Zmiana cykli. Ewolucja na Ziemi

Obecnie Ziemia przechodzi przez krytyczny i przełomowy czas dla ewolucji na Ziemi.

Sanat Kumara 22 marca 2005
... plan rozwoju Wszechświata, który zawiera plan rozwoju waszej planety, może być modyfikowany w pewnym przedziale, który jednak ma swoje granice. Jeżeli ewolucja danej planety rozwija się na granicy określonego dla niej przez Wyższy Plan przedziału, wtedy wkracza cała Hierarchia Istot Kosmicznych, by odpowiednio pokierować tą ewolucją.
Zdarzało się to wielokrotnie na waszej planecie. Ewolucja dochodziła do punktu krytycznego i potem zakręcała z powrotem do poprzedniego bezpiecznego stanu.
Niebezpieczeństwo dla danej ewolucji jest zależne od stopnia zerwania jej połączenia z Siłami Wyższymi, z przedstawicielami Hierarchii Wszechświata, z Bogiem, z Boskim Prawem.
Istnieją określone krytyczne chwile w historii zarówno Ziemi, jak i każdej innej planety, określone przez Zodiak i spowodowane przez cykle kosmiczne, gdy kierunek, czyli pole informacyjne Prawa Kosmicznego jest porównywane do kierunku ewolucji życiowych strumieni zamieszkujących planetę. W takich momentach, jeśli odchylenie od określonego kierunku rozwoju przekracza punkt krytyczny, następuje korekta w rozwoju planety.
Zdarza się to również w waszych czasach. Ewolucja na planecie odchyliła się od toru określonego przez Prawo Kosmiczne i wymaga korekty.
Przychodzimy okresowo poprzez różnych proroków i posłanników, by przypomnieć o istnieniu Prawa i konieczności wypełniania go.
Wszystkie proroctwa o końcu świata oraz o różnych klęskach, które ogłaszano w przeszłości i ogłasza się również obecnie, są po prostu przypomnieniem o konieczności podporządkowania się Prawu istniejącemu w tym Wszechświecie.
Prawo to będzie wypełnione niezależnie od waszej decyzji – wypełnienia go, lub nie.
Zadanie Sił Wyższych zawsze sprowadzało się do tego, by powstrzymać ludzkość na granicy przepaści, aby nie zniszczyła siebie samej.
Pomoc, którą okazywano i która dalej jest okazywana, sprowadza się do poszerzenia świadomości ludzkości, pomocy przy pokonaniu ograniczeń wewnętrznych typowych dla ludzi oraz pomocy związanej z wyniesieniem poziomu rozwoju świadomości na kolejny etap.
Obecnie Ziemia przechodzi przez krytyczny i przełomowy czas. Zadaniem jakie zostało postawione przed ludzkością jest uświadomienie sobie tego, że poza planem fizycznym istnieją również bardziej subtelne poziomy oraz tego, że człowiek w swojej istocie jest Wielką Duchową Kosmiczną Istotą. Potencjał człowieka jest ogromny.

Surija 21 grudnia 2008 roku
Przyszłość waszej planety zależy od tego na ile zdążycie w przyszłości być odbiornikami subtelnych energii, subtelnych wibracji, jakimi pełen jest cały kosmos. Od tego jak skutecznie będziecie mogli dostrajać się do subtelnych światów, zależna będzie skuteczność przejścia Ziemi na nowy poziom ewolucyjny. Uwierzcie mi iż istnieje ogromna liczba wyższych i lepszych światów. I światy te czekają na was i otwarte są dla was do zwiedzania. Sami przytrzymujecie proces rozwoju ewolucyjnego. To wy sami odgradzacie siebie od tego co lepsze, co istnieje w tym wszechświecie.

Zaratustra
8 grudnia 2009

Władcy Mądrości wiele setek tysięcy i milionόw lat temu obdarzyli ludzkość rozumem. I dzięki temu aktowi samooddania ludzkość posiada możliwośc do rozwoju i doskonalenia się. Jednak nasiona, ktόre w was zasiano, nie wszystkie mogą kiełkować. Wiele z nich zginie. A procent niezrealizowanych możliwości jest taki sam,  jak procent ginących nasion roślin.Czy nigdy nie rozpatrywaliście ewolucji ludzkości pod tym kątem? Czy nigdy nie przychodziło wam do głowy, że czas przeznaczony do wykiełkowania waszego Boskiego potencjału jest ograniczony i że może dobiegnąć końca?Mόwię o  surowych rzeczach. I liczę na to, że  ludzie, ktόrzy są zdolni odbierać słowa Wzniesionych Władcόw, znajdą w sobie siły do przezwyciężenia iluzji niczym grubymi linami przyciągającej ich do Ziemi.  Spodziewam się, że płomień, ktόry jest obecny w was, może dostać impuls do wzniecenia. I gdy Boski płomień opanuje waszą istotę, nie zdołacie nie oddawać, nie poświecać się. Będziecie płonąć i oświetlać Drogę tym ludziom, ktόrzy jeszcze znajdują się w zmierzchu wątpliwości i braku wiary. Wy potraficie dawać własne Światło. I będziecie to robili bezinteresownie, nie licząc na nagrody i honory. Przebudzicie się do Żywota wiecznego. Do Życia, ktόre nie ogranicza się jednym życiem, jedną planetą. Życiem, ktόre ogarnia swoją świadomością cały wszechświat i łączy swoją świadomość z każdą istotą we wszechświecie.

Wszechświatowy Budda 30 kwietnia 2005
Plan Boga dla ludzkości Ziemi przewiduje iż wszystkie życiowe strumienie, zamieszkujące obecnie planetę Ziemia staną się Buddami. Taki poziom świadomości może zostać nazwany również Boską świadomością. A ten etap rozwoju ludzkości zgodnie z Boskim planem, to etap w którym człowiek może w swoim rozwoju wznieść się do kolejnego poziomu rozwoju ewolucyjnego i stać się bogo-człowiekiem.
Poprzez swoją niedorozwiniętą świadomość podtrzymujecie cywilizację technokratyczną, istniejącą na waszej planecie.
Przyszedłem powiedzieć wam, iż w planie Boga dla planety Ziemia nie wchodzi w grę podtrzymywanie waszej cywilizacji technicznej.
Wszystko co jest niezgodne z planem Boga będzie zmiecione z powierzchni Ziemi.

Elochim Cyklopea 19 grudnia 2009r.
Postrzegam doskonałość Boskiego planu dla przejawionego świata i Ja widzę odchylenia od tego Boskiego planu.
Odchylenia są możliwe we wstępnie określonych ramach. Jednak przedział możliwych odchyleń zbliża się do swojej ostatecznej granicy. Zapomnieliście się w iluzji. Nastał czas dla tych, którzy gotowi są przypomnieć sobie o świecie z którego przybyliście i dokąd powinniście powrócić. Wasza rola w ziemskim życiu zbliża się ku końcowi. Zapewniam was, iż nastaje okres kiedy wszystkie zewnętrzne przejawy powinny zostać skompresowane. Lecz one nie mogą zostać skompresowane natychmiast. Iluzję tworzono w niewyobrażalnym z ludzkiego punktu widzenia przedziale czasowym. I teraz nastał moment punktu zwrotnego.
Oznacza to dla was tyle, że wszystko zacznie się zmieniać. Energie, które przesyłamy do waszego świata, wywołały proces podniesienia najbardziej negatywnych przejawów na planie przejawianym. Wszystko to co spokojnie spało w niższych warstwach astralu teraz się obudziło i znajduje swoje przejawienie na planie fizycznym bytu.
Mówię wam o sytuacji, którą obserwujecie w otaczającym was świecie. Moje słowa powinny wyjaśniać wam wiele procesów, które właśnie zachodzą.
Boskie energie. Wzmocnione wibracje. Wydawałoby się, że to powinno wywoływać pozytywne procesy w otaczającej was rzeczywistości. To jednak nie ma miejsca. Wszyscy stają się coraz bardziej grubiańscy i dochodzą do punktu absurdu.
Tak i powinno być, kochani. Gdy zbliżacie się do nieruchomego jeziora, wydaje się wam że jego powierzchnia jest czysta odbija tylko błękit nieba i chmurki. Teraz weźcie patyk i  rozfalujcie powierzchnię jeziora. Zobaczycie brud, błoto i poczujecie zapach zgnilizny stojącej wody.
Nasz wpływ na wasz świat jest podobny do waszego wpływu na nieruchome wody jeziora.
Teraz wyobraźcie sobie nasze zadanie. Powinniśmy z tej całej zgnilizny i bagna wybrać łodygi lotosów, które rosną w tym nieruchomym jeziorze. Tak, rzeczywiście dookoła jest stojąca woda, brud i błoto. Lecz właśnie w tym środowisku rosną najlepsze lotosy ludzkiej świadomości. Właśnie w waszym środowisku, wśród otaczającego was chaosu i grubiaństwa mogą rozkwitnąć kwiaty lotosu Boskiej świadomości. I każdy taki człowiek, który w takim środowisku jest zdolny przejawić świadomość Buddy, jest w stanie uratować bardzo wiele dusz nawet w promieniu wielu setek kilometrów dookoła siebie. Sieć Światła, składająca się z jednostek, które osiągnęły świadomość Buddy, jest tkana właśnie teraz w tym mrocznym czasie na kuli ziemskiej.
Widzimy kwiaty lotosu waszej doskonałej świadomości otwierające się tu i tam na kuli ziemskiej. Na pewno ciekawi was gdzie przede wszystkim widzimy te kwiaty lotosów. To tajemnica, którą może bym zdradził w niektórych ze swoich kolejnych przyjść. Lecz właśnie w tym kraju zacznie się przejawianie nowej świadomości.

Nadchodzi nowy czas na Ziemi, będzie to Złoty Wiek, który charakteryzuje się tym, że ludzie będą odczuwali ciągły stan Szczęścia i Miłości.

Ukochany Hilarion 5 lipca 2009 roku
W waszym świecie niestety jest bardzo dużo tego co zmusza wasze serce kurczyć się z nieznośnego bólu. Nie zawsze tak było.
W historii ludzkości bywały szczęśliwe epoki kiedy ludzie radowali się jeden drugim, cieszyli się ze słońca, radowali się ze wszystkiego co żywe. Radość była podstawową cechą. Było to dawno temu. Było to w dawnych wiekach gdy na Ziemi istniały cywilizacje Złotego Wieku.
Najlepsi przedstawiciele ludzkości i ich Nauczyciele byli wcieleni. Przyroda i wszystko dookoła stanowiło harmonijny przejaw boskości. Wszystko co istniało w tym cudownym czasie było szczęśliwe. Stany szczęścia i radości były dominującymi stanami wszystkiego co żywe. Tak doskonałe i pełne Miłości były stosunki pomiędzy ludźmi. Wszystko było mądrze urządzone.
W tym wieku ludzie nie potrzebowali, żeby okrywać serca nieprzenikalną warstwą ochronną. Serca ludzi były otwarte na każdego, ponieważ nie było żadnych negatywnych przejawów. Serca ludzi zawsze wiedziały jak postępować zgodnie z Boskim prawem.
Było to dawno temu.
...
Granica Boskiego świata przechodzi przez wasze serca. Właśnie tam pod warstwą ochronna znajduje się Bóg. I wtedy, gdy każdy człowiek zdoła otworzyć swoje serce, cała ludzkość powróci do czasów gdy ludzie na Ziemi odczuwali ciągły stan Szczęścia i Miłości.
Jest prawdopodobne, że powróci ten czas Złotego Wieku. Jest duże prawdopodobieństwo, że Złoty Wiek nadejdzie na Ziemi. My czekamy i przeczuwamy gdzie na Ziemi tworzą się warunki do nadejście Złotego Wieku.
Nie będę opowiadał wam o naszych planach. Powinniście wiedzieć o tym, że nie zawsze niebo się chmurzy i nadchodzi deszcz. Będzie czas gdy słońce Boskiej świadomości oświeci Ziemię. Mogę tylko powiedzieć, że warunki nadejścia Złotego Wieku już teraz zaczynają się tworzyć: przygotowują się do przyjścia we wcieleniach i już przychodzą dusze, które niosą w sobie świadomość Złotego Wieku. Dobrze byłoby jeśli stworzycie dla tych dusz warunki na Ziemi, w których one będą mogły w pełnym stopniu przejawić swoje zdolności i talenty.

Pan Majtreja 31 grudnia 2010 roku
... tworzenie warunków dla nadchodzących ras przeciąga się. Trzeba najpierw zaprowadzić porządek w umysłach tych, którzy zbytnio zachłysnęli się iluzją. Powinniście posmakować wszystkich owoców stworzonej przez was karmy. Iluzja okazała się mocniejsza na danym etapie. Ale ta czasowa przewaga. Może oczywiście ona przeciągnąć się do końca bieżącego wcielenia dla tych, którzy są teraz wcieleni.
    Może przejawić się Boski cud, a wtedy iluzja może zwrócić się w inną stronę. Do tego jest nieodzowne, aby tylko jeden procent ludności kuli ziemskiej skierował swoje dążenia do Życia Wiecznego i wyrzekł się otaczającej iluzji. Zgodzicie się, że jest to całkiem wykonalne żądanie. Jednak na razie nie znalazł się nie tylko jeden procentu ziemskiej ludności, ale nawet kilka tysięcznych procentu, który podążyłby po wytyczonej przez nas Drodze.
    Istnieje lekka droga. Jest ona zawsze otwarta, trzeba tylko zechcieć po niej kroczyć. Istnieje też cięższa droga: droga cierpień, nieszczęść, chorób, wojen, kataklizmów... A ludzkość we wszystkich zwrotnych momentach cykli astrologicznych, z pozazdroszczenia godną stałością wybiera tą, z naszego punktu widzenia, trudniejszą drogę. Zapewne ludzkość nie poszukuje lekkich dróg i ci, którzy wytrzymają do końca wszystkie próby myśle, że będą w stanie prześcignąć mnie na stopniach osiągnięć.
    Dlatego życzę wam, byście pomyślnie wytrzymali wszystkie próby i zwyciężyli swoje zacofanie, namiętności, pragnienia możliwie najszybciej!

Pan Eliseja 24 sierpnia 2011 r.
Starajcie się patrzeć na proces, który już się rozpoczął i będzie dopiero się rozwijał, w kategoriach wieczności. Wyjdźcie w swojej świadomości poza granice tej planety i życia na niej. Uświadomcie sobie, iż życie jest wieczne i przelewa się z jednej formy do innej, z jednej planety do drugiej, z jednej galaktyki – do drugiej, z jednego wszechświata – do innego. Śmierć to urojone pojęcie waszej cywilizacji – zapomnijcie o nim! Od was samych – każdego z osobna – zależy, gdzie będzie kontynuował swoją ewolucję i na jakim poziomie. 

Aktualności | Przesłania | Opisy Mistrzów | Ostatnie przesłania | galeria | linki | Książki | Download | Moje artykuły | O mnie
Budowa Świata | Ludzka dusza | Prawo Karmy | Choroby i cierpienia | Religia, Bóg | Działania na planie fizycznym | Praca nad sobą | Pomoc innym i Ziemi
Nadchodzące zmiany | Służba wielkiemu białemu bractwu | Inne cywilizacje | Dodatki, ułaskawienia