Zaćmienie z punktu widzenia Jyotish (astrologia wedyjska)

Zaćmienie księżycowe i słoneczne -

objaśnienie, prognozy i zalecenia, co robić lub nie podczas zaćmienia

źródło - http://www.sirius-ru.net/soln_zatmenie_04.01.2011.htm


            Z weddyjskiego punktu widzenia zaćmienie słoneczne albo księżycowe jest w zasadzie niekorzystnie, w tym dla wszelkich działań i rozpoczynania czegokolwiek. Ale jeśli działania są związane z duchowym życiem człowieka, ze służbą Bogu, to czas zaćmienia można i trzeba spożytkować na praktyki duchowe.

            Ponieważ podczas zaćmienia słonecznego jest zacieniona gracha [planeta] , to Rachu zamyka Słońce, a promienie Słońca są życiowo niezbędne Ziemi i całemu stworzeniu, dlatego przerywanie tych promieni jest niekorzystne. Czyli, przy takim zaćmieniu otrzymujemy nie światło Słońca - nie światło życia, a promieniowanie ciemności, schodzące od Rachu (Rachu - to gracha [planeta], północny księżycowy węzeł, znajdujący się na przecięciu płaszczyzn księżycowej orbity i ekliptyki). Zaćmienie blokuje albo zmniejsza energię słoneczną (życiodajną "pranę") dla całej Ziemi, dlatego cierpią ludzie i wszystkie stworzenia.
Podczas zaćmienia świadomość ciemnieje, rozum źle orientuje się w zdarzeniach. W sensie ogólnym zaćmienie słoneczne niekorzystnie wpływa na społeczeństwo, zwiększa napięcie w nim i wspiera tendencje niszczycielskie. Ten wpływ rozciąga się na okres jednego roku.
            Zgodnie z Jyotish (astrologią wedyjską) i tradycją wedyjską podczas słonecznych i księżycowych zaćmień zaleca się przestrzeganie pewnych reguł:

- nie patrzeć na zaćmienie;

- nie wychodzić z pomieszczenia (a tym bardziej nie podróżować) i przebywać w zamkniętym pomieszczeniu;

- nie jeść przez 3 godziny przed i po zaćmieniu;

- nie prowadzić samochodu, a jeśli już to bardzo ostrożnie;

- unikać operacji finansowych;

- nie kontaktować się z tłumem;

- zaleca się medytacje i zajmowanie się innymi praktykami duchowymi (lub po prostu odpoczynek);  - zaleca się też wyrzeczenie szkodliwych nałogów, przyzwyczajeń - organizm szybciej się adaptuje.         

            Lekarze wiedzą, że zaćmienie może negatywnie wpływać na samopoczucie nawet praktycznie zdrowego człowieka. Oddziaływanie tego naturalnego zjawiska na zachowanie się i samopoczucie zaczyna być odczuwalne na dwa tygodnie przed jego nadejściem. Cierpią zwłaszcza meteopaci.
            Badania medyków pokazały niezaprzeczalny wpływ zaćmienia słonecznego na człowieka. Były przeprowadzone badania medyczne na dziesiątkach ludzi - zdrowych i chorych. Pokazały one, że organizm ludzki zaczyna reagować na to naturalne zjawisko natychmiast, jak tylko słoneczny dysk styka się Księżycem. Na godzinę przed początkiem zaćmienia u ciśnieniowców podniosło się ciśnienie tętnicze, naczynia zawężały się, a serce zwiększyło siłę wyrzutu krwi, krew zaczynała nierównomiernie dochodzić do różnych półkul mózgowych. System nerwowy był w sposób oczywisty wyprowadzony z naturalnego stanu. Medycy oczekiwali, że wszystkie te zjawiska powinny nastąpić tylko na dwa dni po zaćmieniu, kiedy promienie kosmiczne ze słońca osiągną Ziemię.
            Księżyc - to ciało niebieskie, które znajduje się bardzo blisko nas. Słońce daje energię (męskość), a Księżyc ją pochłania (żeńskość). Kiedy te dwa ciała znajdują w jednym punkcie podczas zaćmienia, ich energie najsilniej oddziaływują na człowieka. W organiźmie następuje potężne przeciążenie systemu samoregulacji. Szczególnie źle ze zdrowiem w dzień zaćmienia mają ludzie ze schorzeniami sercowo-naczyniowymi, nadciśnieniowcy. Również źle będą się czuli ludzie przechodzący teraz kuracje lecznicze.
            Nawet lekarze mówią, że w dniu zaćmienia lepiej nie być aktywnym - działania wtedy podjęte będą nieadekwatne i większe jest prawdopodobieństwo błędów. Radzą przesiedzieć ten dzień. Aby uniknąć dyskomfortu ze zdrowiem, zalecają oni w tym dniu brać kontrastowy (zimny/ciepły) prysznic (który, dobrze jest przyjmować nie tylko w dniach zaćmienia słonecznego, lecz regularnie, każdego dnia). Rano obmycie trzeba kończyć chłodną wodą - ona tonizuje, natomiast wieczorem - ciepłą.
            W 1954 roku francuski ekonomista Maurice Allais, obserwując ruchy wahadła zauważył, że w czasie zaćmienia słonecznego zaczęło ono ruszać się szybciej niż zwykle. Zjawisko to nazwano efektem Allais'a, ale nie potrafiono go sklasyfikować. Dzisiaj nowe badania holenderskiego uczonego Chris'a Duif'a potwierdzają to zjawisko, ale wyjaśnienia nadal nie ma. Specjalista w dziedzinie astrofizyki Mikołaj Kozyriew wyjaśniał, że zaćmienia działają na ludzi, mówił on, że podczas zaćmienia czas się transformuje.
            Naukowe dane o rozwoju embrionu i inne naukowe badania wskazują, że wpływ promieni Słońca jest potężniejszy niż promieni Jowisza. Poza tym ciężarnym kobietom nie pozwala się wychodzić podczas słonecznych lub księżycowych zaćmień. Natomiast te kobiety, które zlekceważyły niebezpieczeństwo i zrobiły to, urodziły nienormalne dziecko. Wyjaśnienia związku pomiędzy tymi zdarzeniami nie daje współczesna nauka.
            Następstwo zaćmienia w postaci potężnego trzęsienia ziemi lub innej klęski naturalnej jest bardzo możliwe w ciągu tygodnia po każdym zaćmieniu. Oprócz tego, możliwa jest niestabilność w ekonomii przez kilka tygodni po zaćmieniu. W każdym razie zaćmienia z pewnością przynoszą zmiany w społeczeństwie.
            Podczas zaćmienia księżycowego umysł, myślenie i emocjonalna sfera ludzi są mocno wyczulone. Rośnie liczba zaburzeń psychicznych. Jest to związane z naruszeniem pracy podwzgórza na poziomie psychofizjologicznym, który odpowiada Księżycowi zgodnie z odkryciem Tony Nader'a. Mogą być zakłócone hormonalne cykle organizmu, zwłaszcza u kobiet. Podczas zaćmienia słonecznego jest bardzo zaburzona praca fizjologicznej zgodności Słońce - Wzgórze, a także rośnie ryzyko chorób sercowo-naczyniowych, ponieważ Słońce kieruje sercem. Postrzeganie Atmana ["JA", czysta świadomość] jest zaburzone. Skutkiem tego może być nasilenie natężenia, radykalnych i agresywnych tendencji w świecie, a także nie zaspokojone ego polityków albo przywódców państw.

            Kiedy następują ciężkie czasy, najlepsze co możemy robić, to - zwrócić się do Absolutu. Podczas zaćmienia lepiej jest myśleć o swoim kraju i o całym świecie. Jeśli ludzie wokół was zachowują się jak obłąkani, jakby to były surowe czasy (dosł.: szorstkie), proszę bądźcie cierpliwi, wyrozumiali i delikatni. Odpoczynek jest najlepszą receptą na czas zaćmień księżycowych i słonecznych.

            Zgodnie z zasadami Jyotish zgubne skutki ważnej przepowiedni (tu zdarzenia), takiego jak zaćmienie, rosną w miarę tego, jak upływa czas od daty tego zjawiska. Zaćmienia są skutkiem "działania" Rahu - "demona", których zazdrości Surye [Słońcu] i Chandrze [Księżycowi].

Zaćmienia mogą dawać silny, negatywny skutek w:
1) regionach geograficznych, którymi zarządza raszi [znak], w którym się zdarzają;
2) miejscach, gdzie są widoczne;
3) obszarach, którymi kieruje raszi [znak] {na przykład Vrishchika (skorpion) kieruje podziemnym wydobyciem}.

            Badania odnośnie zaćmień pokazują, że prawdopodobieństwo różnych postaci katastrof zwiększa się w okresie "sfery wpływu zaćmienia". W ciągu kilku następnych tygodni prawdopodobne są zdarzenia takie jak nasilenie walk, pożary, katastrofy na lotniskach albo niezwykłe zjawiska meteorologiczne. Któryś ze światowych liderów może wywołać skandal lub tragedię; wpływowi władcy mogą być zaślepieni gniewem, zawiścią i ego, dlatego możliwe są nielogiczne lub głupie decyzje, podjęte przez światowych liderów.

Zgubny Rahu kieruje skrytym, niemoralnym zachowaniem się i chytrością, na podobieństwo toksycznemu dymowi, który cicho wpełza. Tak więc rządy świata winny być superczujne w kwestiach kreciej roboty. Polityczni przywódcy powinni wzmocnić swoje bezpieczeństwo i zachowywać opanowanie i spokój, kiedy podejmują krytyczne decyzje. Przemytnicy i terroryści często kierują swoje uderzenie w okresie "sfery wpływu zaćmienia". Możliwe są bunty albo wielkie zatrucia pokarmowe. Nie wykluczona jest aktywność sejsmiczna. Rządy i siły policyjne powinny być czujne w najwyższej mierze.*

* http://1-veda.ru/_jyotish/eclipse.html
 

Aktualności | Przesłania | Opisy Mistrzów | Ostatnie przesłania | galeria | linki | Książki | Download | Moje artykuły | O mnie
Budowa Świata | Ludzka dusza | Prawo Karmy | Choroby i cierpienia | Religia, Bóg | Działania na planie fizycznym | Praca nad sobą | Pomoc innym i Ziemi
Nadchodzące zmiany | Służba wielkiemu białemu bractwu | Inne cywilizacje | Dodatki, ułaskawienia