Nakierowanie Boskiej energii

Przez cały czas dostajemy od Boga życiodajną energię i sami w każdej chwili dokonujemy wyboru, jak ja spożytkować, na pomnażanie iluzji czy na wzmacnianie harmonii. Musimy pamiętać, ze za każdym razem, gdy wykorzystujemy naszą energię niezgodnie z Boskimi zasadami tworzymy karmę.

El Morja 28 kwietnia 2005
Każdy z was przedstawia sobą źródło Boskich Energii dla waszego fizycznego świata. Sami, jako istoty obdarzone wolną wolą, wybieracie, na co macie wydatkować darowaną wam Boską Energię. Nie możecie jej nie wydatkować. Boska Energia wstępuje do waszej aury z Boskiego świata nieprzerwanym strumieniem w każdej minucie i każdej sekundzie waszego przebywania na Ziemi. I tylko od was samych zależy, w jaki sposób rozporządzacie waszą Boską Energią.
Siły ciemności nie mają dostępu do Boskiej Energii, ale bardzo są doświadczone w sposobach przywłaszczenia waszej Boskiej Energii. One zabierają waszą energię, którą tak bezmyślnie oddajecie im przez jakąkolwiek niedoskonałą działalność, którą pozwalacie sobie urzeczywistniać w waszym świecie.
Cały współczesny przemysł w 90% pracuje dla zadowolenia energetycznych potrzeb sił ciemności. Czy zastanawialiście się kiedykolwiek na ten temat, ukochani? Wydaje się wam nieszkodliwym, jeśli idziecie na koncert muzyki rockowej albo pozwalacie sobie na oglądanie filmów grozy, mydlanych oper, filmów popierających przemoc. Wydaje się wam niewinnym, jeśli idąc za modą kupujecie bynajmniej niepotrzebne wam rzeczy. Każda nabywana przez was rzecz niesie w sobie określoną wibrację. Są przedmioty niosące w sobie Światło i takie, które odbierają wam Światło.
Czy zastanawialiście się nad tym, kiedy wydajecie swoje pieniądze, inny ekwiwalent waszej Boskiej Energii na nabywanie niedoskonałych rzeczy?
Czy radzicie się swego Chrystusowego Ja, kiedy realizujecie swoje zakupy? W każdej chwili swojego życia dokonujecie wyboru i wybór ten kieruje waszą Boską Energię albo na pomnażanie iluzji tego świata, albo na redukcję tej iluzji.
Barwicie waszą Boską Energię pięknymi uczuciami, wypełnionymi radością i miłością, i podnosicie wibrację świata. Kiedy napełnieni jesteście negatywnymi myślami i uczuciami wypełniacie ten świat ciężką energią, gęstą (lepką) patoką swojego negatywizmu.
Tylko sami możecie sprawować kontrolę nad każdym ergiem rozchodowanej przez was Boskiej Energii.
My nie możemy zrobić tego za was. Chcielibyśmy bardzo, żeby każdy z was zmienił się w elektrodę Światła, napełniającą otaczający was świat wibracjami harmonii, piękna, miłości, radości. I bierzemy na siebie zobowiązanie pomagania każdemu z was, kto szczerze zechce pomóc nam w naszej pracy oczyszczania waszej oktawy od sił ciemności. Ale nie możemy zmusić was do wykonania tego wyboru, ukochani.
Proponujemy wam bardzo proste rozwiązanie, które nie wymaga od was nawet dodatkowego wydatku czasu, potrzebnego dla czytania modlitw. Chociaż modlitwy obecnie potrzebne światu jak nigdy, stają się dodatkowym źródłem Światła dla fizycznej oktawy.
Ale, jeśli będziecie stale kontrolować, w jaki sposób wydatkujecie swoją Boską energię, to nie wymaga to od was żadnego dodatkowego kosztu (nakładu). A, odwrotnie, będzie sprzyjać ekonomii waszych pieniężnych środków.
Dlatego, że jeśli zastanowicie się nad tym, na co wydajecie swoje pieniądze, to okaże się, że 90% rzeczy i produktów, które nabywacie, w żadne sposób nie są wam potrzebne dla utrzymywania waszego fizycznego ciała.
Wręcz przeciwnie, przyczyniają się one do rujnowania waszego ciała i stajecie się uzależnieni od całego przemysłu, który wciąga was zrazu w proces wspierania ciała fizycznego i psychiki, a potem usłużnie proponuje wam ogromny zbiór coraz kosztowniejszych środków, które jakoby przyczyniają się odbudowaniu waszego zdrowia.
Kontrolujcie siebie w ciągu dnia. Śledźcie swoje myśli, swoje uczucia. Dokąd skierowane są wasze myśli, tam płynie wasza energia. Popatrzcie, o czym myślicie. Myślicie o niesprawiedliwości władzy i posyłacie swoją energię członkom waszego rządu, myślicie o tym, jak niesprawiedliwie obszedł się z wami wasz kierownik w pracy i posyłacie mu swoją energię, myślicie o treści dopiero co oglądanej mydlanej opery i posyłacie swoją energię na spotęgowanie całego agregatora sztucznych myśli i uczuć, znajdujących się na astralnym planie.
Jesteście odpowiedzialni za każdy erg energii, którą bezmyślnie wydatkujecie. I za każdym razem, gdy wydatkujecie swoją energię niezgodnie z Boskimi zasadami tworzycie karmę.

Gautama Budda 17 marca 2005
Tak, niedoskonałości istnieją w waszym świecie. Ale gdy wciąż skupiacie się na wadach, dobrowolnie podlewacie swoją Boską energią chwasty ludzkiej niedoskonałej świadomości. Patrzcie, co podlewacie, kiedy tracicie energię daną przez Boga.
Stale zachowujcie poziom waszych wibracji na maksymalnie możliwym dla was poziomie. Istotnie bardzo trudno stale zachowywać swoją świadomość w czystości znajdując się wśród niedoskonałości. Ale koniecznością jest to robić. Wykorzystujcie wszystko, co pomaga wam w podnoszeniu świadomości.
Wiersze. Muzyka, Przyroda. Zabawa z dziećmi, Kwiaty. Podlewajcie energią waszej uwagi tylko doskonałe wzorce.
Nie oznacza to, że powinniście izolować się od świata. Bądźcie w świecie, znajdujcie się w niedoskonałym przejawieniu, ale nie dawajcie tym niedoskonałościom zawładnąć sobą, waszą świadomością, waszą duszą.

Pan Sziwa 22 kwietnia 2009 r.
Zrozumcie że konieczne jest powstanie harmonii pomiędzy wszystkimi ciałami. Wszystkie wasze ciała powinni brać udział w procesie zmian. Żeby rozwinąć w sobie cechy konieczne do przejścia na plan subtelny, powinniście rozwinąć w sobie zdolności wykonywania prawidłowo każdej pracy i kierować energię na to żeby proces zmian zachodził możliwie płynnie.
Sami możecie regulować proces zmian na planecie. Żeby się to stało jest od was wymagane wasze skupienie na pozytywach, na Bogu, na Wyższych planach Istnienia. Wtedy gdy myślicie o tym co Wyżej, gdy podążacie za wskazówkami Wywyższonych Nauczycieli i pracujecie dla Wspólnego Dobra, w tym procesie wspólnej pracy powstają nowego typu relacje, nadchodzące by zastąpić stary typ relacji panujących na planecie Ziemi, który powinien zostać zniszczony.
Jesteście świadkami powstania nowych stosunków w każdej sferze działalności na planecie.
Powinniście zrozumieć że Bóg może przekształcić plan fizyczny planety Ziemi tylko z waszą pomocą. Ponieważ każdy z was stanowi potrzebny element w Boskim łańcuchu. Tak samo, bez wprowadzenia koniecznego porządku na planie fizycznym nie będziecie mogli podążać dalej na drodze rozwoju ewolucyjnego.
...
Analizujcie uważnie czym zajmujecie się w ciągu dnia i o czym myślicie. W 90 procentach czasu analizowanego i przypadków będziecie pomnażać iluzję za pomocą swoich myśli i działań. Ponieważ wtedy nie kierujecie Boskiej energii zgodnie z planem Boga dla planety Ziemi.
Dlatego należy uważniej podchodzić do wszystkiego co was otacza i do wszystkiego z czym spotykacie się w swoim życiu.

Władca Godfry 6 lipca 2009
Odkryję dla was wielki sekret! A ten sekret należy przekazać jak największej ilości ludzi. Natychmiast! Ten sekret polega na tym, że jak tylko dopuszczacie obecność Boga w sobie, przez to zmieniacie wszystko dookoła was.
Hej, niech każdy z was pozwoli Bogu stać się obecnym w was! Zaproście wasze JAM JEST Obecność wejść w wasze świątynie-ciała i stale znajdować się w nich.
W każdym z was tkwi cząsteczka Boga. Dlatego każdy z was może przywołać do swej świątyni fizycznej Boga na tyle, na ile wytrzyma wasz fizyczny przewodnik i bardziej subtelne przewodniki.
Wszystkie obszary ludzkiego życia są uwarunkowane tym, na ile ludzie pozwalają na obecność Boga wewnątrz siebie.
To jest prosta prawda. I to jest właśnie tym, co wam należy czynić każdego dnia – przywoływać wasze JAM JEST Obecność do waszej świątyni.
Oto najprostsza praktyka oraz najprostsza duchowa metoda, która istnieje. Mówicie:
„W imię JAM JEST KTÓRY JAM JEST zapraszam JAM JEST Obecność, cząstkę Boga we mnie, by była razem ze mną przez cały dzisiejszy dzień. Proszę cię, moja JAM JEST Obecność, weź pod swoją bezpośrednią kontrolę wszystkie moje czyny, słowa, uczucia i myśli. Proszę ciebie, moja wielka JAM JEST Obecność, działaj przeze mnie w ciągu całego dzisiejszego dnia, pokieruj moim życiem. Amen.”
Po tym waszym zawołaniu obecność Boga w was wzmocni się na tyle, na ile pozwolą wasze cztery dolne ciała. Staniecie się przewodnikiem Światła dla waszego świata.
Wasz świat potrzebuje Światła, waszemu światu brak energii. Należy wam zarządzać swoją energią z wielką ostrożnością. Jesteście odpowiedzialni za to światło, które dajecie bliskim ludziom.
Nie podlewa się suchego drzewa. Oraz nie podlewa się chwastów. Lecz to, co jest żywe, co daje dobre plony, powinno dostać swoją porcję życiodajnej wilgoci.

Umiłowany Kuthumi 28 grudnia 2010 
...w człowieku istnieje część nieśmiertelna a także część nietrwała, przemijająca. Całe wspaniałe doświadczenie wielu wcieleń gromadzi się, podobnie jak skarb w Niebiosach, w waszym kazualnym ciele, niezniszczalnej części was samych. Jednak kiedy człowiek z wcielenia na wcielenie wydatkuje Boską Energię zstępującą po krystalicznej strunie, nie na Boskie dzieła, lecz na sprawianie sobie w życiu przyjemności i spełnianie pragnień swojego ego, to w tym wypadku skarb się nie nagromadza, wtedy praktycznie sami siebie rabujecie.
    Każdemu człowiekowi, znajdującemu się we wcieleniu, przydzielana jest określona ilość energii. Sami rozporządzacie tą energią. Z tego względu faktycznie nie ma żadnego strasznego sądu w końcu kosmicznych cykli. Po prostu ludzie, którzy błędnie wydatkowali, patrząc z Boskiego punktu widzenia, przydzieloną przez Boga energię nie mogą kontynuować swojego istnienia, jak też nie podlegają dalszej ewolucji. Właśnie w tym zawiera się Nauka, podstawowy jej sens, który próbujemy „zaszczepić” w świadomości ludzkich osobników.
    Zawsze czytając słowa Nauki, człowiek wsłuchuje się w nie, ale już w następnej chwili pędzi w pogoni za kolejną przyjemnością lub spełnieniem pragnienia. Właśnie ta niekonsekwencja w działaniach i zapominalstwo zmuszają nas do wielokrotnego powtarzania jednej i tej samej prawdy.

El Moria, 18 kwietnia 2010 r.

Ze wszystkich przesłań, których udzieliliśmy dotychczas, ci z was, którzy czytają je z Miłością i Szacunkiem, otrzymują dokładnie tyle informacji i Boskiej Energii, ile jest wam potrzebne, żeby uchronić siebie i pomyślnie iść dalej naprzód po Drodze, niezależnie od przeszkód i trudności, które nadchodzą.

Powinienem jednak was uprzedzić, że odtąd tylko od was samych zależy, jakie decyzje będziecie podejmować w swoim życiu i dokąd włożycie otrzymaną dodatkową Boską Energię oraz gdzie w ogóle będziecie wkładali swoją Boską Energię. Dlatego bądźcie czujni i zachowujcie ją w swoich naczyniach jako najdroższy skarb.

Utrzymujcie wszystkie swoje ciała w czystości oraz zachowujcie swoją Pozytywność. Bądźcie promieniujący i kochający wobec wszystkich dookoła, bez różnicy, co oni myślą i czują i jak się zachowują. Wtedy zachowacie swoją Boską Energię, swój skarb, i nawet go powiększycie. Tylko sami decydujecie, komu dawać z niego. A gdy zupełnie bezwarunkowo i zupełnie bezinteresownie dajecie w darze swój skarb Siłom Światła, Matce Ziemi i wszystkim żywym istotom, wtedy on wielokrotnie powiększa i się staje waszą najlepszą ochroną.
 

 

Aktualności | Przesłania | Opisy Mistrzów | Ostatnie przesłania | galeria | linki | Książki | Download | Moje artykuły | O mnie
Budowa Świata | Ludzka dusza | Prawo Karmy | Choroby i cierpienia | Religia, Bóg | Działania na planie fizycznym | Praca nad sobą | Pomoc innym i Ziemi
Nadchodzące zmiany | Służba wielkiemu białemu bractwu | Inne cywilizacje | Dodatki, ułaskawienia