26 czerwca 2013 – Saint Germain

Wzywam was, abyście dążyli do swoich ideałów

na nic nia zważając!

JAM  JEST  Saint Germain!

            Panie i panowie, znów przybyłem do was, żeby uwierzytelnić swój szacunek do tych z was, którzy nieustannie pracują nad sobą i czynią wszystko co możliwe, aby energia Nowej Epoki przenikniknęła do otaczającego was świata!

            Przyszedłem dzisiaj po to, abyście przypomnieli sobie tę epokę, w której wielu z was było wcielonych. Przyszedłem dzisiaj też jako wasz Rycerz-Komandor!

            Chcę wam przypomnieć, że były czasy, kiedy istniał rycerski porządek. Chcę wam przypomnieć, że w tej epoce, jak też jak w czasie waszych dni, byli prawdziwi rycerze Ducha, gotowi ofiarować swoje życie dla ideałów. I byli też tacy, którzy również nosili zbroje i uczestniczyli w turniejach rycerskich. Ale ich serca milczały i nie wcielały na świecie Boskiej Prawdy i prawdziwych ideałów.

            Również w czasie waszych dni są realni rycerze Ducha, którzy są gotowi bronić swoich przekonań w każdej życiowej sytuacji. Są też tacy, którzy zasłaniając się Nauką, działają w swoich chciwych interesach i próbują zebrać swoje stado i skierować je zgodnie ze swoimi osobistymi interesami.

            Czyż nie jest to bardzo powszechny wzorzec w waszej społeczności?

            Bardzo wielu zbiera grupy i próbuje nimi przewodzić. Ślepcy prowodzą ślepych.

            Przyszedłem dzisiaj, aby nadać wam impuls wiary i prawdziwy kierunek, w którym jesteście powołani podążać.

            Tak więc weźcie za wzór rycerski kodeks honorowy. Istnieją prawdziwe ideały, o które należy walczyć i z których nie możecie zrezygnować. Istnieją też fałszywe sobowtóry prawdziwych ideałów.

            Kiedy mówicie mi, że nie możecie dokonać rozróżnienia, że nie możecie określić, kim jest lider, za którym podążacie, czy jest prawdziwym czy fałszywym pasterzem, to jesteście nieszczerzy (obłudni). Zawsze znacie prawdę! Wasze serca są najprawdziwszym instrumentem rozpoznawania w waszym świecie. A kiedy nie słuchacie swego serca, to zaczynacie słuchać swego rozumu, który zawsze wam udowodni, dlaczego jest wam wygodniej i bezpieczniej podążać za kimś.

            Teraz powinniście posiadać bardziej pewne wyobrażenie o tym, gdzie są prawdziwe wartości, a gdzie są ich sobowtóry.

            Księżyc także świeci. Ale świeci on światłem odbitym, pochodzącym od Słońca. Dlatego istnieją tacy, którzy wcielają w waszym świecie prawdziwe Boskie Światło i istnieją też tacy, którzy świecą Światłem odbitym. Jest to tak oczywiste, jak to, że obserwujecie księżyc i Słońce.

            Wkraczacie w Nową Epokę. Podstawową cechą, którą powinniście wypracować w Nowej Epoce jest zdolność rozróżnienia. Żeby rozwinąć tę cechę, nie potrzebujecie słuchać wykładów i uczestniczyć w seminariach. Ta cecha właściwa jest każdemu z was z urodzenia. Wszyscy w dzieciństwie posiadaliście tę cechę rozróżnienia. Ale kiedy dostaliście się w otoczenie fałszywych wartości, które zawładnęły waszym światem, to ulegliście otoczeniu i zaczęliście polegać na swoim umyśle zmysłowym, a nie na sercu.

            Dlatego wasze zadanie polega na prostym powrocie w swoim życiu do prawdziwych wartości. Do tych wartości zalicza się poczucie obowiązku, godność, poświęcenie, wiara i miłość. Mogę wyliczyć wam wiele prawdziwych cech. Ale sami bardzo dobrze je znacie. A kiedy zasłaniacie się fałszywymi ideałami, próbujecie podążać za fałszywymi liderami, to zawsze w swojej duszy wiecie, że jesteście na fałszywej drodze, ponieważ w tym wypadku zawsze kieruje wami korzyść. Próbujecie otrzymać coś dla siebie. Nie jest ważne co to będzie - dobry stosunek, wygodne i syte życie, władza czy forsa, zadowolenie z namiętności czy pragnień. W każdym wypadku jest to zawsze coś, co przeciwstawia się Boskim wartościom i prawdziwemu Duchowi rycerstwa.

            Zdaję sobie sprawę, że przebywanie w waszym świecie czyni praktycznie niemożliwym podążenie za prawdziwymi, Boskimi Wartościami, ponieważ wasz świat w 90-ciu procentach składa się z wartości fałszywych.

            Ale właśnie teraz przyszedłem stanąć na czele tych z was, którzy są gotowi stanąć pod sztandarami Wzniesionych Mistrzów! Właśnie teraz jako wasz Rycerz-Komandor, wzywam was do stanięcia pod naszymi sztandarami!

            Łatwo jest odnosić zwycięstwa, kiedy wróg jest słaby i nieliczny.

            Cześć i chwała tym, którzy będąc w mniejszości, odnoszą zwycięstwa! A teraz zwracam się właśnie do was, do tych, którzy są gotowi ofiarować krótkotrwałe korzyści i skoncentrować się na wiecznych i nieprzemijających wartościach. Którzy gotowi są zostawić świat iluzorycznych błyskotek, z płonącymi ognikami reklam i wabiącym was swoim błyszczącym, pozornym blichtrem i wyjść na pole bitwy za prawdziwe wartości, do których zalicza się wasze oddanie Braterstwu i Mistrzom i wasza niezłomna wiara i miłość!

            Jestem gotów stanąć na waszym czele, panie i panowie, którzy nie zlękniecie się wystąpić w obronie swoich ideałów przeciwko wielokrotnie przewyższającym siłami przeciwnikowi!

            Dlatego zapamiętacie, wasz kodeks honorowy, który w pierwszych wersach głosi, że nie ma niczego w waszym iluzorycznym świecie, co stałoby wyżej i miałoby wyższą wartość, niż Bóg i podążanie za Jego Prawem.

            Wychodząc z tego założenia, wszystko pozostałe staje się jasne i zyskuje inne znaczenie.

            Samo wasze życie jest mniej ważną wartością, niż Bóg i podążanie za Jego Prawem. Dlatego oddając swoje życie za Boga, znajdujecie Życie Wieczne. A podążając za krótkotrwałymi zainteresowaniami i pasjami iluzorycznego świata, tracicie swoją duszę na zawsze.

            Życzę wam wstąpienia na drogę obrony Boskiej Prawdy. Właśnie teraz przyszedł ten czas, kiedy powinniście zademonstrować swoje zdecydowanie i przekonanie w obliczu iluzorycznych mocy, które bezwstydnie śmieją się wam w oczy i nie wierzą, że jeszcze są ludzie, dla których podążanie za ideałem jest priorytetowym zadaniem życia.

Wzywam was, abyście dążyli do swoich ideałów na nic nia zważając! To nazywa się prawdziwym duchem rycerstwa! To nazywa się nieśmiertelność!

            Wzywam was do wstąpienia w Życie Wieczne! Wzywam was do podążania za mną - za waszym Rycerzem-Komandorem.

            Godnie wkroczymy w Nową Epokę - epokę Wodnika!

 

JAM  JEST  Saint Germain!

          


          
 

Aktualności | Przesłania | Opisy Mistrzów | Ostatnie przesłania | galeria | linki | Książki | Download | Moje artykuły | O mnie
Budowa Świata | Ludzka dusza | Prawo Karmy | Choroby i cierpienia | Religia, Bóg | Działania na planie fizycznym | Praca nad sobą | Pomoc innym i Ziemi
Nadchodzące zmiany | Służba wielkiemu białemu bractwu | Inne cywilizacje | Dodatki, ułaskawienia