Globalne zmiany

Obecnie żyjemy w świecie, który przechodzi ogromne zmiany i wstrząsy we wszystkich dziedzinach życia.
Mamy kryzys gospodarczy, wiele konfliktów zbrojnych, zmiany klimatyczne, kryzys energetyczny, postępującą degradację środowiska naturalnego, coraz większą zachorowalność ludzi na tzw. choroby cywilizacyjne. Wciąż brakuje rzetelnej informacji, co możemy zrobić dla poprawy naturalnego środowiska, jakie są przyczyny chorób i jak możemy naprawdę zadbać o nasze zdrowie oraz w jaki sposób wykorzystywać energię odnawialną. Dlatego najważniejsza jest teraz wiedza i świadomość ludzi, ponieważ jest to jedyna rzecz w obecnych czasach, która może nam dać zdrowie, szczęście i wewnętrzną harmonie.

Jeżeli chodzi o ludzką świadomość i głębszą Wiedzę trzeba zwrócić się do duchowości człowieka, ponieważ tutaj ukryty jest klucz do Prawdy o otaczającej nas rzeczywistości.
Musimy sobie uzmysłowić, że nie jesteśmy tylko ciałem fizycznym, jesteśmy istotami duchowymi, które mają ogromny potencjał tworzenia. Całe nasze życie i okoliczności w jakich żyjemy sami tworzymy. Jesteśmy w stu procentach odpowiedzialni za wszystko co nas spotyka w życiu. Możemy zmieniać nasz świat poprzez nasze codzienne wybory, nasze oczekiwania, nastawienie do życia i pozytywne myślenie. Możemy stworzyć wszystko co tylko chcemy i tylko od nas zależy czy będzie to pełne dobra i miłości czy też nie. Jeżeli będziemy działać z dobra intencja, która zakłada dobro wszystkich ludzi oraz wszystkich innych żywych istot, wówczas będziemy tworzyć lepszy świat i lepsze jutro dla całej planety. Musimy pamiętać, ze nie jesteśmy tu tylko dla zaspakajania swoich potrzeb, ale tez aby pomagać i opiekować się słabszymi i chorymi. Jedynie działając dla dobra wszystkich możemy poczuć prawdziwa wewnętrzną radość i satysfakcje z naszego działania.

Chciałbym, żeby nasz świat zmieniał się na lepsze, aby ludzie byli bardziej szczęśliwi, pełni zdrowia i wewnętrznej harmonii. Myślę, że najważniejszą rzeczą aby tak się stało jest poszerzenie ludzkiej świadomości. To nie prezydent czy rząd zmienia państwo, tylko zwykli ludzie, którzy są świadomi, że zmiany są potrzebne. Jednak, żeby poszerzyć świadomość ludzi, potrzebne są jednostki, które będą potrafiły pokazać nam wizję lepszej przyszłości. Nasz papież Jan Paweł II, jak i wielu innych działaczy politycznych pokazali, że zmiany w Polsce są możliwe i potrzebne. Dali oni nam wiarę i nadzieję na lepsze jutro i dzięki temu żyjemy teraz w wolnym państwie. Jednak to ludzka świadomość milionów Polaków pozwolila na dokonanie zmian, a jednostki były tylko naszymi drogowskazami.
Również na przestrzeni wieków wszyscy znani prorocy i wybitne jednostki pokazywali ludziom i nauczali jak żyć w miłości i harmonii z innymi. Dlatego najważniejszą rzeczą jest pokazać ludziom wizję lepszego jutra opartego na szacunku, braterstwie, tolerancji i miłości.

Trzeba pamiętać, że wszyscy jesteśmy obywatelami świata, nie można dzielić ludzi na przynaleznych do danego państwa, rasy czy religii. Wszyscy jesteśmy tacy sami, mamy takie same potrzeby i problemy. Ludzie muszą zrozumieć, że należy myśleć globalnie, a nie egoistycznie, że jakąś nacja czy państwo jest lepsze i należy mu się więcej. W tej chwili wielu Polaków żyje poza granicami ojczyzny i myślę, że większość z nich rozumie już, że wszyscy jesteśmy podobni i podziały oraz brak tolerancji nie sprawdzają się.
Pomagając innym ludziom, pomagamy również sobie. Wszyscy żyjemy na jednej planecie i wspólnie musimy o nią zadbać. Myślę, że jest to teraz najważniejsza sprawa dla nas. Jeżeli nic nie zrobimy, to za kilkanaście lat na świecie wyginie połowa gatunków roślin i zwierząt, a naturalne zasoby surowców będą praktycznie wyczerpane.
Musimy zacząć działać już teraz, żeby dla naszej planety nie było za późno.

Środowisko. Na dużą skalę potrzeba rozpowszechnić, iż każdy jest odpowiedzialny za stan naszej planety. Przeciętna rodzina, nie oszczędza energii, nie segreguje śmieci i nie dba o przyrodę, ponieważ brak jej świadomości o odpowiedzialności albo uważa, że i tak kilka osób dużo nie zmieni. Takich ludzi są miliony, a nawet miliardy na świecie i właśnie przez to w szybkim tempie niszczymy planetę. Trzeba dać każdemu do zrozumienia, że to jest też jego planeta, jego dzieci i wnuków, które będą tu żyły i to oni są odpowiedzialni za nią.
Żadnymi przepisami nie wysankcjonujemy oszczędzania energii i dbania o przyrodę. Ludzie muszą wziąć odpowiedzialność za wszystko co robią. Tworzymy przyszłość tu i teraz i od każdego naszego czynu zależy jaka one będzie.
Myślę, że najlepszym sposobem do przekazania wizji lepszego jutra oraz nauki o odpowiedzialności będą każdego rodzaju media. Ludzie po kilka godzin dziennie siedzą przed telewizorami i internetem. Reklamy powinny być zastąpione przez krótkie filmy o naszej odpowiedzialności za środowisko i w jaki sposób możemy działać dla jego dobra. Również jak największa liczba artykułów powinna być szeroko dostępne na internecie. Po obejrzeniu i przeczytaniu wielu takich artykułów/filmów ludzie poważnie zaczną się zastanawiać nad otaczającym ich światem.
Aby zmiany na świecie zachodziły w jak najszybszym tempie, wszystkie dostępne ludziom media powinny przejść ogromna transformacje. Obecnie 90 procent przekazu w mediach to bezwartościowe, często ogłupiające ludzi informacje, seriale i filmy oraz co gorsza wywołujące lek informacje o kataklizmach, zbrodniach i kryzysie. Dobrze wiemy, ze na czym skupiamy uwagę, to właśnie przyciągamy do naszego życia. Jeżeli kilka godzin dziennie koncentrujemy się na negatywnych rzeczach pokazywanych w telewizji i w Internecie to niestety wzmacniamy je i pośrednio tworzymy je w naszym świecie. Starajmy się wiec ograniczyć oglądanie niskowartościowych wiadomości do minimum. Oszczędzając dzięki temu wiele czasu możemy lepiej zając się nasza rodzina, bliskimi lub ludźmi potrzebującymi. Możemy również więcej obcować z natura, na przykład poprzez spacery po parku, co może okazać się zbawienne dla naszego fizycznego jak i mentalnego zdrowia.

Oświata. Drugą bardzo ważną rzeczą jest zmiana szkolnictwa. Ludzie po szkole nie potrafią poradzić sobie w życiu z najprostszymi problemami. Napotykając na proste przeszkody popadają w depresję, zaczynają pić, brać narkotyki itd. Niestety coraz więcej młodych ludzi nie widzi głębszego sensu w swoim życiu. Brak im poczucia własnej wartości.
Myślę, że potrzebna jest głęboka reforma w nauczaniu, tak żeby po szkole średniej, a nawet podstawowej, człowiek potrafił poradzić sobie z codziennymi problemami. Trzeba pokazać dzieciom jak działa umysł, nauczyć pozytywnego myślenia, inteligencji emocjonalnej, współżycia w harmonii z innymi i z przyrodą opartą na zaufaniu, tolerancji i miłości. Muszą wiedzieć, że to oni tworzą swoje życie poprzez codzienne wybory. Wiele dzieci nie ma dobrego przykładu w rodzinie. Mamy teraz bardzo dużo rozbitych małżeństw oraz patologie. Dzieci powinny dostać jakiś pozytywny wzorzec do naśladowania. Jeżeli go nie dostaną to niestety będziemy tworzyć nowych alkoholików, zbrodniarzy i pacjentów szpitali psychiatrycznych.

Inną ważną rzeczą do rozpatrzenia jest medycyna. Coraz więcej ludzi w Europie i na świecie choruje. Myślę, że tutaj najważniejsza jest profilaktyka. Istnieje silny związek między chorobami, a stanem emocjonalnym człowieka, zwany potocznie psychosomatyka. Pierwotne przyczyny chorób leżą w naszym myśleniu i reakcjach emocjonalnych na różne wydarzenia. Ciągły stres, trauma po stracie bliskiej osoby, brak wybaczenia, to tylko niektóre rzeczy prowadzące w następstwie do choroby. Na szeroką skalę trzeba wytłumaczyć, że oprócz wartościowego jedzenia, ćwiczeń, świeżego powietrza ludzie powinni dbać również o czystość swoich myśli i uczuć.

Trzeba również zwrócić dużą uwagę na nasze odzywianie i pielęgnację ciała, ponieważ mimo, ze nasze ciała zaprogramowane są na co najmniej 150 lat zdrowego życia, to poprzez trucizny zawarte w naszym codziennym jedzeniu, ubraniu, lekach i kosmetykach niszczymy je dużo wcześniej. Tylko jedzenie pełne naturalnych, nieprzetworzonych produktów, bogatych w witaminy i niezbędne mikroelementy może dać nam zdrowe ciało.
Oprócz tego codzienna dawka ruchu, szczególnie na świeżym powietrzu oraz ćwiczenia relaksacyjne i oddechowe sprawiają wiele radości i są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu.
Warto tez zwrócić większą uwagę na medycynę naturalną. Mamy dostęp do wielu środków i metod naturalnych, które swym działaniem leczą nie powodując żadnych skutków ubocznych. Nie możemy zdać się tylko i wyłącznie na środki farmaceutyczne przepisywane obecnie na potęgę przez lekarzy, które mają wiele niepożądanych działań. Musimy zacząć leczyć prawdziwe przyczyny naszych chorób, a nie tylko zewnętrzne skutki. Powinniśmy leczyć nie tylko ciało, ale również i przede wszystkim nasza dusze. Z tego względu musimy zwrócić większą uwagę na nasze codzienne myśli i uczucia, jednoczenie dbając o to, czym poimy, odrzywiamy i pielęgnujemy nasze ciało. Dzięki temu tzw. choroby cywilizacyjne przestaną dotyczyć następnych pokoleń.

Gospodarka światowa. Wiadomo o dzisiejszym kryzysie gospodarczym, niektórzy uważają nawet, że to dopiero początek. Ludzie potrzebują do życia trochę jedzenia, materialnych rzeczy i energii. Jeżeli chodzi o pożywienie, to wiemy że na świecie produkowana jest żywność, która trzykrotnie przewyższa potrzeby ludzkości. Skąd więc około miliarda ludzi na świecie głoduje? Większość jedzenia zjada bydło, które hodujemy na hamburgery, a te z kolei zjadane w nadmiarze prowadzą do wielu chorób i otyłości. Pozostała część jest źle wykorzystywana, z czego mnóstwo się wyrzuca. W tej sprawie ludzie powinni być uświadomieni, że ich codzienne wybory żywieniowe mają znaczenie globalne.
Jeżeli chodzi o materialne rzeczy to obecna mania kupowania wszystkiego bez opamiętania będzie musiała się skończyć. Nie potrzebujemy co tydzień nowych butów, czy bluzki, nie potrzebujemy również zmieniać samochodu co dwa lata, itd. Mimo wszystko kupujemy rzeczy zupełnie niepotrzebne, które wciskają nam ogromne koncerny poprzez wymyślne reklamy, programujące nasza podswiadomosc, o konieczności nabycia danej rzeczy.
Zamiast produkcji wielu zupełnie niepotrzebnych człowiekowi rzeczy, wielkie koncerny powinny zająć się produkcja tylko praktycznych i współgrających z naturalnym środowiskiem przedmiotów.
Nowe miejsca pracy powinny być tworzone w sektorach rozwoju nowych technologii. Przede wszystkim powinniśmy się skupić na wykorzystywaniu odnawialnych źródeł energii i ekologicznej budowy, gdzie istnieje ogromny potencjał rozwojowy. Oprócz tego zmieniając cały transport, który oparty byłby na ekologicznych paliwach i źródłach energii, nie degradujących więcej naszego środowiska, stworzyć możemy ogromna ilość nowych miejsc pracy.
Inna ważna sprawa w światowej gospodarce to ogromne dysproporcje w zarobkach i posiadanych dobrach materialnych. Jeden procent ludzi na świecie posiada około 99% globalnego majątku. Przy takich dysproporcjach nie jest możliwe zachowanie ładu na świecie, ponieważ najbogatsi sterują całą gospodarką i tylko od tych nielicznych zależna jest sytuacja światowych rynków. Według mnie powinna być w przyszłości wprowadzona maksymalna suma dopuszczalnego wynagrodzenia i posiadanego majątku. Wszystkie pieniądze, które zostaną zarobione ponad to, będą automatycznie przekazywane na cele charytatywne i edukację. Suma ta byłaby wystarczająco wysoka, aby nie ingerować w zasady wolnego rynku, lecz jedynie ograniczyć wielka zachłanności pojedynczych osób.

Źródła energii. Jesteśmy od nich stale uzależnieni. Ciągle za mało bazujemy na naturalnych i odnawialnych źródłach energii tj.: wiatr, słońce, energia geotermiczna, woda, rośliny. Koszty budowy urządzeń potrzebnych do ich wykorzystania są w tej chwili dość duże. Skąd wziąć na to fundusze? Ogromne sumy państwa przeznaczają na zbrojenia wojskowe. Dlaczego tych funduszy nie można wykorzystać na odnawialne źródła energii, które oszczędziłyby środowisko i pozwoliłyby ludziom płacić grosze za energie? Po co tak naprawdę chcemy się zbroić? Przecież w tej chwili na Ziemi mamy taki potencjał zbrojeniowy, że całą planetę moglibyśmy zniszczyć kilkakrotnie. Jeżeli zaczniemy się dozbrajać, to nasi „sąsiedzi” odpowiedzą tym samym. Pieniądze, które mogłyby pomóc wielu ludziom wciąż przeznaczane są na śmiercionośną broń.
Historia pokazała nam, że wyścigi zbrojne do niczego dobrego nie prowadzą. Nie twierdze, żeby zupełnie rozwiązać wojsko. Potrzeba trochę jednostek, które składałyby się z żołnierzy ze wszystkich krajów Europy (coś na wzór NATO), które strzegłyby pokoju. Jednak byłaby to znikoma liczba w porównaniu z tym co mamy teraz.Część zaoszczędzonych pieniędzy, dzięki zredukowaniu wojska, można by przeznaczyć na reformy oświaty, profilaktykę w medycynie, materiały edukacyjne oraz dla chorych i najsłabszych, którzy potrzebują wsparcia od państwa.

Religia. W najbliższych latach powinniśmy zaobserwować ogromny wzrost duchowości wśród ludzi. Coraz więcej osób interesuje się ezoteryką, światem subtelnym i zjawiskami metafizycznymi. Na świecie istnieje wiele rożnych religii i ich odłamów, jednak wiele ludzi nie przywiązuje się do żadnych dogmatów i zasad współczesnych wyznań, tylko próbują na własną rękę znaleźć głębszą duchowa Prawdę w otaczającym nas świecie.
Myślę, ze powinniśmy szukać cech wspólnych wszystkich wielkich religii i jednoczyć się pod wspólnym sztandarem miłości, współczucia i dobra ludzi, a nie szukać wciąż nowych różnic i walczyć o swoja religijna prawdę, co obecnie ma miejsce i owocuje w postaci wielu zbrojnych konfliktów na całym świecie.

Podsumowując, myślę że wszystkie zmiany na lepsze kryją się w naszej świadomości, która możemy poszerzać poprzez ciągle zdobywanie rzetelnej wiedzy i informacji o budowie i zasadach działania otaczającego nas swiata.

 

Aktualności | Przesłania | Opisy Mistrzów | Ostatnie przesłania | galeria | linki | Książki | Download | Moje artykuły | O mnie
Budowa Świata | Ludzka dusza | Prawo Karmy | Choroby i cierpienia | Religia, Bóg | Działania na planie fizycznym | Praca nad sobą | Pomoc innym i Ziemi
Nadchodzące zmiany | Służba wielkiemu białemu bractwu | Inne cywilizacje | Dodatki, ułaskawienia