Rodzina i wychowanie dzieci

Poprzez swoje codzienne działania umieszczamy w świadomości naszych dzieci stereotypy i wzorce zachowania, których czasami nie mogą się one pozbyć do końca swojego życia. Jeśli naprawdę dbamy o swoje dzieci to musimy kontrolować swoje zachowanie, myśli i uczucia. Powinniśmy dawać dobry przykład swojej rodzinie.

Zaratustra 31 Grudnia 2006 r.
Mnóstwo tradycji, których święcie się trzymacie, zasługuje na weryfikację. Jest to bardzo istotne, bowiem nowe pokolenie nieświadomie, na poziomie podświadomym wchłania wasz sposób zachowania, wasze tradycje i świętowanie istotnych dat. I po tym wszystkim spodziewacie się, że wasze dzieci będą od was mądrzejsze, lepiej wychowane i bardziej wyrafinowane? Nie, poprzez swoje codzienne działania sami umieszczacie w świadomości waszych dzieci stereotypy i zachowania, których nie mogą się one pozbyć czasami do końca swojego życia.
Zastanówcie się, czy nie łatwiej jest dla was samych zacząć wyzwalać się ze swoich wad, zamiast dalej powielać je w swoich dzieciach, dokładając im swoich własnych wad jako dodatku do problemów karmicznych, z którymi przybywają we wcielenie. Jeśli naprawdę dbacie o swoje dzieci i pragniecie dla nich wszystkiego, co najlepsze, to przyjmijcie jako regułę kontrolowanie swojego zachowania w domu, w pracy, na ulicy. Przyjmijcie jako regułę kontrolowanie nie tylko swojego działania, lecz również swoich myśli i uczuć. Bowiem gdy wasze zachowanie osiągnie Boskie cechy, wasze dzieci będą naprawdę mogły dużo się od was nauczyć i odwdzięczą się wam stokrotnie w czasie, gdy nie będziecie już mogli się nimi opiekować, lecz będziecie potrzebowali ich troski i opieki.
Nakładacie na swoje dzieci prawidłowe i nieprawidłowe wzorce zachowania od samego początku ich życia, a nawet przed ich narodzeniem, kiedy to ze zdziwieniem stwierdzacie że będziecie mieć dziecko.
Dość wymęczyłem was moimi rozmyślaniami o własnym wychowaniu. Lecz im wcześniej pomyślicie o tym, co możecie zmienić w sobie, w swoim zachowaniu, tym szybciej będą mogli zmienić się wasi bliscy, wszyscy, z którymi obcujecie. Nie próbujcie zmienić swojego otoczenia, ale spróbujcie zmienić siebie, a wasze otoczenie będzie zmuszone dostroić się do przyjętego przez was nowego typu zachowania.
Kiedyś ktoś musi zacząć. I stopniowo zaniknie moda na oglądanie TV, spędzanie wieczoru z butelką wina i papierosem. Znikną nieprawidłowe wzorce, a w ich miejsce pojawią się nowe wzorce zachowania. Wy sami ustalacie porządek w waszym życiu. Czasami trzeba zacząć zmieniać swoje życie zgodnie z wymaganiami czasu.
Spróbujcie i stwierdzicie, iż wasze samopoczucie zmieni się, bowiem wasze zachowanie będzie odpowiadało wymaganiom czasu i nowych wibracji, jakie pojawiły się na Ziemi. Cykle się zmieniły i czas dalej jest przyspieszany. Dlatego właśnie im szybciej zmienicie swoje zachowanie i swoje wczorajsze nawyki, tym szybciej cały świat przejdzie do Nowej Epoki.
Nie trzeba wam posądzać nikogo i pouczać kogokolwiek, jak powinien się zachowywać. Potrzeba wam po prostu zmienić własne stereotypy zachowania i poprzez swój przykład pokazać innym, jak można to uczynić.
Nastał czas, byście dokonali rewolucji w swojej świadomości. Zmiany w stereotypach zachowania, które nastąpią w najbliższym czasie, zaledwie po kilku latach przestaną zadziwiać ludzi, ponieważ w nowym czasie pojawią się nowe porządki działania, podchodzenia do relacji rodzinnych i całego sposobu życia rodzinnego.
Nowa rodzina będzie opierała się na Boskich zasadach, nie na zasadach modlitewnego czuwania i nieskończonego zamęczania siebie. Nowy czas będzie wyróżniał się wprowadzeniem Boskich zasad zachowania w życiu każdego członka rodziny. Ze zdziwieniem stwierdzicie, że wasze relacje z innymi ludźmi niewiele będą się różnić od relacji przyjętych w waszej rodzinie. Bowiem wszyscy jesteście spokrewnieni, należycie do jednej wielkiej ludzkiej rodziny, której domem jest cała kula ziemska. Dokładnie tak, jak dzielicie ludzką społeczność na rodziny i potem ze zdziwieniem stwierdzacie, że znajdujecie się w obrębie jeszcze większej rodziny, tak samo ze zdziwieniem stwierdzicie, że nie istnieją żadne sprzeczności pomiędzy różnymi narodami i nacjami, zamieszkującymi poszczególne kraje. Oraz że różnice pomiędzy nacjami nie są większe niż różnice pomiędzy wami i waszymi dalekimi krewnymi, mieszkającymi tysiące kilometrów od was.

Kuthumi 19 maja 2005
Szczególnej uwagi udzielajcie swoim dzieciom. Nie pozostawiajcie ich samych sobie przez większą cześć dnia. Zrozumcie, od tego, jak będziecie mogli je nakierować na początku życia, jakie nauki dacie, dotyczących praw, działających w tym wszechświecie, takie owoce otrzymacie dosłownie w ciągu niewielu lat, kiedy wasze dzieci dorosną i będą mogły brać na siebie odpowiedzialność i służenie w powodzeniu ewolucji Ziemi.

Elochim Apollo 30 grudnia 2009 roku
Nowemu pokoleniu ludzi od samego dzieciństwa należy zaszczepiać zmysł piękna. Zmysł piękna, znajomość proporcji, poczucie taktu w kontaktach nie tylko z ludźmi, lecz i z przedstawicielami subtelnego świata, powinno to wsiąknąć w nowe pokolenia ludzi z mlekiem matki. Jako dorośli ludzie to pokolenie zdoła zorganizować swoją przestrzeń życiową w ten sposób, że anioły i elementale będą w stanie stale znajdować się obok nich. I jest możliwe, że ja również będę obok, żeby pokierować wasza ręką w czasie pracy, aby mogła nakreślić linię, wytwornością której będą zachwycały się liczne pokolenia. 

 

 

Aktualności | Przesłania | Opisy Mistrzów | Ostatnie przesłania | galeria | linki | Książki | Download | Moje artykuły | O mnie
Budowa Świata | Ludzka dusza | Prawo Karmy | Choroby i cierpienia | Religia, Bóg | Działania na planie fizycznym | Praca nad sobą | Pomoc innym i Ziemi
Nadchodzące zmiany | Służba wielkiemu białemu bractwu | Inne cywilizacje | Dodatki, ułaskawienia