Subtelna budowa człowieka

Człowiek oprócz fizycznego ciała posiada ciała subtelne. Nie każdy potrafi je zobaczyć, ponieważ mają one wyższe wibracje, które zwykłymi zmysłami nie są dostrzegalne.
Jednak dostrajając się do wyższych wibracji coraz więcej ludzi potrafi je zobaczyć i opisac.
Ludzkie pole energetyczne, zwykle określane mianem aury, można opisać jako ciała energetyczne otaczające nasze ciało fizyczne i przenikające w jego głąb.
Kazde kolejne ciało zbudowane jest z delikatniejszej substancji i wibruje na wyższej częstotliwości niż to, które je poprzedza. Osoby, które widzą ludzką aurę, potwierdzają, że przypomina ona wielowarstwowe pole energetyczne pulsujące barwami, które oddają nasz nastrój i stan zdrowia.
Wyróżniamy siedem ciał energetycznych człowieka.

Poniższa ilustracja obrazuje jak wygląda ludzka aura dwóch zakochanych osób.

Opis siedmiu ciał subtelnych człowieka (od najbardziej gęstej)

Ciało fizyczne – najnizej wibrujace i najbardziej zageszczone cialo czlowieka.

Ciało eteryczne [od eter - stan pomiędzy energią i materią] zbudowane jest z maleńkich linii energii, jak iskrząca się pajęczyna promieni światła. Ma ono tę samą strukturę co ciało fizyczne, włącznie z wszystkimi częściami anatomicznymi i organami.
Barwa ciała eterycznego waha się od jasno niebieskiej do szarej.
Im zdrowsze jest ciało fizyczne człowieka, tym silniejsza i bardziej skuteczna jest jego warstwa eteryczna. Najważniejszym zadaniem tego pola jest chronienie go przed niekorzystną energią, np. przed wirusami i bakteriami.

Kolejnym ciałem po ciele eterycznym jest ciało emocjonalne i jest związane z uczuciami. Zawarte są w nim wszystkie wzorce emocjonalne tworzące naszą osobowość. Ciało emocjonalne przypomina zabarwione obłoki delikatnej substancji znajdujące się w ciągłym, płynnym ruchu. Sięga od dwóch do siedmiu centymetrów poza ciało fizyczne.
Jej barwy mogą być jasne i przejrzyste albo ciemne i mętne, w zależności od jakości wytwarzających je uczuć i energii. Ciało emocjonalne zawiera w sobie wszystkie barwy tęczy.

Ciało mentalne jest trzecim ciałem aurycznym. Sięga dalej niż ciało emocjonalne i zbudowane jest z jeszcze delikatniejszej substancji, która ma związek z myślami i procesami mentalnymi. Wygląda zazwyczaj jak jasnożółte światło promieniujące wokół głowy i ramion i rozciągające się całego ciała. Powiększa się i rozjaśnia, kiedy jego właściciel koncentruje się na myśleniu.

Ciało astralne jest niejednorodne i zbudowane z obłoków o barwach piękniejszych niż ciało emocjonalne. Czakramy należą do tej samej oktawy kolorów co ciało emocjonalne, każdy jednak jest przepełniony różowym światłem miłości. Kiedy ludzie zakochują sie w sobie, pomiędzy ich sercami widać przepiękne łuki różowego światła miłości.

Trzy pierwsze poziomy aury reprezentują fizyczne, emocjonalne i mentalne doświadczenie świata w ciele fizycznym. Czwarty poziom jest pomostem łączącym świat fizyczny z duchowym. Trzy poziomy wyższe reprezenrują nasze fizyczne, emocjonalne i mentalne doświadczenie świata duchowego.Są jednocześnie modelem dla trzech poziomów niższych.

Piąte ciało energetyczne - ciało duchowe - ma związek z wyższą wolą, połączoną z wolą boską. Eteryczna warstwa pola energetycznego wywodzi swoją strukturę z ciała duchowego. Jest to idealna forma, którą może przybrać warstwa eteryczna. W trakcie choroby, kiedy warstwa eteryczna ulega zniekształceniu, praca warstwy duchowej pomaga jej odzyskać pierwotny kształt. To właśnie na tym poziomie dźwięk tworzy materię. To na tym poziomie uzdrawianie dźwiękiem jest najskuteczniejsze. Warstwa ta ukazuje się jako bezbarwne albo przezroczyste linie kanałów na kobaltowoniebieskim tle.

Szóste ciało energetyczne - ciało niebiańskie (kosmiczne) związane jest z niebiańską, boską miłością. Jest to miłość która przekracza granice miłości ludzkiej. Miłość ta uznaje wszystkie formy życia za bezcenny przejaw Boga. Poziom ciała kosmicznego wyglądem przypomina poświatę promieniującą z zapalonej świecy. Emanuje światłem we wszystkich kierunkach, wysyłając liczne promienie.

Siódme ciało energetyczne - ciało nirwany - związane jest z wyższym umysłem, poznaniem i integracją życia duchowego. Sięga od 75cm do 110cm poza ciało fizyczne. Kiedy wznosimy naszą świadomość na siódmy poziom aury, wiemy, że tworzymy jedność ze Stwórcą. Zewnętrzna forma ma kształt jajka i zawiera w sobie wszystkie ciała auryczne związane z obecną inkarnacją danego człowieka. Wszystkie formy cielesne na tym poziomie sprawiają wrażenie zbudowanych ze złotego światła.

Nasze ciala subtelne stanowią naszą duszę i potrzebuja rozwoju, nagromadzenia doswiadczen, aby powrocic do prawdziwego swiata – świata duchowego.

El-Morya 7 lipca 2006 r.
Przychodzicie w gęsty świat i jednym z zadań, po które przychodzicie, jest rozwinięcie nie tylko ciała fizycznego, lecz również swoich subtelnych ciał: ciała astralnego, mentalnego i eterycznego. Wasze subtelne ciała stanowią waszą duszę. I ona potrzebuje rozwoju. Dlatego pozostaniecie w materii dopóki nie nagromadzicie wystarczającego doświadczenia i nie rozwiną się wasze ciała subtelne. Obecnie cykl jest taki, że wasze ciała mentalne otrzymują impulsy do rozwoju. Są one ciekawskie i jak dzieci próbują znaleźć coraz to nowy grunt do działalności. Lecz dokładnie tak, jak rezygnujecie z alkoholu, papierosów i innych uzależnień i nawyków swojego ciała fizycznego, powinniście znaleźć w sobie siły, by rezygnować swoim cielesnym umysłem z przywiązań mentalnego ciała. Na planecie Ziemi ewoluują wszystkie wasze cztery niższe ciała. Powinniście osiągnąć harmonię i rozwój wszystkich swoich ciał. Dopóki nie nagromadzicie wystarczającego doświadczenia, dopóki wszystkie wasze ciała nie nagromadzą wystarczających doświadczeń, nie możecie powrócić do świata, z którego pierwotnie przybyliście jako Boskie cząstki. I do tego świata zabierzecie ze sobą doświadczenie, które nagromadziliście, lecz tylko tą jego część, która odpowiada Boskim wzorcom.


 

Aktualności | Przesłania | Opisy Mistrzów | Ostatnie przesłania | galeria | linki | Książki | Download | Moje artykuły | O mnie
Budowa Świata | Ludzka dusza | Prawo Karmy | Choroby i cierpienia | Religia, Bóg | Działania na planie fizycznym | Praca nad sobą | Pomoc innym i Ziemi
Nadchodzące zmiany | Służba wielkiemu białemu bractwu | Inne cywilizacje | Dodatki, ułaskawienia