Pomaganie młodym duszom

Naszą planetę zamieszkują ludzie o bardzo rożnych poziomach świadomości.

Kosmiczna Istota Potężne Zwycięstwo 6 lipca 2007 r.
Każdy, kto posiada wyższy poziom świadomości, powinien pomagać tym, którzy pozostali z tyłu lub pomylili się na Drodze. Nauczano was w dzieciństwie, by pomagać młodszym. Powinniście teraz przypomnieć sobie o tym. Jest dużo ludzi wokół was, którzy potrzebują pomocy i wskazówek.
Uwierzcie mi, że nie ma nic bardziej znaczącego, co może pomóc wam na waszej Drodze wspinania się na Szczyt Boskiej świadomości, niż pomoc waszym bliskim. Możecie nawet nie podążać Drogą, lecz po prostu pomagać ludziom wokół was w ich podążaniu, a razem z nimi pokonacie wszystkie przeszkody i trudności na waszej Drodze.

Sanat Kumara 20 grudnia 2007 roku
Zbyt wielu nie może zobaczyć nawet przebłysku Światła w otaczającym ich życiu, tak ciężka jest ich karma, którą oni sami wytworzyli. Każdy z was, może udzielić im cząsteczki swojego Światła, po to żeby te zabłąkane dusze mogły zobaczyć, ze istnieje inny świat, istnieją inne wzorce. Jest ta Rzeczywistość, dla której warto żyć.

Budda Rubinowego Promienia 20 kwietnia 2005
Czym wyższy macie poziom osiągnięć, czym wyższy stopień zajmujecie w kosmicznej hierarchii, tym prostsze jest dla was ofiarowanie siebie dla sprawy życia we Wszechświecie.
Takie jest prawo tego Wszechświata. Wyższe ofiaruje siebie dla niższych, żeby dać możliwość niższym przejawom życia rozwoju i osiągania bardziej wysokiego poziomu świadomości.

Bogini Wolności 22 kwietnia 2005
Najlepszym propagowaniem będzie wasz osobisty przykład, to jak się prowadzicie w życiu, to, jak przyjmujecie życiowe sytuacje i życiowe próby.
Egzaminem dojrzałości tej elementarnej szkoły poświęceń będzie dla was ten dzień, kiedy zobaczycie jak wielu otaczającym was ludziom powinniście pomóc. A największym waszym osiągnięciem będzie ten moment, kiedy szczerze uradujecie się osiągnięciami swoich współbraci.
Kiedy szczerze radujecie się osiągnięciami otaczających was ludzi, to otrzymacie jako momentum swoich własnych osiągnięć osiągnięcia każdego z tych ludzi, sukces z którego szczerze się cieszycie.
Takim sposobem możecie pomnożyć swoje skarby w Niebiosach, skarby waszego przyczynowego ciała.
Możecie w ogóle nic nie robić sami, tylko pomagać i szczerze cieszyć się osiągnięciami innych. I wypracujecie znacznie więcej zasług i dobrej karmy, niż nawet wtedy, kiedy będziecie wszystkie swoje starania przykładać do walki ze swoimi licznymi wadami.

Na Ziemi zachodzi wiele nieharmonijnych i negatywnych przejawów. Mimo to, nie powinniśmy krytykować i osądzać ludzi, którzy je stwarzają. Oni nie wiedzą, co tworzą. Powinniśmy starać się zbierać całą energię niedoskonałości i próbować przekształcić ją za pomocą swoich czakr lub modlitwy.

Sanat Kumara 15 kwietnia 2006 r.
Jeżeli wy, stare dusze, przychodzicie we wcieleniu dla oświecenia mniej rozwiniętych braci i sióstr, przypomnijcie sobie swój dług oraz przyjętą odpowiedzialność przed wcieleniem. Jakkolwiek jest to trudne, nie myślcie o sobie, pomyślcie o tych, którzy są wokół was i którzy potrzebują waszej opieki.
Czasami jedno miłe spojrzenie lub dobre słowo są wystarczające, by dusza znów posiadła nadzieję i stała się bardziej pewna jutrzejszego dnia, w sensie swojego życia.
Pomyślcie o wszystkich tych milionach dusz, potrzebujących waszej pomocy. Nie każda dusza jest w stanie zrozumieć naukę, której udzielamy poprzez naszego posłannika. Nie każdy człowiek również jest w stanie wziąć książkę i rozpocząć czytanie. Będziecie mogli okazać waszą pomoc oraz wsparcie nie poprzez zmuszanie ich siłą do czytania naszej Nauki. Będziecie w stanie im pomóc po prostu będąc wokół nich, okazując im wsparcie poprzez słowo, uczynek lub samo spojrzenie.
Niech nie zasmuca was to, że ludzie nie docenią waszych wysiłków. Po prostu udzielajcie swojego Światła, swojej Miłości, swojego wsparcia ludziom wokół was. Nie pozwalajcie zewnętrznej świadomości, by oceniała kogokolwiek: „Tego człowieka Bóg już skreślił - jest on szczytem ignoranctwa i niedoskonałości”.

Guan In 27 sierpnia 2011 r.
Nadszedł czas dla tych, którzy są bliscy sobie w duchu, aby poprawnie nauczyli się komunikować ze sobą. Oznacza to, gdy jeden z was jest w Radości, niech podzieli się ze wszystkimi wokół i opowie, jaka wspaniała rzecz jemu się wydarzyła, i żebyście razem podziękowali Bogu. Gdy ktoś z was jest wypełniony Miłością, niech znajdzie sposób połączyć się ze swoimi bliźnimi i powiedzieć im, jaką Miłość czuje do nich w tej chwili, i żebyście znów razem podziękowali Bogu i wszystkim Siłom niebiańskim. Gdy ktoś utraci swoją harmonię i pozytywność, niech zadzwoni do bliskich mu w duchu ludzi i powie im, co wytrąciło go z równowagi, i razem zwróćcie się z wezwaniem, wymagając, szczerze chcąc i prosząc o pomoc Siły niebiańskie.
Gdy o tę pomoc prosi dwu lub więcej z was i jesteście gotowi pomóc poprzez przyjęcie jakiegoś zobowiązania o dodatkowym służeniu na rzecz swojego bliźniego, wtedy pomoc z Niebios jest znacznie szybsza i silniejsza! Zróbcie to i sami się przekonacie! Na przykład, ktoś ma problem w relacjach ze swoimi krewnymi, kolegami, sąsiadami … i to regularnie wyprowadza go z równowagi. Sytuacja ta jest karmiczna, owszem, jednak, gdy jest was więcej w zespole, którzy są bardziej uświadomieni, i poprosicie o pomoc niebios o łatwiejsze i szybsze odpracowanie sytuacji, i to się stanie. Należy tylko być gotowym do udzielenia pomocy, tak jak i my jesteśmy gotowi pomagać wam. Pomocy tej udzielajcie, przeznaczając niewielką część swojej Boskiej energii dopóki problem zostanie rozstrzygnięty. Możecie codziennie dodawać do waszego służenia coś niewielkiego, na przykład odmawiać modlitwę lub wezwanie, wyśpiewać pieśń wdzięczności naszemu Ojcu niebiańskiemu i wszystkim Siłom Światła… Musicie być szczerzy i chcieć pomóc bezwarunkowo i bezinteresownie – nie myśląc o zdobyciu jakiejś korzyści dla siebie lub stawiając warunki udzielania waszej pomocy. A gdy kilku z was zadecyduje pomagać komuś, jak już ten ktoś poprosił o pomoc, i razem skieruje swoje wezwanie o pomoc do Niebios, wezwanie to się zwielokrotni i pomoc przyjdzie zwielokrotniona!
Umiłowani, czy wiecie, jaką radość odczuwam podczas dawania wam tej wskazówki! Przeczuwam dobre wyniki i już teraz widzę wasze szczęśliwie zdumione twarze i radośnie bijące serca, gdy staniecie się świadkami wyników, jakie uzyskacie. Będzie to już prawdziwa praca zespołowa! W ten sposób możecie sobie pomagać nawzajem, wyzwalając się znacznie szybciej i łatwiej ze swojego ciężaru karmicznego, a pożytek każdego z was będzie znacznie większy dla waszych bliźnich, którzy wciąż są zanurzeni w iluzji materialności.
Na koniec chciałabym dać wam następne słowa, które moglibyście wymawiać, zanim skierujecie swoją pomoc bliźniemu poprzez swoją pracę w duchowości:

"W imię JAM JEST TEN KTÓRY JAM JEST,
wymagam, szczerze chcę i proszę Cię, Panie, o pomoc
i dedykuję ... (wezwanie, modlitwę, śpiew itd.)
dla Boskiego rozwiązania sytuacji ... (krótki opis sytuacji),
który przeszkadza ... (imię) być pozytywnym(ą) i przebywać w stanie wewnętrznego Spokoju, Harmonii i Ciszy.
I Dziękuję za to! Dziękuję! Dziękuję!
I niech się wszystko stanie według Twej Świętej Woli, Panie!
AMEN. TAKA DA BYDE. OM."

Wasza praca w duchowości może zawierać również działania w materialności, na przykład, możecie poświęcić jako pomoc swojemu bliźniemu czytanie jednej bajki bliskim dzieciom. Jakie może być lepsze służenie Bogu niż to, kiedy codziennie zbieracie kilkoro dzieci, na przykład sąsiedzkich, i czytacie im po jednej ludowej bajce, a następnie tłumaczycie im, jaki jest jej morał, i opowiadacie im o Bogu i o Boskich prawach, o Miłości, o karmie i w końcu pytacie ich, jakie mają pytania? Dzieci są spragnieni uwagi, Miłości, żywego słowa i wyjaśnień na ich pytania udzielone w sposób wyczerpujący i bez pośpiechu. Wtedy, myśląc o innych, jak poprzez swoje służenie uczynić dobro bliźniemu, możecie uczynić znacznie większe dobro dla znacznie większej ilości dusz. I wtedy, gdy myślicie, żeby było dobrze innym, co, uważacie, stanie się z waszymi własnymi problemami? Powiem wam – one się przemienią najłatwiejszym sposobem prawie nieodczuwalnie dla was. Tak będziecie ciągłe pozytywni, w sposób naturalny, z samego siebie, bez potrzeby starania się być takimi! 

 

 

Aktualności | Przesłania | Opisy Mistrzów | Ostatnie przesłania | galeria | linki | Książki | Download | Moje artykuły | O mnie
Budowa Świata | Ludzka dusza | Prawo Karmy | Choroby i cierpienia | Religia, Bóg | Działania na planie fizycznym | Praca nad sobą | Pomoc innym i Ziemi
Nadchodzące zmiany | Służba wielkiemu białemu bractwu | Inne cywilizacje | Dodatki, ułaskawienia