Uczucia i myśli

Powinniśmy dbać o jakość naszych myśli i uczuć podczas całego dnia. Każda nasza zła myśl i uczucie obniża nasze wibracje. Powinniśmy wyeliminować nasze negatywne myślenie – narzekanie, użalanie się nad sobą, ocenianie innych itd. Również nasze nieharmonijne uczucia takie jak złość, zazdrość, smutek itd. trzeba wykorzenić. Z początku nie będzie nam łatwo, ale systematyczna kontrola tego, co myślimy powinna nam pomoc pozbyć się naszych negatywnych wzorców myślowych i uczuciowych. Pamiętajmy, ze wszystkie te negatywne myśli i uczucia przyciągają do nas podobne i coraz bardziej nas przygniatają, tak ze coraz trudniej nam wyjść z tego. Powinniśmy spróbować obserwować się jakby z boku i przy każdej nieharmonijnej myśli umieć się zatrzymać i powiedzieć stop, po czym transformować to na cos pozytywnego.
Bardzo ważne jest to co czytamy i słuchamy, ponieważ tam gdzie skierowana jest nasza uwaga, tam idzie nasza cenna energia. Niestety 90% wszystkich informacji z jakimi się spotykamy w mediach, internecie i książkach są negatywne i tworzą coraz większą iluzje. Czytanie i słuchanie ich powoduje, ze wzmacniamy negatywne informacje posyłając tam nasza energie. Obniżamy przez to wibracje pola informacyjnego Ziemi, które oddziałowuje na całym świecie, zwiększając cierpienie wszystkich czujących istot. Dlatego bardzo ważne jest rozróżnienie i wybór tylko wysokowibracyjnych informacji. Nie jest to proste, ponieważ jesteśmy zalewani zewsząd informacjami, ale gdy wsłuchamy się w siebie możemy wówczas odczuć, co jest dla nas dobre a co nie.

Kuthumi, 24 marca 2005

Sami stwarzacie sobie wszystkie swoje problemy. Dzieje się to, kiedy bez zastanawiania się nad skutkami, gromadzicie w piwnicy waszej świadomości całą informację, jaką napotykacie w waszym życiu. Wielokrotnie wam powtarzano poprzez tego posłannika, że 90% informacji z otaczającego was świata jest nieprawdą niepotrzebną dla waszego rozwoju jako istot duchowych.
Dlatego, jako początek proponuję wam ograniczyć waszą wszystkożerność. Nie warto zbytnio ufać żadnej informacji dochodzącej do was ze świata zewnętrznego.
Na początku powinniście dążyć do kontrolowania swoich myśli i uczuć.
Wybierzcie sobie 10-15 minut dziennie, kiedy nic was nie rozprasza. Możecie to zrobić przed snem. Spróbujcie obserwować, o czym myślicie. Oglądajcie swoje myśli. Badajcie je. Wyobraźcie sobie, że wasze myśli są rybami w akwarium. Oto do was płynie pewna myśl. Zbadajcie ją. Z czym jest ona powiązana? Jeżeli ta myśl przywiązuje was do tego świata, zmusza was do skupienia się nad otaczającym was światem – puście ją, niech sobie idzie. Nie jest ona wam potrzebna do waszego duchowego rozwoju.
Potem obserwujcie następną myśl, i następną.
Wasza świadomość jest pełna myśli, stanowiących nie byle co, lecz energię, którą przyciągnęliście z zewnątrz i która jest współbrzmiąca z energią zawartą w waszych ciałach emocjonalnych i mentalnych.
Jak w ten sposób przeanalizujecie wszystko, o czym myślicie, przeanalizujcie również wszystkie wasze myśli w ciągu dnia.
Zrozumiecie, że wasza świadomość jest tak zapchana obrabianiem niepotrzebnej informacji, że nie wystarcza jej mocy, by obrabiać informację rzeczywiście pożyteczną do waszego rozwoju.
Oto dlaczego najważniejszy staje się moment podjęcia decyzji, że nie będziecie wypełniać swojej świadomości niepotrzebną informacją z otaczającego was świata fizycznego.
Potem możliwe, że zdecydujecie się zastosować jakąś medytacyjną praktykę, która pomoże wam wyzwolić się od myśli, od przywiązań do waszego świata.
Celem każdej praktyki medytacyjnej, jeżeli jest ona prawdziwa, jest dojście do stanu braku myśli. I kiedy zdążycie zachować ten stan wystarczająco długo, będziecie mogli otrzymać dostęp do prawdziwej informacji, która jest rzeczywiście potrzebna do waszego duchowego wywyższenia.
Nastał czas kiedy pole mentalne planety powinno zostać oczyszczone. Tylko wtedy, gdy opróżnicie garnek, będziecie mogli napełnić go tym, czego potrzebujecie w danej chwili.
Proponuję wam poważnie rozważyć swój stosunek do bezmyślnego wystawiania swojej świadomości na wpływ wszelkich strumieni informacyjnych z waszego świata.
Z tych przesłań powinniście zrozumieć, że wasz świat zawiera 90% nikomu niepotrzebnej informacji. Wyzwólcie się od niej i otrzymacie dostęp do informacji, która jest wam potrzebna.
To samo odnosi się do waszych uczuć.
Analizujcie swoje uczucia podczas dnia. Nie powinniście brać przykładu z innych ludzi. Wiem, że szczególne w Rosji, ludzie znajdują się w stanie bliskim depresji. Obserwujcie swoje uczucia podczas dnia. Ile razy odczuwacie miłość, radość, bezprzyczynowy dobry nastrój? Ile razy zatrzymaliście się pośród ulicy, by nacieszyć się drzewami lub chmurami? W ogóle jak często znajdujecie się pośród przyrody?
Zarówno wasze emocje, jak i wasze myśli są pod wpływem ogólnego pola informacyjnego Ziemi. Pole to jest przeszkodą dla nadchodzących obrazów i wyobrażeń z wyższych oktaw do waszego gęstego świata.
Ludzkość znajduje się pod przykrywką własnych niedoskonałych myśli i uczuć, pod którą sama siebie wprowadziła.
Teraz powinniście rozpocząć sprzątanie ruin waszych niedoskonałych myśli i uczuć.
Wasze środki masowego przekazu się dostrajają do średniego poziomu ludzkiej świadomości. Dlatego przeszkadzają wam one w przejściu na wyższy poziom świadomości. Zrezygnujcie z korzystania z informacyjnych surogatów, a środki masowego przekazu, motywowane walką z konkurencją, zaczną dostosowywać się do waszego poziomu świadomości.


Saint Germain 10 grudnia 2009 roku
Zawsze powinniście pamiętać, że Bόg nie daje wam zadań ponad siły: zadanie lub problem, przed ktόrym stoicie, chociaż zasłania wam przegląd, jest tylko iluzją. Problem znajduje się przed wami dokładnie tyle czasu, dopόki w swojej świadomości znajdziecie klucz do jego rozwiązania. 
A jeśli stale koncentrujecie się na problemach, więc będziecie zderzać się z problemami, a jeśli koncentrujecie się na powodzeniu, sukces zawsze będzie waszym towarzyszem!
Optymizm to cecha, ktόra jest mi właściwa. I ja pragnę wyposażyć was w optymizm.
Wszystko, co przydarza się wam w życiu, uwarunkowane jest przez was samych, przez te wybory, ktόrych dokonaliście w przeszłości. Wszystkie wydarzenia mają swoje źrόdło w starych wyborach i w byłych nie wartościowych stanach waszej świadomości. Dlatego prawdziwą przyczyną wszystkiego, z czym stykacie się w życiu, siedzi węwnątrz was, w waszej świadomości. Ujemne energie, ktόre są obecne w was, przyciągają do was negatywne sytuacje z przestrzeni. Istotnie, sami stwarzacie iluzję, żeby pόźniej, napotykając na nią, rozpraszać ją. Tak naprawdę, nie zawsze wam to się udaje, najczęściej wywołujecie jeszcze większą iluzję. Tak się dzieje dlatego, że macie niesłuszny stosunek do wszystkiego, co dzieje się w waszych życiach.
Napewno mieliście w przeszłości ciężkie sytuacje. Przejmowaliście się i myśleliście, że życie straciło już dla was sens. Być może, to było niepowodzenie w miłości, albo pech w pracy, w rodzinie. Przypomnijcie sobie, mijał jakiś czas: może dzień, może miesiąc, a może rok albo parę lat – i gdy powracaliście w swej świadomości do tej sytuacji, ona nie wydawała się wam tak beznadziejna i bez wyjścia.
Sami tworzycie sytuacje, ktόre potem heroicznie przezwyciężacie. Ta Nauka, ktόrą udzielam, skierowana jest na przezwyciążenie wewnętrznych negatywnych stanόw, ktόre zostały zrodzone w przeszłości. Po prostu musicie w momencie, kiedy wam wszystko się wydaje beznadziejne i bezsensowne, wspomnieć o mnie. Po prostu przedstawcie sobie mόj wizerunek, dajcie sobie możliwość absrtahować się od bieżącej sytuacji.
Wiem, że kiedy jesteście pogrążeni w iluzji, iluzja wydaje się wam taka realna, że nie sposόb wspomnieć o Nauczycielach (Władcach), o Nauce i o mnie. Tego musicie się nauczyć.
Bόg jest wielki. Pozwala każdemu z was na własną iluzję. Jedna i ta sama sytuacja, w ktόrej znajdą się rόżni ludzie, dla jednych wydaje się tragiczna, dla drugich ciekawa, a trzeci wogόle nie doświadczają żadnych uczuć wobec tej sytuacji.
Na tym polega sztuka przeobrażenia sytuacji. Oczywiście, nic nie zmieniacie na zewnątrz, lecz zmieniacie wasz stosunek do sytuacji. Po prostu znajdujecie w tej sytuacji coś pozytywnego, następnie jeszcze coś. Zatem nie na długo przesuwacie uwagę na inną przyjemną sprawę, a gdy wracacie do sytuacji, już nie wydaje się wam tak zła i beznadziejna. W końcu zmienia się sama sytuacja, ponieważ przez swόj do niej nowy stosunek zmieniliście ją. A ta bardzo gęsta energia, ktόra wywołała tę negatywną sytuację, w ktόrej się znaleźliście, trochę rozładowała się dzięki waszym słusznym wewnętrznym działaniom.
Umiejcie na każdą sytuację popatrzeć pod pozytywnym kątem. Ważne jest wybrać słuszny kąt spojrzenia na waszą sytuację.
...
Wszystko można naprawić. I wiele cech charakteru, nawet jeśli ukorzeniły się przez wiele wiekόw podczas wcieleń w niepomyślnych warunkach, można poprawić.
Przekazywałem naukę alchemii, naukę przeobrażenia przez amerykańskich posłannikόw.  Sedno tej nauki polega właśnie na tym, że dzięki ogniom waszego serca możecie zmienić każdą sytuację, przetworzyć cały negatywizm  w najlepsze ludzkie cechy.
Moje przesłanie nadaję właśnie pod koniec roku, kiedy na pόłnocnej pόlkuli mało słońca i ludzie są poddani depresji. Należy wam więcej uwagi poświęcać pracy nad sobą. Doskonałość jest włożona w wasze wnętrze. To wasza Boska istota, złoto, ktόre leży w głębi waszego jestestwa. Wam należy tylko użyć wysułku, żeby rozgrzebać karmiczne zawały, ktόre przeszkadzają wam w korzystaniu z waszego skarbu.
Staniecie się szczęśliwi! Napewno będziecie szczęśliwi, jeśli skorzystacie w życiu z rad, ktόre udzielam ja i inni Wyżsi Nauczyciele.

Wiele jasnych dusz obciąża się częścią karmy światowej, aby pomoc innym. Dlatego nigdy nie powinniśmy osądzać ludzi, ponieważ tak naprawdę nie wiemy jakie są powody dla których ludzie tak się zachowują i w dany sposób fizycznie przejawiają.

Lanto 17 lipca 2006 r.
Nauczcie się odczuwać ciągłą wewnętrzną radość, nawet gdy zewnętrzne okoliczności w waszym życiu układają się tak, że wydaje się wam, iż gorzej być nie może. Bowiem po ciemnym okresie na pewno przyjdzie jasny, po ciemnej nocy nadchodzi świt nowego dnia! I tak będzie, dopóki istnieć będzie ten wszechświat materialny. Wkrótce poczucie radości stanie się dla was tak naturalne, że nigdy więcej nie będziecie odczuwać żadnego negatywnego uczucia i żadnego smutku!

Gautama Budda, 14 lipca 2010 r.

Wielokrotnie mówiono wam, że należy ciągle być pozytywnym w swoich myślach, uczuciach i słowach. Dopiero wtedy będziecie w stanie zaakceptować naszą Naukę, zrozumieć ją i zastosować w swoim życiu. Jednak Pozytywność nie zawsze wam się udaje, mimo że macie chęć osiągania jej i kierujecie do nas wezwania o pomoc na ten temat. Pomagamy, lecz pomoc nie zawsze może zostać udzielona w pełnym zakresie z powodu waszego własnego karmicznego obciążenia. Istnieją jednak całkiem proste sposoby, łatwe w wykonaniu, których zastosowanie znacznie by ułatwiło wam osiąganie Pozytywności i przez to ułatwiłoby nam udzielenie wam pomocy. Ponieważ, gdy jesteście w pozytywnym nastroju, wtedy docieramy do was.

Takimi sposobami są Radość i Wdzięczność. Cokolwiek wydarza się w waszym życiu, dziękujcie Bogu z uśmiechem. Zrozumcie, że nawet najcięższa sytuacja działa ratująco na waszą duszę i zaakceptujcie ją bez żadnego osądzania i z radosnym uczuciem, że wasz karmiczny ciężar staje się lżejszy, oraz waszym dzieciom i wnukom będzie łatwiej podążać Drogą, która czeka na nie we wszystkich planach bytu. Patrzcie na Piękno dookoła was i z Radością wyrażajcie zachwyt i dziękujcie Bogu za to, że to Stworzył. Starajcie się w ogóle nie zauważać przejawów iluzji lub patrzcie na nie z humorem. W ten sposób zachowacie swoją Boską energię jako największy skarb jaki posiadacie, i będziecie mogli ją wkładać tylko do wzmożenia Dobra w waszym świecie i do wytwarzania Boskich wzorców we wszystkich obszarach życia.

Inny sposób na osiąganie Pozytywności to samemu tworzyć w różnych gatunkach sztuki. Kogo co pociąga. Każdy człowiek na Ziemi ma zdolności w sferze jednego lub kilku rodzajów twórczości, tylko powinien odkryć to co mu się udaje, i zacząwszy w tym działać, spostrzeże, jak dużo Radości może mu to dostarczyć. W tym tkwi sedno ludowej mądrości, która przetrwała przez wieki: „Kto śpiewa – o złym nie myśli”.

Przebywajcie więcej na łonie natury i chodźcie pieszo. Radujcie się Stworzeniem i oddawajcie mu swój podziw i Miłość. I czyniąc to, dobrze by było nie myśleć o swoich codziennych sprawach, a myśleć o nieskończoności Wszechświata. W czasie spaceru dziękujcie radośnie i na głos wszystkim Istotom Światła i przez to umożliwicie elementalom oraz Istotom Światła odnowienie waszych ciał.

Pan Lanto 30 grudnia 2006r.
Postarajcie się odbierać wszystko co się wydarza wokół was jako naturalny rozwój wypadków. Nawet gdy wszystkie różne rzeczy z którymi spotykacie się w swoim życiu wyglądają zadziwiająco, postarajcie się nie rozpraszać tymi wydarzeniami. Nie przejawiajcie zbyt wielkiej emocjonalnej reakcji. Ponieważ wszelkie impulsy emocjonalne mogą przeszkodzić wam i spowolnić tempo waszego ruchu. Zwracam szczególną uwagę na stabilność waszych emocji, ponieważ wasza słabość związana jest z tym że wasze ciało emocjonalne nie zawsze jest odpowiednim sposobem oczyszczone i może sobie pozwolić na nieprzewidywalne reakcje.
Postarajcie się zharmonizować swoje emocje. I cokolwiek się wydarzy wokół was w waszym życiu, patrzcie na wszystko nie z pozycji dzisiejszego dnia, lecz z pozycji wieczności. I wtedy jak z lotu ptaka zobaczycie wszystko co powodowało u was zbyt gwałtowne reakcje.

JESTEM TYM KIM JESTEM 28 grudnia 2006r.
Jeśli wasze emocje nie są oczyszczone z osadów negatywnych w stosunku do waszych bliskich, innych ludzi, planety, kraju w którym żyjecie, nie będziecie mogli istnieć w warunkach nowych wibracji. Niskie wibracje zazdrości, gniewu, chciwości, nienawiści nie będą mogły istnieć w Nowej Epoce i będziecie musieli wyzwolić się nich.
To samo odnosi się do strefy waszych myśli. Jeżeli ciągle jesteście skupieni na negatywnych sytuacjach w swoim umyśle to ciągle znajdujecie się w szarej chmurze mrocznych myśli i nowe wibracje stają się niezgodne z wami. Będziecie musieli uczynić wybór i wyzwolić się z negatywnych stanów waszej świadomości. Jeśli nie uczynicie tego sami dobrowolnie będzie wam coraz trudniej istnieć w warunkach Nowego świata.
Jeśli nie oczyszczacie swego ciała eterycznego z negatywnych nagrań i stanów z przeszłości, również nie będziecie zgodni z energiami które już tu przyszły i dalej przychodzą na planetę Ziemia.

Babadzi, 5 grudnia 2009
Żyjecie w świecie fizycznym, jednocześnie istniejecie w świecie mentalnym i w świecie astralnym. Dlatego jeśli wasze ciało wyraża szacunek i przychylność, lecz wasz umysł w tym czasie obgaduje każdego kogo wasze oczy widzą a wasze pragnienia popychają was do odczucia zazdrości i innych niedobrych uczuć, nie oznacza to że macie czcigodny stan świadomości.
Wasz świat zapewnia wam ogromne możliwości do rozwoju. Potencjał jaki założony jest w waszym świecie rzadko można spotkać we wszechświecie. Jednak zastanówcie się, czym zajmujecie się w przeważającej części dnia? Czy warto przychodzić we wcielenie po to żeby na przykład leżeć na kanapie i oglądać telewizję?

Serepis Bej 23 czerwca 2009 roku
Wasze zadanie to nauczyć się odnosić zwycięstwo na subtelnym planie. Na planie waszych emocji i myśli. Dopiero wtedy, gdy zwyciężycie nad waszymi myślami, uczuciami, nad własnymi negatywnymi stanami, których doznajecie, zwyciężycie na fizycznym planie bytu. Dlatego że wasze osiągnięcia na subtelnych planach nieuchronnie przeobrażą fizyczny plan.
Nie szukajcie szyków wojowników, do których wam należy dołączyć, ponieważ na subtelnym planie sami jesteście potężnym wojskiem Światła. Będziecie niezwyciężeni i niedosięgalni do tej pory, dopóki utrzymujecie swoją świadomość na Boskim poziomie.
Macie zrobić tylko to: oblec się w Boską świadomość i nie schodzić z tego poziomu przez cały dzień i dzień po dniu. 

Gautama Budda, 10 czerwca 2010r.
... są niektóre narodowe cechy charakteru, które stwarzają przeszkodę na drodze duchowej. Mianowicie: jest to związane z nieogarniętą chęcią zranienia każdego skutecznego przedsięwzięcia. Jakby zły duch wprowadzał za każdym razem zamieszanie, gdy wydarza się coś światłego. Od razu zjawia się chęć oczernić i zniszczyć tę światłą rzecz. Jest to spotykane powszechnie tu i tam na kuli ziemskiej, nie tylko w Rosji. Czy znajome wydaje się wam to, o czym mówię? Niech przytoczę konkretny przykład z życia. Przypuśćmy, iż wasz znajomy lub sąsiad zajmuje się jakąś istotną dla społeczeństwa pracą. Na przykład, uszlachetnia teren, sadzi drzewa, ustawia ławki. Czy sądzicie, że działania te wywołają powszechną pochwałę? Wcale nie. Od razu znajdą się ludzie, którzy cichaczem zrównają z ziemią młode drzewa i połamią ławki.
Przyczyna tych uczynków ukryta jest w energiach karmicznych znajdujących się w aurze i wymagających odrobienia. Właśnie te energie zadziałały jako świadomi prowokatorzy w wielu rosyjskich powstaniach i rewolucjach. Energie te są tak zakorzenione w zbiorowym nieświadomości nacji, że rozplątanie tego karmicznego kłębka może zajść tylko przy pomocy całego świata.
Teraz, gdy znów dochodzi do takiego rozróżnienia, podział społeczeństwa na mających i niemających, energia ta znów zaczyna się wznosić. I mimo że nie widać powstań, wydarzenie z drzewami i ławkami jest całkiem wskazujące. Ujawnia on, że te nieodrobione energie nacji kontynuują swoje niszczące działanie. Obecnie wydarza się to przeważnie na planie myśli i uczuć. Zadaniem jest pokonać te negatywne energie.
Przytoczę jeszcze jeden przykład z życia. Wasz sąsiad kupił sobie nowy samochód lub zrobił remont swojego mieszkania. W 90% przypadkach reakcja będzie negatywna. Będziecie odczuwać zazdrość lub inne negatywne cechy.
Właśnie ta wasza złość i zazdrość znajduje się pomiędzy wami a waszą świetną przyszłością, o której mówią Hierarchowie: niechęć zaakceptowania sytuacji oraz chęć zgniecenia wszelkich zarodków tego co pozytywne i światłe. Czymkolwiek by one były. Nigdy nie będziecie ani szczęśliwi ani nie będziecie odczuwać zadowolenia z życia, dopóki nie poradzicie sobie z tymi negatywnymi energiami. Jest to jedna z podstawowych Nauk, jakiej udzielałem podczas swojego wcielenia jako Gautama Budda. Potrzeba nauczyć się cieszyć się z osiągnięć innych ludzi. Potrzeba cieszyć się z ich osiągnięć. Wtedy będziecie mogli zdobyć tamte cnoty właściwe ludziom, którzy tworzą, niezależnie od oporu iluzji. Jeden dobry uczynek, który znajdzie uznanie w sercach dziesięciu osób, będzie pomnożony dziesięciokrotnie.
W tym przypadku poprzez swoją reakcję sprowadzacie do zera najlepsze porywy dusz ludzi. Najbardziej charakterystyczną wypowiedzią w tym przypadku byłaby: Coś ty, ze wszystkich chcesz mieć najwięcej?
A wypowiedź, która powinna zabrzmieć z waszych ust powinna być: „Dziękuję ci za wysiłek skierowany na dobro”.
U wielu ludzi po prostu język nie zdoła tego wypowiedzieć. Obecnie powinniście prawie fizycznie odczuć tę energię, która jest wewnątrz was i przeszkadza przede wszystkim waszemu osobistemu podążaniu Drogą.
...
Jeszcze raz wracam na ludzi, którzy odczuwają zazdrość i inne negatywne cechy widząc obfitość u innych. Dla was pokonanie przeszkody znajdującej się pomiędzy chwilą obecną a waszym obfitym życiem będzie pokonaniem waszych negatywnych energii: pokorą wobec powstałej sytuacji i umiejętnością cieszenia się z osiągnięć innych.

Stworzyliśmy w naszym świecie wiele leków. Powinniśmy odrzucić uczucie strachu poprzez dopuszczenie w swojej świadomości Miłości, która rozpuści wszystkie nasze leki.

Święty Michał Archanioł 5 stycznia 2007 r.
Strach przed śmiercią jest przeważającym strachem w waszym świecie. Boicie się akurat tego co nie istnieje w przyrodzie. Boicie się tego co stworzyliście przez waszą niedoskonałą świadomość. Boicie się śmierci, a śmierć nie istnieje. Śmierć istnieje jedynie w waszej świadomości. W Boskim Świecie istnieje tylko wieczne życie, wieczna błogość i szczęście. Śmierć w swojej istocie jest tylko procesem przejścia waszej duszy z jednej formy istnienia w inną.
Odbieracie boleśnie stan związany ze śmiercią tylko dlatego że boicie się śmierci. Gdy poradzicie sobie ze swoim strachem, śmierć pozostanie procesem który mniej będzie was niepokoił. Coś więcej, proces narodzenia jak i proces przejścia nie będą tak bolesne i przerażające jak są obecnie w waszym świecie. Zmieńcie swoją świadomość i wiele problemów w waszym świecie z początku zmniejszy swoją siłę a potem znikną jak ciemność po wschodzie. Pozostaną cienie z przeszłości, lecz one coraz mniej zajmować będą uwagi.

Jeśli nasze emocje i myśli nie są wystarczająco oczyszczone, będziemy musieli się z nich wyzwolić, ponieważ nie będą mogły one istnieć w Nowej Epoce.

Saint Germain 10 sierpnia 2011 r.
Umiłowani, to wy, jakby nie było wam trudno, waszymi działaniami teraz, chociaż po trochu, dzień po dniu każdą pozytywną myślą, uczuciem i słowem, każdym poprawnym uczynkiem i działaniem przybliżacie nadejście Złotego Wieku!
My w wyższych oktawach jesteśmy gotowi do zmian. Dano nam całą energię potrzebną do ich dokonania. Jest ona jak morze z żywą wodą, które znajduje się wysoko na szczycie góry. A cała ludzkość znajduje się niżej na pustyni. Woda w tym morzu szuka ujścia w gęstej warstwie odpadów, które gromadziliście przez wieki, żeby dotrzeć do waszego świata. Cóż, teraz już zorganizowała się drużyna, która chce pomóc wszystkim ewolucjom na planecie Ziemia. Już nakierowaliście się do góry i rozpoczęliście oczyszczanie. Najpotężniejsze wasze narzędzia to wasza Wiara, Miłość i Nadzieja w świetlaną przyszłość, w Złoty Wiek, który ma nadejść dla narodów Ziemi, oraz wasze dążenie do celu i pozytywne nastawienie.
Wytłumaczę wam to poglądowo. Wasze pozytywne myśli, uczucia i słowa oraz wasze poprawne działania, dokonywane zgodnie z Boskim prawem, to instrumenty, które przetwarzają negatywności wokół was i wysubtelniają warstwę bariery, która oddziela was od życiodajnej wody.
Teraz od wytrwałości i pracowitości waszej drużyny, od was wszystkich razem zależy, jak szybko nadejdzie chwila przebicia, gdy woda zacznie ciec do waszego świata. Najpierw utworzy się wąska szczelina i woda początkowo będzie sączyła się, a następnie popłynie cienkim strumieniem.
Dokładnie na ten moment teraz przyszedłem udzielić wam swoich wskazówek i wskazać jego wyjątkowe znaczenie! Wy, którzy jesteście przy szczelinie, pierwsi dostaniecie wody z Boskiego strumienia i nie będziecie dłużej pragnącymi, staniecie się silni i mocni, i tu nadchodzi czas, aby wykazać się wyjątkowym zdyscyplinowaniem, aby kontynuować swoją pracę nie rozpraszając się niczym pobocznym i nie tracąc swojej siły i mocy w starym świecie! Ponieważ od was będzie wymagane jeszcze trochę wspólnej pracy we wskazanym kierunku, żeby przebić warstwy negatywności waszego świata, i woda popłynie w nim mocnym strumieniem, zmiatając na swojej drodze wszystko, co nie-Boskie. Ona zaspokoi wszystkie pragnące dusze i doda im sił, by też dołączyły do pracy – każda tam, gdzie jest, żeby utworzyć kanały, przez które woda dotrze do każdego zakątka na całej ziemi! Dopiero wtedy dzięki pomocy jak najwięcej współpracowników, którzy w przyszłości będą ciągle dołączali do waszej drużyny, planeta rozkwitnie, przeobrazi się i Złoty Wiek zostanie przetworzony! A stanie się to tylko wtedy, gdy połączymy nasze i wasze wysiłki w jedną całość!
Ja oraz pozostałe Istoty Światła jesteśmy gotowi prowadzić i wspierać was, ciągłe wlewając w was dodatkową wiedzę, siłę i moc. My już to robimy i jestem pewien, że wielu z was to odczuwa. I to będzie się wzmacniało równolegle z czynionymi przez was wysiłkami we właściwym kierunku. 

 

 

Aktualności | Przesłania | Opisy Mistrzów | Ostatnie przesłania | galeria | linki | Książki | Download | Moje artykuły | O mnie
Budowa Świata | Ludzka dusza | Prawo Karmy | Choroby i cierpienia | Religia, Bóg | Działania na planie fizycznym | Praca nad sobą | Pomoc innym i Ziemi
Nadchodzące zmiany | Służba wielkiemu białemu bractwu | Inne cywilizacje | Dodatki, ułaskawienia