23 grudnia 2012 roku - Elohim Pokój

Wasze podstawowe zadanie -
to podwyższanie świadomości ludzi Ziemi

JAM  JEST  Elohim Pokój, który przybył do was, obecnie żyjących na Ziemi, z wielkim pokłonem za to, że znaleźliście w sobie siły i męstwo, aby zstąpić we wcielenie w tym przejściowym czasie.

            Wielu z nas, z nadzieją i drżeniem kieruje swoją uwagę na tych z was, którzy nie zapomnieli o swojej służbie i o przysiędze, którą złożyli przed wcieleniem.

            Wasze podstawowe zadanie - to podwyższanie świadomości ludzi Ziemi. Właśnie to zadanie staje się teraz najważniejsze, ponieważ od tego, na ile uda się je wypełnić, zależy przyszłość. Ostatnią rzeczą, jakiej bym sobie życzył jest, abyście doświadczali obaw przed przyszłością. W każdym wypadku Wzniesione Zastępy pozostają z wami i są gotowe w trudnej chwili wyciągnąć swą pomocną dłoń. Również i ja przybyłem dzisiaj, aby przynieść energie pokoju do waszego świata.

            Moje potężne energie dzisiejszej nocy przebiły ołowiany pancerz niezrozumienia, nienawiści i wrogości, który gęstym pierścieniem otacza planetę. Moje energie odrodziły w duszach wielu z was dążenie do pokoju i zgody.

            Każdy, kto w tym czasie będzie w stanie utrzymywać w swoim wnętrzu zrównoważoną energię, zachowywać stan wewnętrznego pokoju i harmonii, stanie się gwarantem stabilnego rozwoju dla całej ludzkości. Proszę więc, nie przestawajcie myśleć o pokoju, promieniować harmonię na świat zewnętrzny i wprowadzać (wcielać) moje energie pokoju w waszym świecie.

            Teraz chciałbym zatrzymać się na tym, jak każdy z was może i jest zdolny równoważać sytuację na Ziemi. Nie będę ukrywał, że bywają momenty, kiedy równowagę tę udaje się z trudem utrzymać. Czasami jeden człowieka, który znajdując się w samym gąszczu życia i w niezbyt ponyślnych okolicznościach, za pomocą niesamowitych wysiłków, w dalszym ciągu zachowuje wewnętrzną równowagę i posyła światu miłość ze swego serca, jest w stanie zapobiec kolejnej wojnie lub społecznym rozruchom.

            Tak było już wiele razy w trakcie tego roku. Za każdym razem, kiedy przeciwstawne siły starały się rozkołysać łódź i nowa wojna, i rozlew krwi wydawał się nieunikniony, to wtedy znajdował się człowiek, który swoim stanem wewnętrznym, za pomocą swoich wewnętrznych osiągnięć i szczerej modlitwy uciszał negatywny żywioł.

            Zachowanie równowagi staje się prostsze, jeśli ludzkość w całości znajduje się na bardziej wzniesionym poziomie swojej świadomości. Poziom świadomości jest tym, co określa zewnętrzne okoliczności, kieruje przejawieniem zewnętrznych sił i kształtuje okoliczności w świecie fizycznym.

            Dlatego za każdym raz przed zainwestowaniem swoich energii w jakąkolwiek działalność z niezrównoważonymi żywiołami - zatrzymajcie się choć na chwilę i zastanówcie. Będziecie kierować swoją Boską Energię albo na niszczenie, na negatywną stronę, na niezrównoważenie, albo też będziecie woleli zachowywać wewnętrzną harmonię i pokój.

            Czasami świat opanowują energie o niskiej jakości i ślepy nurt żywiołu niesie wiele życio-potokówº drogą o niskiej jakości. Wszystkie wojny ubiegłego XX wieku, a także liczne zdarzenia już współczesnej historii stały się przykładem tego, jak jedna myśl o niskiej jakości zawładnęła świadomością określonej, krytycznej masy ludności jakiegoś kraju. A potem ludzie nie są już panami sytuacji, ale stają się zakładnikami energii o niskiej jakości. Skutkiem jednej myśli o niskiej jakości, która zrodziła się w czyjejś świadomości stają się miliony ludzkich ofiar.

            Ale również jedna błogosławiona myśl, jeśli opanuje świadomość mas, jest zdolna zmienić przebieg historii i skierować ludzkość na lżejszą Drogę.

            Wzniesione Zastępy przygotowują na planie subtelnym wzorce świetlanej przyszłości. Wzorce te gotowe są do osadzania (wcielenia) i szukają takich dusz, które są zdolne wprowadzić je w życie.

            Ale abyście mogli współbrzmieć z naszymi wibracjami i stali się zdolni do wprowadzania w świat świetlistych energii, to powinniście być dostrojeni do Światów Wyższych.

            Jednakże siły iluzji w swym przedśmiertnym szale starają się za pomocą fałszych wzorców i przejawień złapać dusze i sprowadzić je z Drogi.

            Powinniście sobie dobrze uświadamiać, że w waszym świecie działają siły dobra i zła. To wy sam wybieracie: po czyjej stronie się opowiecie. Należy, abyście świadomie kwalifikowali wszelakie przejawienia waszego świata: jakie siły stoją za tym przejawieniem? Wspierając swoimi myślami, emocjami czy działaniami fałszywe, bezbożne wzorce, stajecie po stronie opozycji w stosunku do ewolucyjnej drogi rozwoju. Wspieracie moce iluzji i staczacie się w swojej świadomości na niższy poziom.

            I na odwrót, kiedy pozwalacie Boskim Przejawom działać przez siebie, kiedy podwyższacie swoją świadomość i świadomość otaczających was ludzi, to dążycie we właściwym kierunku i utrzymujecie równowagę za wiele, bardzo wiele wcielonych osób.

            Chcę wam powiedzieć, że każdy taki generator Dobra i Światła jest zdolny neutralizować całe chmary sił śmierci i piekła.

            Z całego swego serca pragnę, abyście zawsze działali tylko po stronie świetlanych mocy, a wtedy wspólnie zapobiegniemy wszelkim wojnom, wszelkiej agresji, jakiejkolwiek nienawiści i wrogości.

            Uwierzcie mi, jedynie wasz poziom świadomości nie daje możliwości wstąpienia na następny poziom ewolucji. To wy sami jesteście odpowiedzialni za to, gdzie kierujecie swoją energię. Zawsze, w 100 procentach przypadków, jedynie wy sami jesteście odpowiedzialni za wydatkowanie tej energii, która stale płynie przez waszą istotę, przez wasze ciała subtelne i wasze czakry. Jedynie wy sami ponosicie odpowiedzialność za wydatkowanie swojej Boskiej Energii. Nie ma ani jednego człowieka albo istoty we Wszechświecie, który na waszym miejscu dokonywałby waszych wyborów.

            Zawsze macie możliwość zatrzymania się i zastanowienia: czy działacie zgodnie z Bogiem, czy działacie przeciwko Bogu.

            Bardzo dobrze rozumiem, że w okolicznościach zaistniałych w waszym świecie czasami jest bardzo trudno ocenić sytuację i dokonać wyboru. Dlatego też częściej wzywajcie do swego życia Boga i Wzniesione Zastępy, proście ich o Boskie Pouczenia i Boskie kierownictwo, a zawsze je otrzymacie.

Byłem z wami tego dnia.

JAM  JEST  Elohim Pokój


 

 

Aktualności | Przesłania | Opisy Mistrzów | Ostatnie przesłania | galeria | linki | Książki | Download | Moje artykuły | O mnie
Budowa Świata | Ludzka dusza | Prawo Karmy | Choroby i cierpienia | Religia, Bóg | Działania na planie fizycznym | Praca nad sobą | Pomoc innym i Ziemi
Nadchodzące zmiany | Służba wielkiemu białemu bractwu | Inne cywilizacje | Dodatki, ułaskawienia