Wstęp

Nie wystarczy, że będziemy tylko czytać i zdobywać wiedzę, aby nasze życie się zmieniło, musimy zacząć działać. Powinniśmy starać się zmieniać swoje życie poprzez odrzucenie naszych wad i złych cech. Aby zmieniły się zewnętrzne okoliczności musimy zmienić najpierw siebie.

Helios 23 grudnia 2008 roku

Wasz świat jest posłusznym narzędziem w waszych rękach. Wy powinniście po prostu przypomnieć sobie, że jesteście bogami i że sami wykreowaliście ten świat według własnego wizerunku i podobieństwa. Więc teraz, gdy zrozumieliście, że co nieco można zmienić, należy natychmiast zabrać się do roboty i zapoczątkować proces zmian. Jak tylko idea przekształcenia zawładnie świadomością wystarczająco dużej ilości indywiduów, zmiany te zaczynają osadzać się na plan fizyczny z bardziej subtelnych światów myśli i uczuć.

Sanat Kumara 20 grudnia 2008 roku
Prosimy was nie próżnować. Zrozumcie, że nie wystarczy tylko czytanie naszych przesłań, powinniście bardziej dokładnie dopasować wasze życie do naszych rad i instrukcji. Wtedy będzie wam łatwiej wytrzymać wszelkie sprawdziany, które idą a które dopiero się zaczęły.
Pozostało wam mało czasu. Więc dlatego macie wypracować zasadę codziennej realizacji w waszym życiu chociażby jednej naszej instrukcji, urzeczywistnienie bynajmniej jednego z naszych nawoływań.
Jeśli nie czynicie nawet jednego małego kroczku do przodu, nie nadążacie coraz więcej, ryzykujecie nigdy nie skorzystać z pojawiającej się Boskiej możliwości.
Lecimy na skrzydłach! Gotowi do odbywających się zmian. Teraz wasza kolej. Obudźcie tych, którzy jeszcze śpią. Pora wstawać, na dworze Nowy Dzień!

Umiłowany Godfrey 20 czerwca 2011
...cenny jest przykład każdego człowieka wprowadzającego we własne życie te Boskie zasady, których nauczają Mistrzowie.
Priorytetowe mają być duchowe, moralne wartości. Wtedy, kiedy człowiek jest gotów zrezygnować z czegokolwiek materialnego na korzyść duchowych i moralnych zasad nienamacalnych przez zmysły fizyczne, odbierzemy to jako znak, że nasza Nauka jest zrozumiana i stosowana w życiu.
Już nie możecie wciąż pochłaniać informacji. Powinniście stosować otrzymaną Naukę w praktyce. Powinniście stosować otrzymaną Naukę w praktyce w odpowiedni sposób: nie do wzrostu materialnej pomyślności, lecz w celu duchowego wzrostu i postępu.
Bardzo trudno to robić, ponieważ na świecie nie ma wystarczającej ilości właściwych wzorców. Jednak akurat przez to każde wasze dążenie stanie się cenne i będzie odpowiednio wspierane.
Liczymy na to, że zasiane przez nas nasiona Ducha wykiełkują w duszach ludzi. I wtedy ludzkość zdoła wyjść na tę drogę rozwoju, która od początku była dla niej zaplanowana. Niestety, obecnie ludzkość nadal podąża drogą, która prowadzi do ewolucyjnego impasu. Dalsze stadia ewolucji przewidują w ludziach priorytet duchowych wartości. Priorytet duchowych wartości ma wyjść na pierwszy plan.
W tym celu ludzka świadomość powinna zmienić swój wektor i skierować go ku ponadczasowym wartościom. Niestety, obecnie wszystkie sfery działalności człowieka nie odpowiadają wymogom, które stawia im prawo ewolucji.
Kiełki nowej świadomości już są, lecz chwasty niesłusznych celów na razie zagłuszają właściwe wzorce.
Rewizja systemu wartości, skierowanie świadomości na nowo: od zaspokajania nieskończonych pragnień i czysto zwierzęcych instynktów do wiecznych wartości – oto zadanie bieżącego etapu.

Sanat Kumara 20 czerwca 2009 roku
Przestańcie wymigiwać się od celów ewolucji, skończcie chować się po kontach i dalej po cichu grać w dziecięce zabawy. Już przekroczyliście wszelkie granice, kiedy trzeba było opanować naszą Naukę. Powinienem teraz z całą odpowiedzialnością powiedzieć, że cały świat, jego los zależy od tych niewielu, kto wcielił się akurat w ten czas z pewną misją i celem, a jest na tyle zaintrygowany grą w iluzji, że przeoczył wszystkie wyznaczone terminy. Stoimy przed koniecznością: albo przesunąć termin albo siłą zmusić was byście się ocknęli ze snu.
Za każdym razem przemawiamy i ostrzegamy i za każdym razem wasza świadomość odmawia wiary, że wszystko odbywa się na serio. Niech to moje przesłanie zmusi was choćby nie na długo do otwarcia oczu i zobaczenia niebezpieczeństwa, które grozi ludzkości, jeśli ona nie potrafi poprzez tych niewielu, którzy specjalnie po to się wcielili, żeby wykonać to, czego teraz wymaga Prawo Kosmiczne dokonać.
Teraz należy udowodnić, że ludzkość jest zdolna współpracować z Wyższymi Światami. Że ludzkość może i chce ewoluować i podążać górną drogą rozwoju.

Pan Sziwa 5 stycznia 2010r.
Potrzebujemy samych najlepszych, którzy są obecnie wcieleni. W poprzednich wcieleniach doświadczaliście Służenia i wielu z was wiernie służyło Hierarchii nawet w nie jednym wcieleniu. Otaczający was świat fizyczny zmienił się i powinniście przypomnieć sobie o swojej misji i dostając impuls poprzez te przesłania w swoje serce, pokonać zewnętrzne okoliczności i wyrwać z siebie wszystko to co przeszkadza waszemu Służeniu.
Jest wam trudno, i wielu już obciążyło siebie bagażem karmicznym, który trzeba będzie nieść za sobą do końca obecnego wcielenia. Są jednak tacy, którzy wcale siebie nie obciążyli lecz próbują znaleźć pokarm dla swojej duszy w otaczającej iluzji. Ci ludzie albo skaczą z jednej nauki do innej, albo zmieniają pracę próbując znaleźć jakąś satysfakcję w zewnętrznej świeckiej działalności.
Wszystko to jest próżne. Już otrzymaliście doświadczenia świeckiej pracy w wielu wcześniejszych wcieleniach. Trzeba wam przypomnieć, że Bóg to podstawa waszego życia, oraz żebyście podporządkowali całe swoje życie bez reszty tylko wypełnianiu planów Boga.
Tak nie może być, że służycie Bogu i równocześnie pozostawiacie dla siebie jakąś zewnętrzną działalność w świecie, próbując zyskać jeszcze jakieś doświadczenie, otrzymać kolejną zabawkę. Jest to dla was wielki krok wstecz. Nie patrzcie na tych ludzi, którzy was otaczają. Oni w porównaniu z wami są jeszcze w żłobku, podczas gdy wy ukończyliście już uniwerek. Powinniście zrozumieć, iż najważniejszym i określającym was jest poziom świadomości, a nie zewnętrzne atrybuty uznania lub dostatek, które są przyjęte w chwili obecnej w waszym świecie. Są wartości wieczne, są też iluzoryczne chwilowe zainteresowania.
Przypominacie mi dorosłych dziadków i ciocie, którzy usiedli w piaskownicy i próbują budować piaskowe wieże oraz robić figurki z piasku.
Opamiętajcie się. Są realne rzeczy które powinniście czynić oraz te, które odpowiadają waszemu poziomowi świadomości.
Im dłużej będziecie odkładać podjęcie waszej ostatecznej decyzji i próbować chować się za różnego rodzaju działalnością w świecie iluzorycznym, tym bardziej bolesne i ciężkie będzie dla was otrzeźwienie, gdy się opamiętacie i odczujecie oddech wieczności pewnego dnia być może nawet w tym roku.
Musicie podporządkować całe wasze życie Służeniu. Ci którzy nie potrafią tego, nie osiągnęli waszego stopnia świadomości.
Każdy znajduje się na swoim stopniu rozwoju świadomości, lecz jeżeli nie zajmiecie odpowiedniego wam stopnia, to wszyscy pozostali nie będą mieli wzorca na planie fizycznym, za którym będą mogli podążać.
Na kuli ziemskiej mieszkają miliardy ludzi. Jednak tylko jednostki odważają się szturmować Mount Everest, najwyższy szczyt świata. Pozostali wolą oglądać programy rozrywkowe w telewizji, zastępujące ich realne życie.
Zawsze w waszym życiu jest miejsce na bohaterstwo. Bohaterstwa dokonujecie wtedy, gdy każdego dnia czynicie dzieła Boga na Ziemi, nie patrząc na jakiekolwiek zewnętrzne okoliczności, nie patrząc na złe samopoczucie, nie patrząc na choroby.
Żeby czynić dzieła Boga nie trzeba wspinać się na szczycie Mount Everest. Potrzebujecie wziąć pierwsze dzieło, które leży prosto przed waszym nosem i zacząć działać. Bardzo proste dzieło. Możliwe iż będzie wam się wydawało, że dzieło to nie zasługuje na to byście się nim zajmowali. Najbardziej malutkie i nieznaczne dzieło.
Zrozumcie jednak, gdy z wielką miłością czynicie niewielkie dzieła, otwieracie tym samym dla siebie możliwość większego Służenia.
Nauczyciele nie mogą wam powierzyć pracy Bractwa bez wcześniejszego obszernego sprawdzianu, który zajmuje nie jeden ani dwa lata. I nawet wtedy, gdy we wcześniejszych wcieleniach już posiadaliście zaufanie Bractwa i wykonywaliście jego zadania, to w tym wcieleniu będziecie musieli znów zasłużyć na zaufanie i udowodnić iż jesteście godni tego zaufania.
Wielu z was poszukuje pracy jaką mogliby się zająć. Wielu poszukuje ludzi z którymi mogliby wspólnie coś robić lub współpracować. Uwierzcie mi nie jest wam to potrzebne. Już macie wszystko potrzebne żeby zacząć Służenie. Bóg o wszystko się już zatroszczył. Powinniście tylko otworzyć oczy i zobaczyć to dzieło, którym powinniście zacząć się zajmować.

Saint Germain 18 czerwca 2011 r.
Nie zmuszajcie do czekania Wzniesione Zastępy! Odważniej włączajcie się do procesu kształtowania nowej świadomości, nowego myślenia. Właśnie, gdy w świadomości pozwolicie na to, że wszystko może się zmienić i wszystko może się zmienić zgodnie z Boskim Prawem, te zmiany zaistnieją.
Umiłowani, przed wami ogrom pracy – zmienić waszą świadomość. I powiem wam w tajemnicy, że główną pracę już wykonaliśmy. Przekazaliśmy do waszego świata wystarczającą ilość Boskiej energii zmian. A teraz ta energia podniosła pianę ze wszystkiego, co stare i nieaktualne, co powinno odlecieć z wiatrem ewolucyjnych przemian.
Więc wam nie należy za bardzo się zamartwiać, że wszystko jest źle. Dążcie w swojej świadomości ku Boskim wrażeniom. Zachowujcie wewnątrz siebie dziecięca wiarę w cuda. I cud koniecznie się wydarzy!
Wam należy rozwijać i kultywować w sobie poczucie wielkości wszystkiego, co się dzieje wewnątrz was oraz dookoła was. Właśnie taki moment, kiedy odbywa się zwrot od starego ku nowemu, jest przeżywany bardzo dramatycznie. Proszę nie bać się zmian, które mają nastąpić! Myślcie o tych ogromnych możliwościach, które się otwierają!
Zastanówcie się nad tym, że nowe możliwości otworzą przed wami perspektywy zupełnie innego życia, gdy będziecie z większą pewnością patrzyli w przyszłość, gdy zniknie strach i niepewność, gdy odwieczne przyzwyczajenia i przywiązania właściwe narodowi rozpuszczą się i rozproszą niczym chmury. I słońce Boskiej możliwości oświetli perspektywy, które pojawią się przed wami.
Nie skupiajcie waszej uwagi na negatywnych przejawach, które istnieją. Wpuśćcie do waszej świadomości myśl, że wszystko może się zmienić, że wszystko koniecznie się zmieni, że zmieni się na lepsze.
Jeszcze raz powtarzam: kosmiczna szansa/możliwość dla Rosji i ślad za nią dla całej planety pozostaje otwarta. Jestem gotów wcielić się i stanąć na czele rządu Złotego Wieku, gdy na Ziemi powstaną warunki do mojego wcielenia.
Ja sam przygotowuję niezbędne warunki na subtelnym planie planety Ziemia. Witam każdego, kto jest gotów zamienić negatywny stan świadomości na stan oczekiwania zmian na lepsze.
Cały problem, umiłowani, tkwi w waszej świadomości. Kultywując słuszny nastrój, słuszne wzorce zachowania i uporządkowując moralne normy zachowania w społeczeństwie, można osiągnąć bardzo znaczne zmiany w kilka lat.
Oczywiście, sprzeciw sił, które bronią starych zasad, jest ogromny. Lecz właśnie dzięki temu ogromnemu sprzeciwowi mamy możliwość przeciwstawić mu współmierną siłę zmian. Wcześniej czy później uda nam się przebić ten sprzeciw i zmiany wtargną na plan fizyczny niczym woda przez uszkodzoną tamę.
Wierzymy, że wśród was znajdzie się wystarczająca ilość osobników gotowych posłużyć w czołowych oddziałach, które przyjmą na siebie wszystkie ciosy i wytrzymają je z honorem!
Mówię o nieuniknionym procesie, gdy nowa świadomość zastępuje starą. Najpierw nowa świadomość kiełkuje w umysłach i sercach bardzo niewielu śmiałków, kto przeciwstawił staremu myśleniu nowe myślenie, starym wzorcom zachowania – nowe wzorce zachowania. Na początku nasi przedstawiciele na planie fizycznym będą wyglądali jak białe kruki. Jednak wzmocnimy każde ich działanie, słowo i uczynek. Przecież jeden człowiek, który pali się do urzeczywistnienia idei Złotego Wieku dla planety Ziemia, jest zdolny zapalić serca wielu ludzi znajdujących się obok niego.
Potrzebujemy nosicieli Światła, gotowych do ofiary – siebie, wszystkiego, co mają, do promowania nowych idei, nowego trybu życia, który koniecznie zastąpi stary tryb życia.
Włączajcie się do pracy na rzecz przekształcenia życia na planecie Ziemia na podstawie Boskich zasad i Boskiego przewodnictwa!
Przecież to jest takie proste, umiłowani! 
Potrzeba tylko waszej chęci, a napełnimy was niedostającą determinacją!
Potrzeba tylko małego dążenia od was, a wypełnimy was energia i siłą!
Potrzeba przejawu miłości i współczucia do ludzi, którzy potrzebują miłości i współczucia, a udostępnimy wam Boską możliwość do przekształcenia społeczeństwa!
Czy są wśród was śmiali i odważni?
Czy moje dzisiejsze przesłanie zostało usłyszane przez wasze serca?

El-Morya 29 grudnia 2008 
Nastała pora dla waszych aktywnych działań. Nie możecie dalej udawać, że nic się nie dzieje. Wszystkie wasze sposoby na spędzanie wolnego czasu z przeszłości, rozrywki i zabawy w bardzo krótkim czasie okażą się wam całkiem niepotrzebne, i przerazicie się jak dużo czasu utraciliście bezcelowo. Potrzeba nadrobić to co uciekło. Ci z was którzy gotowi są działać dla dobra ewolucji planety Ziemi, ci z was którzy gotowi są budzić śpiących i wyprowadzać ich z płonących domów, do was się zwracam w tym dniu.
Spieszcie się. Niewiele czasu pozostało. Budzimy tych których jeszcze można obudzić. Robimy wszystko co w naszych siłach. Czy wy robicie wszystko co w waszych siłach?
Czy możecie obudzić i nakierować choćby jedną duszę z waszego otoczenia?
Wielu tak słodko śpi, że niczego nie rozumie. A bardzo to przykre, ponieważ czas kosmicznej możliwości zbliża się do końca. Chodzi o te dusze, które jeszcze mogą zostać zbawione. Liczy się każda dusza.

Władca Godfre 17 stycznia 2010 roku
Potrzeba ciągle i wytrwale próbować współpracować. Tylko zawsze należy brać pod uwagę, że wspólne przedsięwzięcia należy wprowadzać w życie. Ponieważ zjednoczenie odbywa się na planie mentalnym i emocjonalnym, więc żeby takie zjednoczenie było trwałym i żywotnym, potrzebne jest stałe obciążenie mentalnego i emocjonalnego ciała. Podczas wspólnych działań, a zwłaszcza na granicy wytrzymałości, Wyższym Siłom jest łatwiej podłączyć się i zacząć wprowadzać własne zadania przez waszą działalność. Właśnie wtedy, gdy znajdujecie się w ciągłym napięciu, ciągle pracując dla Wspólnego Dobra, szczególnie wtedy wasze czakry otwierają się całkowicie i Boska energia napływa do waszych ciał, a śladem za nią Boska możliwość może zrealizować się w waszym świecie.
Więc kontynuujcie wasze próby, działajcie mimo wszystko, a rezultat waszych wysiłków ujawni się w postaci wzniosłego poziomu waszej świadomości. Nie zapominajcie, że wasza karma z powodzeniem odpracowuje się podczas wspólnych działań, gdy skierowane są na szlachetne cele.
Proszę obejrzeć się dookoła i zobaczyć, ileż spraw można zrobić. Nie starczy życia, ażeby pozałatwiać wszystkie sprawy. Wejdźcie w strumień Boskiej możliwości. Rozpoczynajcie robić pierwszą sprawę, która znajduje się wprost przed waszym nosem. Wasze wspólne działania na fizycznym, mentalnym i astralnym planach potrafią przeobrazić przede wszystkim was samych, a równoległym efektem stanie się przekształcenie wszystkiego, co was otacza.
Podczas działań odejdzie wszystko, co zbędne, co przeszkadza waszemu postępowi, wszelkie niedoskonałości, wady lub nałogi. Bądźcie wytrwali w osiągnięciu wytyczonych celów i zawsze pamiętajcie, iż wykonywanie jakiejkolwiek wspólnej działalności na planie fizycznym przybliża nadejście tych błogosławionych dni, kiedy na Ziemi stanie się możliwe spełnienie Złotego Wieku.
Nawołuję was do działań! I proszę mi wierzyć, że wiem, o czym mówię. Ponieważ tam, gdzie na planie fizycznym ujawni się rezultat wspólnych działań większej ilości osób, tam przestrzeń dookoła oczyszcza się tak samo, jak jeślibyście modlili od świtu do zachodu.

Pan Sziwa, 10 kwietnia 2011 r.

Czeka was ciągła praca. Praca bez dnia odpoczynku, ponieważ już spożytkowaliście wszystkie możliwe przerwy. I już zakończył się czas gdy musieliście myśleć o sobie, a jeśli nie myśleliście, to było to jedynie waszym własnym uszczerbkiem.

Teraz już jedyną zbawczą rzeczą dla każdego z was jest zacząć myśleć tylko dla dobra całej planety i życia na niej, oraz podchodzić z całą pilnością do własnego rozwoju i jedynie z taką intencją. Stosować wszystkie cnoty w waszej codzienności i przestrzegać Boskiego Moralnego Prawa. Oraz czynić to z jasną świadomością, że równowaga energetyczna planety zaledwie się utrzymuje.

Z waszej promienistości, z przesyłanej przez was Miłości do wszystkich, oraz wszystkiego dookoła, z akceptacji wszystkiego co was otacza oraz siebie bez osądzania
z waszą akceptacją waszego życia takiego jakie ono jest, z Radości i Wdzięczności do Boga, zależy czy będziecie w przyszłości mieli gdzie kontynuować swój rozwój wy i wasze dzieci, oraz wszystkie dusze które na to czekają.

Teraz, każdy jeden z was bez wyjątku, niesie odpowiedzialność za dalsze istnienie Ziemi i dla rozwoju wszystkich ewolucji na niej, włącznie z waszą ludzką ewolucją.

Tak że zmieńcie kierunek swoich myśli i swoich uczuć na wyższe sfery i podtrzymujcie ciągle swoją świadomość maksymalnie wywyższoną. Jest to wasza najważniejsza praca na przyszłość. Każdego z was.

Konfucjusz 16 grudnia 2009 roku
Bez nowej świadomości dalej nie można się rozwijać. Są potrzebne inne zasady we wszystkich sferach. Te zasady, którymi należy kierować się, zawierają nasze przesłania, dawane przez tego posłannika. Czy wam jeszcze za mało wskazówek? Jednak zgodzicie się, że życie stanie się nieciekawe, jeśli każdego dnia Wyżsi Nauczyciele będą wam wskazywali, w co się ubrać, o której wstawać, co jeść i co czynić. W ten sposób ludzie bardzo szybko znajdą się na utrzymaniu i nie będą zdolni do dalszej ewolucji. Nie, potrzebujemy ludzi o silnym duchu i zdolnych do działania i przyjmowania na siebie odpowiedzialności za skutki swoich czynów.

Babadżi 28 grudnia 2008 r
Przyczyna cierpień i jej głębia biorą się od was samych. Dlatego jest tak ważne rozróżniać w waszym życiu te chwile, gdy powodujecie przyczyny przyszłych cierpień dla was i waszych dzieci. Powinniście być bardzo uważni i ostrożni w swoim życiu. Czasami tylko po to, żeby postawić na swoim i żeby wasz punkt widzenia okazał się zwycięski, gotowi jesteście iść przeciw swojemu sumieniu i robic mnóstwo niedobrych uczynków. A czy to warte? Marnować drogocenną Boską energię po to, żeby pocieszyć swoje ego?
Nie warto! Mówię wam że nastał okres w waszym rozwoju, gdy powinniście świadomie podchodzić do każdego waszego działania. Ponieważ działania których będziecie dokonywać zgodnie z waszym ego bardzo szybko przejawią się jako zgniłe owoce w waszym życiu.
Dlatego bądźcie mądrzy, bądźcie śmiali. Nie bójcie się odstawić waszych poglądów i przekonań, nawet jeśli są one sprzeczne z poglądami ludzi żyjących wokół was.
Powinniście kierować się w swoim życiu wyższą mądrością i podążać wyższą drogą!
...
Stary świat z jego ograniczeniami i sprzecznościami powinien odejść w przeszłość. Liczę bardzo na was, na waszą męskość i wytrzymałość, na waszą śmiałość i zdolność działania w dowolnej sytuacji.
Nieraz już mówiłem o tym, że nastał czas, gdy świat powinien wstąpić w nowy czas. Nie trzeba się opóźniać i nie trzeba oglądać się na sąsiada. Istnieją tylko wasze osobiste relacje z Bogiem i nigdy nie powinniście nakierowywać się w waszym duchowym podążaniu na sąsiadów i znajomych. Istnieje mechanizm w waszych sercach i on zawsze wie w jakim kierunku podążacie. Gdy poruszacie się do Światła nie ma u was wątpliwości. Wątpliwości zaczynają się, gdy zaczynacie patrzeć do tylu i poprawiać swój kurs patrząc na tych dawnych znajomych, którzy schowali się w swoich norach i nie wychodzą na Światło.
Nastał Nowy Czas. Czas dla śmiałych, otwartych, energicznych i pracowitych.
Śpieszcie się, aby nie opuścić Boskiej możliwości! Śpieszcie się uczynić wasz pierwszy krok w Nowy Świat!

Ukochany Lanto 30 czerwca 2009 roku
Całość ludzkości musi przejść na nowy typ zachowań. Te zachowania mają nabyć charakter przybliżony do relacji, które królują wśród nas – Wyższych Władców. Dlaczego wy nie możecie naśladować naszego przykładu i porzucić wasze dotychczasowe niskojakościowe zachowania i zastąpić wasz indywidualizm współpracą, zagarnianie sobie – dzieleniem się swym dorobkiem z całym ludzkim gatunkiem.
Zrozumcie, że nadszedł czas, aby zmienić zachowania na takie, które bazują na przyjaźni, miłości, wzajemnej pomocy i oparciu. Nawet jeśli będziecie starać się zatrzymać utarte stereotypy zachowań, mimo wszystko one odejdą do przeszłości razem z niedoskonołościami właściwymi waszemu społeczeństwu teraz, takimi jak: wojny, terroryzm, epidemie, kryzysy ekonomiczne. Wasze społeczeństwo jest chore, więc należy przejść na nowy poziom świadomości i myślenia w celu kontynuacji ewolucji.

Surija 7 lipca 2007 r.
Powinniście przeanalizować całe swoje życie i zrozumieć, jak można je zmienić. Będzie wam trudno, ponieważ karma, której sobie przysporzyliście i wasze obowiązki karmiczne nie pozwolą wam natychmiast zmienić swojego życia. Lecz dopóki w swoim wnętrzu nie znajdziecie prawidłowego obrazu, do którego powinniście dążyć, nic w waszym życiu się nie zmieni. Z początku uświadamiacie sobie, w jakim kierunku powinniście podążać, potem zaczynacie rozumieć, co w waszym życiu przeszkadza wam podążać w tym kierunku. I potem zaczynacie pokonywać jedną za drugą przeszkody przed wami.
Uwierzcie mi, że przeszkody, na które napotykacie w swoim życiu poza wami, są wytworzone przez waszą niedoskonałą świadomość. I gdy usuniecie niedoskonałą energię ze swojej podświadomości i świadomości, gdy zmienicie swoje wewnętrzne kierunkowskazy i kierunek, wektor waszych dążeń, wszystkie zewnętrzne okoliczności w waszym życiu zaczną się zmieniać.

Gautama Budda 2 stycznia 2010r.
Teraz, gdy wydaje się obecny progres we wszystkich dziedzinach ludzkiego życia, nie dotknął on tylko jednej dziedziny: stosunków człowieka z Wyższym światem. W tej dziedzinie wszystko jest po staremu, zalane wszelkimi lekkomyślnymi przejawami ludzkiej fantazji. Wielu nieczystych ludzi uczynili swoim zawodem lub hobby sterowaniem i manipulowaniem wieloma poszukiwaczami prawdy, zaciskając ich w swoje sieci i w istocie tracąc ich dusze.
Jednak bez wprowadzenia porządku w tej dziedzinie są niemożliwe jakościowe przejawienia się praw kosmicznych we wszystkich innych dziedzinach. Istnieje podstawowa sfera działalności człowieka – Wyższa sfera. Wszystkie pozostałe dziedziny ludzkiej działalności zależą od niej i się jej podporządkują.
Jest to prawo i zawsze tak było. Dlatego stopień waszej Wiary, wierności, czystość waszych wewnętrznych intencji kierują wszystkimi stronami waszego życia.
Wszystkie środki masowego przekazu informacji będą zalane niejakościowymi wzorcami i  notoryczną banalnością dopóki nie będzie wprowadzony porządek w tej wyższej dziedzinie ludzkiej działalności: w dziedzinie stosunku człowieka do Boga, człowieka do Wyższych światów.

Władca Mikołaj Roerich 13 stycznia 2010 roku
Zwracam się bezpośrednio ku wszystkim, którzy obecnie znajdują się w ciałach. Czy dokonaliście wszystkiego, żeby przybliżyć najlepsze ideały ludzkości ku fizycznemu planowi, żeby je urzeczywistnić?
Należy krzewić wiedzę wśród młodzieży od najmłodszych lat. Trzeba wypełnić ekrany telewizorów i lady sklepów najlepszymi wzorcami. Żaden z Władców nie może zastąpić was w waszej pracy!
Tylko jakości serca, tylko ognia ducha potrzeba wam do wykonania waszej misji.

Powinniśmy robić swoje zwyczajne ludzkie rzeczy świadomie, przez pryzmat moralnego Prawa, Boskiego Prawa oraz codziennie zastanawiać się nad skutkami naszych działań i rozważać każdy nasz krok.
Powinniśmy dążyć do tego, żeby Boskie wzorce zachowania przejawiły się we wszystkim co nas otacza. Odnosi się to nie tylko do czystości naszych mieszkań i naszych miejsc pracy. Odnosi się również to do czystości naszych myśli i naszych zachowań wobec wszystkiego.
Wszystko, co nie Boskie w naszym świecie powinno na zawsze opuścić ekrany naszych telewizorów, półki naszych sklepów, przestrzeń radiową i internet. Wszystkie te negatywne wzorce powinniśmy zastąpić Boskimi wzorcami.
Głównie poprzez własny przykład i słuszne działania pokazujmy ludziom wokół nas jak żyć zgodnie Boska Prawdą.
Musimy zacząć działać, a konkretne zadania, energie i całe kierowanie dostaniemy od środka, poprzez nasze serce.

Umiłowana Quan Yin  27 czerwca 2009 roku
Należy wam tylko uświadamiać nowe zasady, które koniecznie mają zastąpić stare zasady, na których trzyma się społeczeństwo obecnie. Należy wam uświadomić, iż takie wartości jak Miłość, Miłosierdzie, Współczucie nie są czymś abstrakcyjnym. Właśnie te wartości mają wejść do życia każdego człowieka, który życzy sobie przedłużyć ewolucję na planecie Ziemia. Wystarczy wam po prostu odczuwać stałą potrzebę w zmianach. Powinniści całą swoją istotą skoncentrować się na przyszłym świecie, świecie pozbawionym właściwych dla ludzkości tego etapu wad i rozpusty. Dzięki tym waszym dążeniom odbędzie się osadzenie w wasz świat prawidłowych wzorców muzyki, architektury, nowych systemów edukacji, nowego systemu ekonomicznego, które już są i torują sobie drogę w świadomości tych indywiduów, celem wcielenia się których jest wprowadzenie tych wzorców na palnie fizycznym.
Ludzkośc pogrzązła w starej świadomości, w starym trybie życia. I każdemu człowiekowi żyjącemu na Ziemi, stanie się jasne, że tak żyć dłużej nie można i są potrzebne pilne zmiany i przeobrażenia. Te zmiany i przeobrażenia, te prawidłowe wzorce ze wszystkich sfer ludzkiego życia zaczną osadzać się, materializować się tu i tam na Ziemi.
Należy wam tylko zechcieć rozstać się z tym trybem życia, któty tkwi dookoła. Wykażcie swą wolną wolę, wypowiedźcie tę waszą wolną wolę Niebiosom, wołając:
"Boże, jestem zmęczony beznadziejnością, jestem zmęczony nieżyczliwością i pochmurnymi twarzami ludzi. Chę przeobrażenia! Moja dusza pragnie odnowy! Moja dusza jest zmęczona i potrzebuje zejścia nowych energii, energii Miłości, Życzliwości, Współczucia i Miłosierdzia. Pomóż, Boże, przyśpiesz przeobrażenie planety Ziemia!"
Jak tylko wystarcająca ilość indywiduów będzie gotowa w swej świadomości, zmany na Ziemi nie pozwolą na siebie czekać. Wyższe Zastępy są gotowe do przeobrażeń. Wszystkie Niebiosa skierowały swe spojrzenia ku Ziemi. Następuje wasza kolej. Czyż nie słyszycie zawołania czasu?

 Sanat Kumara 12 grudnia 2005.
Proponuje wam skoncentrować się na zapotrzebowaniach waszej planety. Konkretnie, na zapotrzebowaniu ludzi którzy są wokół was. Weźcie pod kontrolę wszystko co możecie wziąć. Dążcie do tego żeby Boskie wzorce zachowania przejawiły się we wszystkim co was otacza. Odnosi się to nie tylko do czystości waszych mieszkań i waszych miejsc pracy. Odnosi się również to do czystości waszych myśli i waszych zachowań wobec wszystkiego. Jesteście ludźmi którzy okazują wpływ na cały świat. Z waszą pomocą możemy zmienić ten świat. Liczba ludzi czytających te przesłania jest bardzo mała w porównaniu z całkowitą liczbą ludzi zamieszkującą Ziemię. Może i nie uwierzycie mi, lecz wystarczy tylko kilka tysięcy osób ze wszelkich nacji które dostaną dostęp do tych przesłań i z ich pomocą zmienią swoją świadomość, żeby zmieniła się sytuacja w ich kraju i w każdym państwie na planecie. Jest bowiem ważne by istniał punkt oparcia Światła poprzez który możemy dokonać naszych działań. Muszę powiedzieć wam że otrzymaliśmy taki punkt oparcia w tym roku.
Nastała kolej na konkretne praktyczne działania na planie fizycznym, i powinniście uświadomić sobie że wszystko co należy robić w najbliższym czasie to wykonywać nasze plany dotyczące oktawy fizycznej. Nie poszukujcie kogoś, gdzieś na końcu Ziemi żeby wami pokierował. Całe kierowanie, całe wsparcie i całą potrzebną energię dostaniecie od środka, z was samych. Dlatego udzielamy wam wiedzy o Drodze Wewnętrznej. Droga którą podążali wszyscy oświeceni po wsze czasy. Droga, którą powinniście podążać, ponieważ nie ma więcej czasu na czekanie i przekładanie realizacji naszych planów na planecie Ziemia. Zacznijcie robić coś konkretnego dokładnie tam gdzie jesteście. Niech będzie to cos nieznacznego, niech będzie to wiedza zawarta w tych dyktandach i którą tylko wy możecie dać tylko niektórym osobom mieszkającym waszą okolicę, niech będą to wykłady, które będziecie czytać w szkole, w zakładzie. Wykorzystajcie każdą możliwość do rozpowszechniania naszej informacji, naszych wibracji w waszym świecie.
Właśnie to powinniście robić dokładnie teraz, i to będzie waszym podstawowym służeniem przez kolejny rok.

Potężny Kosmos 28 grudnia 2009 roku
W waszym życiu jest to, co piękne. W waszym życiu jest to, co brzydkie. Niestety, wasza świadomość nie zawsze jest zdolna dokonać rozróżnienia i preferowania piękna. Ponownie staną się modne cudowne, harmonijne wzorce we wszystkich dziedzinach ludzkiego życia.
Będę spodziewał się, że zdołacie skupić się na pięknie, nie czekając na podpowiedzi ze strony kataklizmów, chorób i nieszczęść. Nie leńcie się. Potrzebujecie harmonijnych wzorców we wszystkim, a zwłaszcza w muzyce. Muzyka sfer czeka na osobowości, które są zdolne przełożyć ją na język nut. Potrzebny jest wam rozwój wrażliwości na subtelne przejawy życia. Nie myślcie o niedoskonałości. Zajmijcie się tworzeniem/twórczością.

Powinniśmy robić wszystko z odpowiednim poziomem świadomości.

Ukochany Babadżi 20 czerwca 2010r
Możecie mnie przekonywać, że działacie zgodnie z otrzymywaną Nauką i robicie wszystko co mówią Nauczyciele: czytacie Różańce, budujecie domy wśród przyrody, zajmujecie się edukacją dzieci i młodzieży.
Z pewnością wszystko to rzeczywiście jest robione. Jednak jest to robione na poziomie samodzielnej artystycznej twórczości. Tak jak wy to widzicie z waszego poziomu świadomości. A my chcielibyśmy żeby było to robione tak jak widać to z naszego wzniesionego poziomu świadomości. Mianowicie: jest wiele podwodnych kamieni i wirów wodnych, które należy brać pod uwagę. W istocie każdy krok należy przemyśleć i nadać mu Boski kierunek i Boskie wzorce. Wy jednak mierzycie wszystko swoimi ludzkimi miarami. Jest tak wam wygodniej. Nie trzeba zmieniać nic wewnątrz siebie. I jestem pewien, że wkrótce, cwani handlarze będą sprzedawać wspólnoty „pod klucz” lub Aszramy „pod klucz”.
I tak będzie się wydarzało dopóki bedziecie robic wszystko bez najważniejszego: poziomu świadomości który trzeba osiągnąć.
Kryterium waszego poziomu świadomości stanowi wasz stosunek wobec naszego posłannika. Niemożliwe jest przyjmować Naukę i lekceważąco odnosić się do źródła tej Nauki. Wszystko, do czego się bierzecie natychmiast na waszych oczach będzie zmieniało się ze złota w popiół.
Szanowanie Wyższego źródła jest koniecznym warunkiem.

Surija 21 grudnia 2008 roku
Jest wam teraz ciężko ponieważ dni zostały zagęszczone i czas został przyspieszony. Niewiele czasu zostało i w tym czasie należy dużo uczynić. Dlatego nawet gdy nieczyste myśli i nastrój odwiedzają was, zróbcie wysiłek nad sobą i pozbądźcie się całego smutku i zmartwienia. Wasze uwolnienie polega na tym żebyście ciągle mogli odczuwać wywyższony stan świadomości. Gdy wasze wibracje są wyższe, zachowujecie współbrzmienie z Wyższymi światami i jest wam lżej zachować kierunek w waszym życiu. Zastanówcie się nad tym że możecie pomóc wielu duszom znajdującym się wokół was i potrzebującym waszej pomocy. Nie wiedza oni o Nauce i nie pamiętają skąd przyszli i dokąd podążają. Bezsensowność istnienia pogrąża ich w robieniu wielu błędów, marnowaniu czasu i Boskiej energii.
Wasz świat potrzebuje Światła, Miłości, wysokich wibracji wyższych oktaw. I każdy z was, mój kochany, może zostać dla waszego świata źródłem radości, szczęścia, Światła i Dobra. Pozostaje wam tylko podjąć decyzję pomagania każdemu kto potrzebuje waszej pomocy, lecz nie z powodu chęci zasłużenia na wdzięczność lecz z potrzeby serca, potrzeby duszy.
Wasz świat potrzebuje przewodników/kanałów Boskiej energii. Zastanówcie się nad tym jak lepiej byłoby dla was gdybyście przestali narzekać na swoje ograniczenia/(złą sytuację) i wybrali dla siebie inną rolę, rolę przewodnika energii Wyższych światów do waszego świata.

Sanat Kumara 7 stycznia 2010r.
Nie powinniście dyskutować jaką pracę powinniście wykonywać. Wystarczy spojrzeć dookoła i zobaczycie, że cały świat w obecnym czasie potrzebuje przebudowy. Żadna sfera ludzkiej działalności nie odpowiada Boskim wzorcom.
Zapewne uważacie, że namawiam was do zawijania rękawów i rzucenia się głową w dół by zmieniać cały istniejący na Ziemi porządek.
Uważam, że przede wszystkim wzięliby was za szaleńca. Chociaż z naszego punktu widzenia cała ludzkość oszalała i robi rzeczy niewyobrażalne. Na danym etapie jednak, ludzkość nie jest w stanie tego pojąć.
Możecie mówić tak dużo jak chcecie o Boskich zasadach w budowie społeczności oraz o Boskich  wzorcach, które należy wprowadzać we wszystkich dziedzinach życia. Uważam, że nie znalazłoby się nawet choćby kilka osób w waszym otoczeniu, które mogą was zrozumieć, a tym bardziej zacząć robić coś konkretnego.
W takim razie co robić i jakie wyjście z sytuacji proponują Wywyższeni Nauczyciele?
Wiele razy mówiłem i teraz powtarzam nasze zasady, którymi kierujemy się przez miliony lat.
Powinniście zacząć zmieniać samych siebie. Wszystko wokół was będzie protestować. O ile wasze wibracje będą się zmieniać to wcześniej czy później wejdą one w sprzeczność z wibracjami otaczającego was świata. Tu właśnie powinniście przypomnieć sobie o szkołach misteriach. Wasze zadanie to wytrzymać zewnętrzny nieprzyjacielski stosunek. Tym samym będziecie powiększać duchowe mięśnie i demonstrować waszą przynależność do dzieła Nauczycieli nie patrząc na zewnętrzne warunki.
Ile czasu będziecie musieli wytrzymać? Należy myśleć, że do końca obecnego wcielenia.
Są jednak wśród was tacy, którzy przyszli we wcielenie z określoną misją. Misja ta to stworzenie na kuli ziemskiej wzorców na planie fizycznym, gdzie Nauczyciele mogliby wdrażać swoje zasady.

Guań Yiń  24 czerwca 2011
Do was realnie należy tylko to – zmienić podejście do wszystkiego, co was otacza. We wszystkich dziedzinach ludzkiej działalności występują odstępstwa od Boskiej drogi rozwoju.
System kształcenia nie tyle kształci, ile pozbawia przyszłą generację chęci uczenia się i doskonalenia w Bogu.
System służby zdrowia zabiera ludziom resztę zdrowia.
System finansowy jest przywiązany nie do wyników twórczej działalności zawodowej ludzi, lecz do mentalnych i emocjonalnych skoków u ludzi grających na giełdach i zarządzających kapitałami.
System polityczny jest całkiem oderwany od potrzeb ludzi, a służenie słabym i pokrzywdzonym członkom społeczeństwa zostało zastąpione służeniem osobistym interesom niektórych ludzi.
Środki masowego przekazu rozpowszechniają wszystko, oprócz informacji (pogłoski, plotki, konflikty i historie kryminalne).
Wszystkie sfery ludzkiej działalności powinny zostać przebudowane zgodnie z Boskim Prawem, inaczej po prostu nie będą mogły istnieć.
Ludzkość w swoim rozwoju doszła do takiego stopnia, że dalej wyraźnie widać niebyt.

Każde działanie na planie fizycznym, nawet małe jest dla Boga cenne. Jeśli dokonujemy niewielkiego dzieła, lecz z Miłością, to nasz wkład może zmienić bardzo dużo na planecie.

Gautama Budda 29 czerwca 2007 r.
Istnieją różne poziomy odbioru Prawdy oraz istnieją różne poziomy Służenia. Niektórym ludziom wystarczy całkiem czytanie modlitw, różańce, przykazania i mantry. Są też inni ludzie, którzy zharmonizowali swoje ciała na drodze długiego służenia Życiu, i oni gotowi są do wykonania pracy dla Bractwa. Są oni gotowi do wypełnienia Służby, w postaci konkretnej pracy na planie fizycznym. Wielu innych wciela się, by wykonać bardzo niewielką pracę. Należy w odpowiedniej chwili wspierać nasze dzieło, stanąć w jego obronie. I takie małe dzieło, dokonane w odpowiedniej chwili, zdolne jest odwrócić świadomość milionów ludzi od nienawiści, nieprzyjaźni, nieufności wobec Boskiej Miłości, Harmonii i Boskiego porządku.
Nie ma małych czynów dokonanych przez naszych lojalnych uczniów. Wszystkie dzieła dokonane zgodnie z Boską ewolucją, są jednakowo szlachetne, i ludzka świadomość nie może ocenić, o ile to czy tamto wykonywane zlecenie Bractwa jest bardziej znaczące.
Nie istnieją mało ważne sprawy w wypadku Boskiego służenia. Za każdym razem, gdy wam się zdaje, że wasz wkład jest nieznaczny i nic od was nie zależy, przypomnijcie sobie to moje dyktando, przypomnijcie sobie moje słowa o wielkości dowolnego dzieła dokonanego dla Wspólnego Dobra jako aktu bezwarunkowego Służenia. Pamiętajcie, zawsze pamiętajcie, że ważne jest nie same dzieło, lecz impuls, poryw, który wkładacie w wasze działania na planie fizycznym.
Jeśli wkładacie cały poryw Miłości, jaki posiadacie, jeśli dokonujecie bardzo niewielkiego dzieła, lecz z ogromną Miłością, to ten wasz wkład może zmienić bardzo dużo na planecie Ziemi.
Należy nie zapominać, że nie jesteście tylko ciałem fizycznym. I o ile dla waszego ciała fizycznego ważne jest to, co możecie zobaczyć swoimi oczami i czego możecie dotknąć, to dla waszego ciała subtelnego bardzo ważny jest wasz stan, w jakim działacie. Świat subtelny jest bardzo czuły na wasze stany wewnętrzne i nastawienie wewnętrzne. Dlatego, nawet gdy dokonujecie słusznych uczynków na planie fizycznym, lecz działacie w nie najlepszym stanie waszej świadomości, to możecie stworzyć na planie subtelnym taką przegrodę, która w najbardziej nieodpowiedniej chwili odwróci wszystkie wasze wysiłki w przeciwną stronę.
Nie zapominajcie o tym, że wszystkie wasze ciała powinny być zharmonizowane w chwili, w której dokonujecie działań na planie fizycznym.
 powrót do strony głównej

 

 

Aktualności | Przesłania | Opisy Mistrzów | Ostatnie przesłania | galeria | linki | Książki | Download | Moje artykuły | O mnie
Budowa Świata | Ludzka dusza | Prawo Karmy | Choroby i cierpienia | Religia, Bóg | Działania na planie fizycznym | Praca nad sobą | Pomoc innym i Ziemi
Nadchodzące zmiany | Służba wielkiemu białemu bractwu | Inne cywilizacje | Dodatki, ułaskawienia