W jaki sposób możemy zmieniać naszą świadomość

Lanello 4 stycznia 2008 roku
Mówiąc o zmianie waszej świadomości nie mamy na myśli tego byście napełnili swoje głowy mnóstwem nowych informacji czy zaczęli czytać więcej książek i oglądać więcej filmów lub chodzić na koncerty.
Nastał czas gdy do tego żeby doszło do zmiany waszej świadomości, powinniście ograniczyć obcowanie oraz swoją wszystkożerność. Przestańcie czynić zwyczajne swoje dzieła i spójrzcie na swoje życie z boku.
Co z waszego życia jest bezpośrednio powiązane z wiecznością? Co z tego co robicie na co dzień przeżyje was?

Gdy podniesiemy poziom naszej świadomości, zaczniemy odbierać otaczający nasz świat zupełnie w inny sposób. Zaczniemy rozumieć wszystkie zależności między wydarzeniami i powody dla których powstały.

Pan Surija 12 czerwca 2005
Potem zaczynacie postrzegać przyczyny tego, co zachodzi w świecie fizycznym. Zaczynacie widzieć skutki działań, zaczynacie uświadamiać sobie, że zmiana waszego stosunku do otaczającego was świata, zmienia wasze myśli, wasze uczynki, wasze uczucia.

Gautama Budda 22 czerwca 2005
I jeszcze, nigdy nie powinniście zapominać, że kiedy dokona się skok w waszej świadomości, zmienia się również wasze otoczenie. Odchodzą ludzie, którzy nie są gotowi przyjąć nowego poziomu waszej świadomości i przychodzą ludzie posiadający wibracje podobne do waszych. Nie zapominajcie również, że, jeśli jeden dokona skoku w swojej świadomości, okazuje on wpływ na wszystkich, którzy są z nim związani karmicznie w tym życiu. I wiele osób, otrzymując potrzebny impuls poprzez tego człowieka, jest zdolnych do poszerzenia swojej świadomości i osiągnięcia owego skoku.
Dla wielu bowiem zmiana w świadomości oznacza dosłownie zmianę całego ich życia. Nie będziecie mogli spędzać dłużej nieskończonej liczba godzin za stołami imprezowymi. Nie będziecie mogli znosić wibracji rock muzyki. Będziecie musieli zrezygnować z całego waszego otoczenia, które nie odpowiada Boskim wibracjom.

Poszerzając świadomość rozumiemy ze wszyscy jesteśmy jednością. Zaczynamy odczuwać wtedy swoją jedność z każdą żywą istotą, każdą cząsteczką życia.

El Moria 21 czerwca 2005
Kiedy w swojej świadomości zdolni jesteście wznieść się do wyższego stanu, zauważycie, że wszystko, co rozdzielało was i waszych wrogów i przeciwników, traci wszelki sens. Znajdujecie się bowiem przed piękną i wszechobejmującą Boską Prawdą, która ukazuje się naraz przed waszymi oczyma. Nie możecie dłużej odczuwać żadnych wrogich uczuć. Odczuwacie bowiem swoją jedność z każdą cząsteczką życia. I odczuwacie ból każdej cząsteczki życia. I rozumiecie, że każde uczucie walki, każde uczucie nienawiści i (jakiekolwiek) nieprzyjazne uczucia, nie są Boskimi uczuciami. I ludzie, którzy znajdują się pod wpływem tych negatywnych uczuć, zasługują tylko współcierpienie. I rozumiecie, że możecie pomóc tym ludziom. Możecie ich obdarować swoją Miłością, swoim zrozumieniem i dać im cząsteczkę Boskiej Energii, która pozwoli waszym przeciwnikom poczuć waszą Miłość.

Sanat Kumara 18 lipca 2011 r.
Dziś po raz kolejny chciałbym zwrócić waszą uwagę, że możecie wznieść swoją świadomość dopiero wtedy, gdy nie jest ona obciążona wpływem iluzji, to znaczy, gdy nie jest przeciążona zbędnym bagażem informacyjnym oraz gdy potraficie zachować stan wewnętrznego spokoju, harmonii i pokoju. To są dwa momenty, których odpracowanie znacznie by ułatwiło wam wasze zadanie.
Wyobraźcie sobie balon, którym chcecie wznieść się do nieba. Czy ten balon mógłby się wznieść, jeżeli jesteście przywiązani różnej grubości linami ze wszystkich stron do ciężarów na ziemi? Sami przecież przywiązujecie swoją świadomość do ciężarów zbędnej informacji, którą wchłaniacie w różnym czasie, codziennie, ze wszystkich środków masowego przekazu informacji oraz z książek, które czytacie. I czynicie to nie słuchając cichego szeptu swego serca, nie przyjmując naszej pomocy poprzez znaki, które wam dajemy, gdy wiatr wertuje strony tego, co czytacie, lub Internet przerywa się akurat, gdy czytacie coś „ciekawego” i „pożytecznego”, lub dziecko przeszkadza wam poprzez swoje zapotrzebowania i pytania, gdy tylko chcecie zobaczyć lub usłyszeć coś w radiu lub TV, lub pies chce iść na spacer i jest niespokojny właśnie wtedy, gdy ktoś ze znajomych mówi wam coś przez telefon.
Wróćmy do waszego balonu. Powiedzmy, że przez wystarczająco długi czas nie przyjmowaliście informacyjnych surogatów, które przywiązywałyby waszą świadomość do iluzji świata materialnego, tj. maksymalnie odciążyliście balon i już możecie wznieść się do góry. Jednak, czy możecie polecić bezpiecznie i w pożądanym kierunku, jeśli rozpoczniecie swój start podczas burzy z błyskawicami i grzmotami oraz bardzo mocnym wiatrem i deszczem? Dokładnie tak wygląda, gdy staracie się wywyższyć swoja świadomość podczas waszych Służeń, na przykład, próbujecie zwracać się do nas z wezwaniami o pomoc, lecz nie postaraliście się najpierw w sobie uspokoić burzę w myślach i uczuciach, związanych z waszym życiem w świecie materialnym, aby uspokoić również słowa, które ciągłe wymawiacie i które jak padający z waszych ust grad śmiertelnie ranią uprawy delikatnych kiełków Nowego Porządku, które sadzimy w waszych duszach.
Umiłowani, to jest to, nad czym możecie pracować, aby potrafić wznieść swoją świadomość i utrzymywać ją potem przez dłuższy czas wysoko na takim poziomie, gdzie jest ona odporna na spektakle, które rozgrywa iluzja poprzez różne pokusy i przeciwdziałania.
Wznieście się balonem, który przygotowaliście na Drogę, i gdy spojrzycie na świat z góry, zobaczycie, że nic tam na dole was nie przyciąga i nie jest w stanie was skusić, że nic tam na dole nie jest tak ważne, żeby walczyć w jakikolwiek sposób o cokolwiek albo przeciwdziałać czemukolwiek.
Będziecie latać w bezgranicznym błękicie, oblewani Światłem, z ogromną Radością w duszy!
A kiedy zdecydujecie wylądować swoim balonem, przyniesiecie tę Radość i Światło i będziecie obdarowywać nimi każdego, z kim spotka was życie i kto jest gotów je przyjąć z Wdzięcznością do was i do Boga.

 

Aktualności | Przesłania | Opisy Mistrzów | Ostatnie przesłania | galeria | linki | Książki | Download | Moje artykuły | O mnie
Budowa Świata | Ludzka dusza | Prawo Karmy | Choroby i cierpienia | Religia, Bóg | Działania na planie fizycznym | Praca nad sobą | Pomoc innym i Ziemi
Nadchodzące zmiany | Służba wielkiemu białemu bractwu | Inne cywilizacje | Dodatki, ułaskawienia