Medytacja

Amitabha 18 maja 2005
Zadanie i cel każdej medytacji - osiągnięcie stanu bezmyśli. Pełnego spokoju umysłu.
Gdy udaje się wam uspokoić umysł, doprowadzacie do harmonijnych stanów wasze wewnętrzne zmysły. Balansujecie swoją wewnętrzną naturę i uspokajacie swoje pragnienia.
Do czasu, dopóki wasza świadomość zajęta jest przedmiotami, otaczającymi was w fizycznym świecie, nie będziecie mogli podnieść swojej świadomości do tych wysokości, które pozwolą wam wejść w inny rzeczywisty świat i w nim przebywać.
Każda praktyka medytacyjna skierowana jest na to, żeby osiągnąć taki poziom swojej świadomości, który pozwoli wam wyjść poza granice waszego świata.
Kiedy nabywacie medytacyjną zdolność, otrzymujecie dostęp do energii i wiedzy Wyższych światów.
Osiągnięcia w dziedzinie medytacji mogą różnić się u każdego z was. Możecie osiągnąć różne sfery i otrzymywać różne pojęcia o Wyższych światach. Jednak, główną rzeczą w waszej praktyce będzie oddziaływanie na waszą świadomość energii subtelnego świata. Zachodzi to niepostrzeżenie dla waszej zewnętrznej świadomości. Po prostu otrzymujecie możliwość przebywania w światach z bardziej wysokimi wibracjami, i nasycacie się energiami tych światów. Wasza świadomość płynnie zmienia się pod działaniem wysokich wibracji Wyższych światów. Nie potrzebujecie wiedzieć o wszystkich mechanizmach, jak to zachodzi.
Oczywiście praktyka medytacyjna wymaga znacznej ilości czasu i doświadczonego nauczyciela.
Liczni nauczyciele na Wschodzie, którzy opanowali praktykę medytacji przyjmują uczniów i uczą ich z pomocą tych metod, które oni sami opanowali.
Wiele lat potrzeba na to, żeby opanować praktykę medytacji. Jednak, jest to krótka droga, mogąca przywieść do rozszerzenia waszej świadomości, i nie znam innej drogi, która byłaby tak efektywna.
Wszystko zależy od początkowego już wam dostępnego poziomu świadomości. Jeśli wchodzicie w stan medytacji w bardzo dobrym zrównoważonym stanie, wypełnieni Boskością i nastrojeni na Boski porządek to prędzej traficie pod oddziaływanie wysokich wibracji i czystych energii.
Jeśli zaś przystępujecie do medytacji, wypełnieni egoistycznymi pragnieniami i skłonnościami, to otrzymacie podczas medytacji tylko wzmocnienie swoich negatywnych cech. Ostatecznie wszystko określone jest tym, na ile jesteście zdolni pokonać i poskromić swoje ego przed początkiem medytacji.
Dlatego każda praktyka medytacyjna tak jak i wszystko w waszym świecie może nosić dwoisty charakter, a otrzymany przez was rezultat określa w pełni wasze motywy i wewnętrzne dążenia. Jeśli przystępujecie do medytacji po to, żeby opanować metody, pozwalające wam kontrolować ludzi czy uzyskać zdolności, które pozwolą wam zająć uprzywilejowaną pozycję w waszym świecie, to podczas medytacji będziecie tworzyć karmę. Dlatego, że będziecie wykorzystywać Boską Energię dla uwielbienia swego ego.
Przystępować do jakiejkolwiek praktyki medytacyjnej należy tylko w pełnej pokorze przed Wolą Boga i w lęku przed Jego wszechmocą. Tylko wtedy, gdy wasz motyw jest czysty i wasze pragnienia są czyste, będziecie mogli podnieść swoją świadomość do tak wysokich wibracji, że otrzymacie dostęp do doskonałych Boskich energii, które będą rzeźbić z was nowego człowieka, Boskiego w swojej istocie.
Im więcej czasu w tym przypadku będziecie spędzać w medytacji, tym bardziej wasze wibracje będą przybliżać się do doskonałych Boskich wzorów.
Nie bójcie się zbyt oderwać się od swojej rzeczywistości. Dlatego, że jak tylko wyjdziecie ze stanu medytacyjnego, wasza świadomość spadnie na wasz plan z prędkością przyśpieszonej windy. Potrzebujecie jeszcze trochę czasu nim znowu zdobędziecie zdolność zrozumienia, gdzie się znajdujecie.
Początkowo będziecie ciężko znosić takie zmiany wibracji. W pełni odczujecie w sobie ten stan nurkowania. Wpierw zrzucacie z siebie swoje myśli i uczucia i nurkujecie w wyższą rzeczywistość. Następnie stopniowo wracacie z tej rzeczywistości do waszego świata, ponownie oblekając się w ziemskie myśli i uczucia.
Podobna praktyka pozwoli wam na trwale uświadomić siebie przebywających jednocześnie w dwóch światach. Każda inna praktyka medytacji wymaga od was wytrwałości i regularności waszych zajęć. Idealnie byłoby, jeśli przeznaczylibyście na praktykę 1.5-2 godzin dziennie.
Jednak, jeśli warunki waszego przebywania w świecie fizycznym na razie nie pozwalają wam na to, możecie zacząć swoje medytacyjne zajęcia od zajęć raz w tygodniu. Ale potrzebna jest wam regularność waszych zajęć i dążeń.

Wielki Boski Kierownik 4 lipca 2009 roku
Próbujecie zajmować się medytacją. Wiecie lub przeczytaliście, że jest to bardzo pożyteczne. Próbujecie więc medytować. Medytacje bywają całkiem różne. Część z tych medytacji dotyczy tylko obszar planu mentalnego. I jest to właśnie rodzaj medytacji, który należy wykonywać ze szczególną uwagą. Ponieważ plan mentalny jest bliski planu ziemskiemu. I dowolne odchylenia waszej myśli w stronę negatywną podczas medytacji lub przed rozpoczęciem medytacji daje dokładnie odwrotny efekt.
Na przykład, chcecie pracować nad myślami dla dobra wszystkich żywych istot, więc staracie się wznieść wasze myśli i skierować je na dobro. Lecz w tej chwili przypominacie sobie o jakimś problemie istniejącym dla was, waszej rodziny, lub w pracy. Wasza myśl w ułamku sekundy odchyla się od zadanego tematu medytacji. Nawet tego nie zauważacie. Jednak wprowadzacie swój stan negatywny do medytacji. I jeżeli w tej medytacji uczestniczy wielu ludzi, dziesiątki, setki lub być może tysiące, i każdy z nich wprowadzi swój negatywny wkład w ogólnym kierunku medytacji, to może wydarzyć się tak, że kierunek medytacji będzie nakierowany w dokładnie przeciwną stronę, i efekt będzie dokładnie odwrotny od tego, którego się spodziewacie. Wiemy, że jest to możliwe i często się tak zdarza. Dlatego z nadzwyczajną ostrożnością podchodzimy do grupowych medytacji i wyjątkowo rzadko prosimy was o robienie ich. Siła myśli i podążenie za nimi nie jest mocną stroną większości ludzi. Dlatego medytacje, nawet jeżeli prowadzone są w nieodpowiednim stanie świadomości, nie mogą okazać większego wpływu negatywnego, jednak powinniście się nauczyć podchodzić do wszystko bardzo świadomie. Szczególnie teraz, gdy światy zbliżają się jeden do drugiego.
Wasze praktyki duchowe mogą przynosić tak szkodę, jak i pożytek. Wszystko zależy od stanu w jakim się akurat znajdujecie przystępując do waszych praktyk duchowych.
Muszę jeszcze wspomnieć, że przy nieprawidłowym skierowaniu energii podczas praktyki duchowej, wytwarzacie dokładnie taką samą karmę, jak i podczas dowolnego nieprawidłowego działania na planie fizycznym.
Tak, kochani, nastał czas żebyście zastanowili się, przed rozpoczęciem modlitwy: czy nie wytwarzacie karmy poprzez tą modlitwę.
Prawidłowy stan podczas modlitwy i prawidłowy nastrój podczas modlitwy są bardzo ważnymi elementami. Bardzo ważne są również słowa modlitwy, jakiej używacie. Bardzo uważajcie na słowa modlitwy. Jeżeli nie rozumiecie o czym jest modlitwa, to nie możecie dokładnie skierować energii modlitwy.


 powrót do strony głównej

 

 

Aktualności | Przesłania | Opisy Mistrzów | Ostatnie przesłania | galeria | linki | Książki | Download | Moje artykuły | O mnie
Budowa Świata | Ludzka dusza | Prawo Karmy | Choroby i cierpienia | Religia, Bóg | Działania na planie fizycznym | Praca nad sobą | Pomoc innym i Ziemi
Nadchodzące zmiany | Służba wielkiemu białemu bractwu | Inne cywilizacje | Dodatki, ułaskawienia