Opieka i pomoc Wywyższonych Nauczycieli

Pan Surija 15 czerwca 2011 roku
Mówiliśmy o Prawie Karmy albo odpłaty. Istotnie, Prawo to jest głównym i podstawowym Prawem tego Wszechświata, lecz istnieje jeszcze jedno ważne Prawo - to Prawo Miłosierdzia i Współczucia, które działa we Wszechświecie. Pozwala ono Wielkim Istotom Kosmicznym okazywać pomoc tym życio-potokom, które zaplątały się w sidłach iluzji i nie widzą żadnego sensu swojego istnienia, ani też celu swojej podróży po iluzorycznym świecie. Prawo to pozwala, w tym także mi, przychodzić do was z przesłaniami dwa razy do roku. Więc wtedy, gdy wasze serca są otwarte przede mną i wasza świadomość jest przygotowana do postrzegania Nauki, to mogę tego dokonać. Wielkość sukcesu w przyswojeniu przez was tej Nauki będzie wprost proporcjonalny do waszej szczerości i dążenia ku poznaniu Prawdy.
Tak więc zgodnie z Prawem Miłosierdzia i Współczucia może być wam okazana pomoc i jest ona stale okazywana. Jedyną przeszkodą, która utrudnia jej przyjęcie jest wasza świadomość. Jeżeli w swej istocie nie ma wystarczającej wiary, miłości i szczerości, to wszelkie nasze dobre zamiary i wszelka nasza troska będą napotykać lód niezrozumienia i przeszkody, które znajdują w waszej świadomości.

Matka Maria 11 czerwca 2010
Wielu z was, a zwłaszcza ci, którzy odczuwają szczególną bliskość ze mną i odmawiają Różańce, podczas nocnego snu przychodzi do mojego azylu. Więc mogę z wami porozmawiać. I chociaż po przebudzeniu się zapominacie nasze gawędy, jednak one pokrzepiają wasze dusze w tak ciężkich czasach.
Dusze wielu z was nie wytrzymują tego, co dzieje się dookoła was. I gdy przychodzicie do mnie, zwykle skarżycie się na wasze życie i prosicie mnie zabrać was z powrotem z wcielenia. Bardzo wiele dusz, najjaśniejsze i najczystsze, nijak nie potrafią dostosować się do okalającej rzeczywistości fizycznego planu, te dusze są niczym wdeptane w błoto róże. Każdej nocy, kiedy mam możliwość spotkać się z wami, wygładzam wasze płatki i myję je swoimi łzami.
Bardzo dobrze rozumiem wasz stan. Ukochani, w takim stanie obecnie znajduje się świat, że najlepsze dusze czują się w tym świecie przygnębione i nie chcą żyć. A równolegle ludzie nie obciążeni wielkimi cnotami świetnie się czują w tych warunkach, które je otaczają.
Ukochani, wasze dusze przyjęły na siebie ciężkie brzemię wcielenia w tym złożonym dla Ziemi czasie. A ja mogę tylko przypomnieć wam o tym i powiedzieć  słowa pocieszenia, i otrzeć wasze łzy. Lecz wam należy dalej pełnić waszą misję. Każdy z was jest drogi memu sercu i właśnie ta szczególna więź ze mną pomoże wam w chwili, kiedy będzie wam się wydawało, że nie macie sił i możliwości znosić ordynarności i ignorancji dookoła was.
W najtrudniejszych chwilach znajdujcie siły, żeby mentalnie wejść w kontakt ze mną. Po prostu pomyślcie o mnie i ja ujawnię swoją obecność obok was i podzielę z wami wasz ciężar. Doznacie ulgi i zdołacie iść dalej i pełnić swoje Służenie do końca.
Wasze służenie – wysłuchiwać drwiny waszego środowiska i znosić grubiaństwo panujące wokół was. Jednak, ukochani, nie należy wciągać się w osądzanie. Ja i moja siostra Quan Yin uczymy was współczucia do dusz tych ludzi, którzy poddali się władzy iluzji. Pragnienie piękna, które jest obecne w duszach wielu ludzi i nie odnajduje doskonałych wzorców w otoczeniu, doprowadza do wewnętrznego nieładu i przybiera postać buntu, który ujawnia się w nałogach, co jest niczym innym, jak dążeniem do samozagłady.

Władca Iłarion 18 stycznia 2010r.
Nawet jeśli w mieście obecna jest zaledwie jedna lub kilka osób wśród miliona mieszkańców, którzy są nosicielami światła, a pozostali mieszkańcy miasta wybrali cielesny świat, to musimy wstrzymywać żywioł, żeby nie zniszczył tego miasta, żeby uratować czasami nawet tą jedną lub kilka dusz.
Będą wam niepojęte niektóre nasze zasady, którymi się kierujemy. Jednak działamy wyłącznie w ramach Prawa Kosmicznego i uwierzcie mi, że wszystkie możliwości dla uratowania dusz są wykorzystywane na 1000 procent. Czasami dla zbawienia jednej duszy przychodzi nam zmieniać bieg procesów naturalnych, zachodzących na planecie Ziemi.
...
Chcę podać pomocną dłoń tym jednostkom, które wybrały Światło, lecz nie mogą jak na razie z powodu swojej karmy wydostać się z tych okoliczności życiowych, które je otaczają. Bardzo dobrze rozumiem jak ciężko wam bywa. Jednak, najpierw energia karmiczna powinna całkowicie się wyczerpać. Będziecie musieli się z tym pogodzić. Po drugie, Bóg zawsze daje wam możliwość lżejszej drogi, ale że bardzo mocno dociążyliście się wielkim obciążeniem karmicznym, nie zawsze widzicie tę drogę. Dlatego częściej zwracajcie się po pomoc do Nauczycieli. Do tego Nauczyciela, który jest najbardziej wam bliski. Możecie przedstawiać wasze prośby w postaci pisemnej lub przed snem poprosić o odwiedzenie naszych świątyń, żeby nad ranem do waszej zewnętrznej świadomości doprowadzono informację o wyjściu z zagrożeń otaczającej was karmy. Nie krępujcie się prosić, żeby zostało wam ukazane wyjście z waszego stanu karmicznego. Tylko: notujcie, zapisujcie na papierze wasze prośby. Ponieważ gdy po kilku latach przeczytacie to o co prosiliście, ze zdziwieniem zobaczycie że wszystkie wasze prośby zostały zrealizowane. I będzie dla was to najlepszym dowodem na istnienie Wielkiego Białego Bractwa, które nigdy nie pozostawia swoich współbraci bez ochrony i pomocy.

Matka Boska Maria, 16 lipca 2010 r.
Ja słyszę wasze modlitwy i odczuwam Miłość, którą mi przesyłacie ze swoich serc. Chcę wam powiedzieć, że gdy mnie przywołacie, uczestniczę razem z wami w waszym codziennym Służeniu i napełniam wasze ciała swoją Miłością. Gotowa jestem udzielić swojej pomocy tym, którzy podążają i pragną pozbyć się swoich wad i szkodliwych przyzwyczajeń, które przeszkadzają im żyć w Pokoju i Harmonii, w Radości i Miłości i spełnić w ten sposób przykazanie Boga: żyć szczęśliwie na tej ziemi.
Ja słyszę wasze modlitwy i odczuwam Miłość, którą mi przesyłacie ze swoich serc. Chcę wam powiedzieć, że gdy mnie przywołacie, uczestniczę razem z wami w waszym codziennym Służeniu i napełniam wasze ciała swoją Miłością. Gotowa jestem udzielić swojej pomocy tym, którzy podążają i pragną pozbyć się swoich wad i szkodliwych przyzwyczajeń, które przeszkadzają im żyć w Pokoju i Harmonii, w Radości i Miłości i spełnić w ten sposób przykazanie Boga: żyć szczęśliwie na tej ziemi.

Pan Lanto 19 września 2011 r.
Dziś chcę zwrócić waszą uwagę na znaki, które są wam dawane. Znaki, o które nawet często prosicie, aby były wam dawane, żeby wskazać wam kierunek, w jakim macie podążać, gdy stajecie przed podjęciem decyzji, niezależnie, czy dotyczy ona codzienności, czy czegoś szczególnie ważnego w waszym życiu.
Uświadamiacie sobie, że każdy wasz wybór albo zbliża was do Boga, albo oddala was od Niego. Dlatego wielu z was rozważa przed podjęciem decyzji i dokonaniem wyboru w sytuacjach, stawianych przez życie. I kiedy skierujecie swoje spojrzenie na wyżyny Niebieskie i poprosicie nas, byśmy wspierali was na waszej Drodze i prowadzili was, abyście dokonywali słusznych, z Boskiego punktu widzenia, wyborów, tak czynimy. Owszem, wkładamy Boską energię, żeby rzeczy wydarzały się wokół was dokładnie tak, jak one się wydarzają. Dajemy wam swoje znaki, aby pomagały wam na Drodze, kreśląc ją i korygując. Ustawiamy wam słupki drogowe i oznakowania, abyście kontynuowali ruch we właściwym kierunku.
Jednak wiadomo wam i to, że wszystko w waszym świecie jest dualistyczne, również i znaki, które otrzymujecie, mogą być udzielone przez nas, jak i przez siły broniące iluzji. Tylko i wyłącznie od waszego wewnętrznego stanu zależy, z kim się połączycie i czyje znaki będziecie przyjmowali.
Jeśli przebywacie w Harmonii i w Radości, z pewnością zauważycie nasze znaki; wy sami dajecie nam możliwość przejawić ich w waszym świecie.
Tak samo jest na odwrót. Jeśli dostaniecie znak, będąc w negatywnym stanie: czy to gniew, nerwowość lub rozdrażnienie wobec kogoś lub czegoś, dobrze jest przypomnieć sobie moje dzisiejsze słowa i zastanowić się, czy nadal kierować się w swoich wyborach akurat tym znakiem. Zaleciłbym wam najpierw zrobić wszystko, co trzeba, żeby się uspokoić i przywrócić sobie Zrównoważenie i Harmonię. Podziękujcie Niebiosom za pomoc, jaka jest wam udzielana, aby wyzwolić się z nie-boskiego stanu, w jakim się znajdujecie w danej chwili i odczuwacie, że was opanował.
Chcę wam przypomnieć mądrość, która doszła do was przez wieki i która zachowała się w ludowych podaniach i przysłowiach – gdy ktoś jest zły, zanim coś będzie mówił lub robił, niech najpierw policzy bez pośpiechu do dziesięciu. Powinniście dać sobie czas na uspokojenie się, a potem kontynuować ruch do przodu.
Jest jeszcze jedna mądrość, którą wasi przodkowie przestrzegali i mieli w swoim życiu dobre relacje z Bogiem: „Poranek jest mądrzejszy od wieczora”. Kiedy jesteście zmęczeni i energetycznie obciążeni przez wszystkie wydarzenia dnia i macie dokonać wyboru, nawet jeśli nie wydaje się on wam taki istotny, znacznie lepiej by było przełożyć go na następny dzień i poprosić Boga o pomoc, żeby odnowić się w ciągu nocy. Poproście również anioły, by chronily was i odprowadzily was od razu po zaśnięciu do wyższych oktaw Światła do waszych Nauczycieli Niebiańskich. Poproście również swojego Nauczyciela na planie subtelnym o pomoc – by dano wam znak z góry o słusznym wyborze, który pozwoli wam utrzymać się na Drodze. Wtedy nad ranem obudzicie się wypoczęci i zdolni ujrzeć tę sytuację w całkiem innym świetle. Będziecie w stanie odebrać i rozpoznać nasze znaki, które przesyłamy wam do pomocy.
Najlepszym by było dla was dostawanie zawsze tylko tych znaków, które my przesyłamy i wprowadzamy do waszej zewnętrznej świadomości. Dlatego ciągle was pouczamy, abyście byli absolutnie pozytywni, w Radości, o maksymalnie wywyższonej świadomości i wiedzieli, że wszystko, co się wydarza, jest najlepsze dla danej chwili, i podziękowali Bogu za wszystko!
Dziś wskazałem wam, jak odróżniać znaki, które przychodzą od nas, i że są one bezpośrednio związane z waszym wewnętrznym stanem, w jakim znajdujecie się w chwili, gdy je otrzymujecie.

Saint Germain 30 grudnia 2011 r.

Przyszedłem obwieścić o początku Nowej Epoki – Epoki Wodnika! I jako Hierarcha nadchodzącej epoki przygotowuję wam niespodziankę! Niespodzianka ta dotyczy każdego, kto dotknie energii zawartych w moim noworocznym przesłaniu! Dla was nastaje okres, że jednego pragnienia wypowiedzianego cicho albo na głos, pragnienia rozstać się ze starymi energiami wystarczy, aby przejść w swojej świadomości na inny wibracyjny poziom.

Akurat teraz ta możliwość jest otwarta! Właśnie teraz nastał taki Boski termin, gdy możecie zmienić swoją świadomość i swoje podejście do życia. Wystarczy wam tylko wypowiedzieć swoje życzenia na głos albo w myślach.

Wszystkie Zastępy Niebiańskie są gotowe, aby okazać wam pomoc! Ja jako Mistrz odpowiadający za nadejście Nowej Epoki, jako Mistrz, który odbiera sztafetę od przeszłości, aby prowadzić w przyszłość, przyjmę na siebie troskę o wasze dusze. Teraz! Zwróćcie się do mnie bezzwłocznie! Pomoc będzie okazana wszystkim, kto wypowie życzenie zrezygnować z przeszłości i nabyć nowe energie, energie odnowy, energie dążenia i radości!

Nowa Epoka charakteryzuje się tym, że każdy z was, kto tego zażyczy, dostanie możliwość bezbolesnego i prawie natychmiastowego podniesienia swoich wibracji do poziomu, który jest konieczny do jakościowego istnienia w Nowym Świecie.

Przed wami otwiera się możliwość rozstania się z przeszłością! Właśnie teraz!

Teraz, jak pocieszyłem was nową łaską, jestem gotów powiedzieć jeszcze kilka radosnych słów dotyczących naszej współpracy.

Wam może wydawać się, że Wzniesione Zastępy są gdzieś daleko i nie słyszą was. Słyszę każde wasze wezwanie skierowane do mnie. I gdy będziecie doznawali jakiegokolwiek negatywnego, nisko wartościowego stanu świadomości, proszę przypomnieć o moim istnieniu i zwrócić do mnie płomienne wezwanie-prośbę o pozbawienie z negatywu. Tak stopniowo będziemy pokonywali, jeden po drugim, stany świadomości o niskich wibracjach.

Odkryję wielką tajemnicę. Tajemnicę tę wszyscy znacie już od dawna nawet beze mnie. Tajemnica polega na tym, że każdy z was samodzielnie w swoim wnętrzu wybiera: czy poddać się negatywnemu stanowi świadomości, czy nie. W pewnym momencie postanawiacie dla siebie:

ustąpić złemu nastrojowi, czy nie, zacząć osądzać tę czy tamtą osobę albo nie robić tego, ustąpić uczuciu obrazy albo nie, ulec smutkowi albo nie.

Podejmujecie tę decyzję samodzielnie, nikt inny. A gdy podejmujecie decyzję ulec starym energiom, więc pogrążacie się w nie po uszy. I nawet ja nie jestem w stanie pomóc. Dlatego, gdy tylko podchodzi jakakolwiek negatywna energia, proszę natychmiast zwrócić się do mnie o pomoc. Pomogę wam podnieść świadomość! W ten sposób możemy pokonać stare energie. A ponieważ natura nie toleruje pustki, natychmiast na miejsce każdego negatywnego stanu świadomości przywołujcie przeciwstawny, pozytywny stan.

Strach to największe zło waszego świata. Doskonała Miłość zastępuje każdy strach. Generalnie każda negatywna cecha może być rozpuszczona tym uniwersalnym rozpuszczalnikiem. Praktycznie wszystkie negatywne energie otaczające was można pochłonąć i rozpuścić energią Miłości.

Radość i Miłość przychodzą do was, gdy wasza wiara jest mocna. Gdy opieracie się w swojej świadomości na Bogu i Wzniesionych Zastępepach.

Dlatego przypominam wam o tym, że powinniście ciągle zwracać się do mnie o pomoc. Ponieważ teraz właśnie ja jestem tą istotą, na której spoczywa odpowiedzialność za przejście świadomości ludzkości na jakościowo nowy poziom.

Ja i wy, my razem jesteśmy w stanie dokonać cudu, który koniecznie się wydarzy! A teraz odsłonię wam tajemnicę! Tajemnica ta dotyczy nowej łaski, którą dostała planeta Ziemia.

Dopiero co na posiedzeniu Rady Karmicznej zapadła decyzja o udzieleniu do dyspozycji planecie Ziemia dodatkowej energii. Nowej porcji Boskiej energii. Wszystko, co będzie wibrowało na częstotliwościach Radości, Miłości i Boskiej Wolności, otrzyma w nadchodzącym roku i następnych latach rewelacyjne wsparcie Niebios. Wszystko, co odmawia przyjęcia nowych energii, będzie stopniowo pozbawione swoich uprzywilejowanych stanów w świecie. Stare instytucje, instytucje społeczne, które założone są na starych energiach i wibracjach odchodzącej epoki, stopniowo zostaną zastąpione przez nowe instytucje.

Wspieram tych, kto nie boi się zmian, kto jest gotów bronic zasad Boskiej Wolności, kolektywizmu w swoim życiu. Popieram wszystkich, kto jest gotów do współdziałania, bazującego nie na zasadzie korzyści osobistych, lecz na zasadach Wspólnego Dobra i Pomyślności.

Nowe zasady przychodzą do waszego świata. Do ich osadzenia potrzebne są gotowe serca, serca ludzi mężnie oddanych ewolucji. Żywię wielką nadzieję, iż wśród was czytających wiersze tego mojego przesłania znajdzie się kilkaset osób, przez które osobiście będę pracował i przekazywał swoje energie do waszego świata!

Jestem gotów do pracy i współdziałań z ewolucjami planety Ziemia!

A czy wy jesteście gotowi? Pokładam wielką nadzieję w tym, że nawet jeśli dzisiaj nie jesteście gotowi i nie możecie stanąć w szeregi pionierów, więc jutro pokonacie resztki starych energii i śmiało ogłosicie Niebiosom o swojej gotowości stania się współpracownikami Hierarchii Sił Światła, współpracownikami Wzniesionych Zastępów, współpracownikami Mistrzów Mądrości! 

 

 

Aktualności | Przesłania | Opisy Mistrzów | Ostatnie przesłania | galeria | linki | Książki | Download | Moje artykuły | O mnie
Budowa Świata | Ludzka dusza | Prawo Karmy | Choroby i cierpienia | Religia, Bóg | Działania na planie fizycznym | Praca nad sobą | Pomoc innym i Ziemi
Nadchodzące zmiany | Służba wielkiemu białemu bractwu | Inne cywilizacje | Dodatki, ułaskawienia