nauce. Jest to związane również z tym, że nauka stronniczo odnosi się do wszystkiego, co z jej punktu widzenia jest związane z czymś niesamowitym, nie poddającym się objaśnieniu z punktu widzenia świata fizycznego i jego praw. Upłynie jeszcze jakiś czas i horyzonty poznawania otaczającego świata za pomocą nauki poszerzą się, a ta gałąź, która istnieje we współczesnej nauce, obejmie szerszy zakres związany ze światami subtelnymi. Jednak nie stanie się to wcześniej, nim przodujące umysły ludzkości uwierzą w nasze istnienie i ustanowią z nami stały kontakt.

            A stały kontakt z nami jest możliwy tylko w tym przypadku, jeśli naprawdę szczerze wierzycie w nasze istnienie. A nawet mało tego, ponieważ oprócz wiary niezbędne jest oddanie Braterstwu i przestrzeganie warunków, na bazie których pracujemy z ludzkością od długiego czasu.

            Ci z was, którzy znają bogatą literaturę ezoteryczną, mogli stwierdzić, że tego rodzaju literatura bywa dwóch aspektów lub rodzajów, wyraźnie odróżniających się pomiędzy sobą.

            Do pierwszego rodzaju literatury ezoterycznej zaliczają się różne psychiczne poszukiwania ludzi, którzy pracują głównie na planie astralnym i na najniższych warstwach planu mentalnego. To są wrażenia nierozwiniętych świadomości o światach subtelnych i szczerze mówiąc, niezdrowe odzwierciedlenie w świadomości poszczególnych osobników wielu rzeczy warstw subtelnych, które są zbliżone do świata fizycznego. Jest to ogromna sterta literatury, którą możecie zupełnie spokojnie pominąć i nie przywiązywać do niej żadnego znaczenia. Mało tego, stanowczo zalecam wam nie interesowanie się czytaniem książek podobnego rodzaju, ponieważ może to uszkodzić waszą psychikę, tak jak pogrążają was niezdrowe wibracje cudzych fantazji.

            Innego rodzaju literatura ezoteryczna, którą niezwykle rzadko spotyka się w waszym świecie,  prawdopodobnie jest bardziej wynikiem losowego zjawiska niż czymś regularnym. Jest to zrozumiałe, gdyż proporcja 10 procent prawdy do 90 procent fałszu, która obecnie jest właściwa dla waszego świata, ma zastosowanie w przypadku literatury ezoterycznej.

            Tu powinienem uczynić jedną niewielką poprawkę. W związku z tym, że w czasach obecnych przeciwstawne nam siły wzmocniły swoje przeciwdziałanie, to prawdziwą literaturę ezoteryczną można spotykać na waszych półkach jeszcze rzadziej. Stosunek 1 procenta przeciw 99 procentom jest już optymistyczny.

            Nawet wtedy, gdy spotykacie się z czystymi źródłami informacji, z naszego punktu widzenia, to potrzeba być rozważnym i skrupulatnie próbować zweryfikować trafiające do waszych rąk wydanie za pomocą swojej intuicji. Bardzo wielu znanych autorów i ich dzieła, przechodząc przez nieczyste ręce niektórych wydawców, przekształcają się nie do poznania i procent prawdy w tej wydrukowanej pozycji obniża się, a wtedy już bardzo trudno określić: gdzie znajduje się wtrącenie obcych nam wibracji i energii.

            Tak więc z punktu widzenia większości ludzi będzie zupełnie sprawiedliwa zupełna rezygnacja z czytania ezoteryki, tak jak w istniejącym rytmie życia niekiedy ludziom po prostu trudno jest zorientować się w tej kupie substytutów, które w obfitości prezentowane są na półkach sklepów i w internecie.

            Lecz i tu czai się na was niebezpieczeństwo, ponieważ rezygnując z poznawania tego, co jeszcze nie umocniło się w zbiorowej świadomości ludzkości i nie stało się wiarygodne dla większej części ludzkiej społeczności, ryzykujecie tym, że przegapicie szansę i nie skorzystacie z tej wiedzy i zaleceń, które są rzeczywiście prawdziwe, a które dajemy my, Wzniesieni Mistrzowie i są niezastępowalne na danym etapie rozwoju ewolucyjnego ludzkości.

            Czytelnik w zdumieniu powinien zatrzymać się w tym miejscu naszej rozmowy, i to jak najszybciej, ponieważ jedno pytanie już dosyć długo ma w swoim umyśle: «Gdzież on zmierza?»

            Rzeczywiście sytuacja staje się żałosna. Z jednej strony próbujemy wyciągnąć do ludzkości pomocną dłoń i okazać wsparcie przy wychodzeniu z sytuacji wydawałoby się bez wyjścia, w której znalazła się ludzkość Ziemi. Z drugiej strony, w wyniku aktywizacji przeciwstawych sił, w danym momencie nastąpiło takie zaśmiecenie w polu informacyjnym planety, że praktycznie niemożliwe jest odróżnienie: gdzie jest prawda, a gdzie fałsz.

            Z każdej sytuacji jest wyjście, również z tej. A rozstrzygnięcie jej znajduje się na powierzchni. Wszystko w waszym świecie przyciągane jest zgodnie z wibracją. Dlatego z nieuchronną dokładnością znajdziecie w otaczającym was świecie właśnie to, co odpowiada wam wegług wibracji. Jeśli wasze wibracje są niskie, to pomimo wszelkich prób zbliżenia się do prawdziwego źródła informacji, nic takiego się nie stanie.

            Ale prawdziwe jest twierdzenie odwrotne, jeśli wasze wibracje są wysokie, to pomimo wszelkich prób znalezienia książki lub źródła informacji nie odpowiadających waszym wibracjom, nic takiego się nie stanie.

            Do czego zmierzam w czasie naszej dzisiejszej rozmowy? Mam wielką nadzieję, że wszyscy, którzy czytają to moje Przesłanie, czytają je właśnie dlatego, że ich poziom wibracji pozwala czytać to Przesłanie.

            Pozostało wam teraz uczynienie następnego korku. Zatrzymajcie się.

            Zatrzymajcie się w waszych duchowych poszukiwaniach.

            Nie oznacza to, że powinniście zatrzymać się w waszym realnym, duchowym poszukiwaniu. Macie tylko przestać przebierać w różnych źródłach informacji świata zewnętrznego.

            Jeśli wasza intuicja mówi wam, że zetkneliście się z prawdziwym źródłem, to przestańcie próbować innych źródeł. Zatrzymacie się na jednym źródle i pijcie wodę tylko z niego.

            Tu można przytoczyć analogię do waszego świata fizycznego. Przypuścimy, że szukacie w dolinie źródła, aby zaspokoić swoje pragnienie. Próbujecie wodę z tego źródła i dziwicie się jej krystalicznej czystości i doskonałemu smakowi.

            Mądrzy ludzie zatrzymają się przy tym źródle i będą pić, a także wezmą zapas tej wody do swoich pojemników.

            Ludzie mniej mądrzy pójdą próbować wodę z innego źródła. Woda w tym źródle będzie gorzko-słona. Potem pójdą do następnego źródła. Woda w tym źródle okaże się stęchła. Potem pójdą do następnego źródła, a woda w tym źródle okaże się brudna. W końcu ludzie ci ryzykują tym, że nigdy nie powrócą do źródła z czystą wodą i będą dalej chodzić i pić brudną wodę.

            Dlatego kiedy całą swoją istotą uznacie, że przed wami jest czyste źródło Boskiej Prawdy, to nigdy nie szukajcie innych źródeł. Ponieważ Boska Prawda jest jedna i odnajdywana jest nie przez zewnętrzne poszukiwania, ale przez wewnętrzne rozpoznanie.

            Nieodzowne jest przechodzenie od tego co zewnętrzne do wewnętrznej wiedzy. Zewnętrzne jest tylko zachętą dla waszej świadomości, abyście zanurzyli się w przestrzeni obcowania z Bogiem, który żyje we wnętrzu waszej własnej istoty.

            Może zmęczyłem was moimi dzisiejszymi rozważaniami. Jednak bardzo liczę na to, że ci nieliczni, dla których dawałem dzisiaj to moje Przesłanie, usłyszą mnie i skorzystają z moich rad.

 

JAM  JEST  Kuthumi.

          


          
 

Aktualności | Przesłania | Opisy Mistrzów | Ostatnie przesłania | galeria | linki | Książki | Download | Moje artykuły | O mnie
Budowa Świata | Ludzka dusza | Prawo Karmy | Choroby i cierpienia | Religia, Bóg | Działania na planie fizycznym | Praca nad sobą | Pomoc innym i Ziemi
Nadchodzące zmiany | Służba wielkiemu białemu bractwu | Inne cywilizacje | Dodatki, ułaskawienia